Skocz do zawartości
mgboczna

Formatowanie karty SD po aktualizacji RNS315

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - czy zablokowaną kartę można  po aktualizacji nawi odblokować i korzystać jak ze zwykłej karty SD?

Edytowane przez nTomek
Przeniesione do nowego tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ElNinijo napisał:

mozna

Dość wyczerpująco... 

@mgboczna szukaj starej Nokii z systemem Symbian. Taki telefon ma możliwość formatowania zahasłowanej karty. Po takim procesie karta znów jest widoczna w Windowsie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Ja miałem po ręką model E51 i dało się to zrobić. Jedna uwaga jest taka, że podczas formatowania karty Evo 64GB, telefon przestał reagować. Po kilku minutach wyłączyłem "na ostro". Po tym karta była już widoczna w laptopie, ale nie była poprawnie sformatowana - trzeba było poprawiać ale już w Win. Z SanDisk 16GB format trwał dość krótko i zakończył się bez zwiechy telefonu, a karta była w poprawnym FAT32. 

Co do Symbiana w "sorry-ericsson" to trzeba by spróbować. Albo ją wykryje i pozwoli na format, albo nie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co wywazac otwarte drzwi i szukac jakichs telefonow przeciez linuxem mozna to zrobic tak samo jak karte sie lockuje tam samo mozna odblokowac, tam nie ma cudow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ElNinijo napisał:

przeciez linuxem mozna to zrobic

Pewnie robiłeś, to wiesz. Napisz proszę konkretnie jak to zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden problem:

potrzeba wersji linuxa z odpowiedniem kernelem: ubuntu-16.04.1-desktop-amd64-custom.iso (takiego czegos trzeba poszukac w sieci -jak ktos nie ma moge wrzucic ale hosting musi ktos podac)

a dalej to:

uruchamiacie linuxa jako livecd 

wrzucacie karte do czytnika

odpalacie konsole i dalej

sudo -s – wejście na roota
echo erase> /sys/bus/mmc/devices/mmc0*/lock – wywalenie pliku lock

bash: echo: write error: Connection timed out – wszystko ok
mkfs.ntfs /dev/mmcblk0 – formatowanie karty na ntfs,

i to by bylo na tyle ot co, cala procedura

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wez sie zastanow

przeciez zeby karte zablokowac tez musisz uzyc linuxa to teraz zeby ja odblokowac musze szukac jakiegos telefonu?

auto tez mozna zatankowac podjezdzając pod dystrybutor albo przelewajac paliwo a kanistrow

ale jak piszesz co kto woli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy/znamy już dwa sposoby.

37 minut temu, ElNinijo napisał:

potrzeba wersji linuxa z odpowiedniem kernelem: ubuntu-16.04.1-desktop-amd64-custom.iso (takiego czegos trzeba poszukac w sieci -jak ktos nie ma moge wrzucic ale hosting musi ktos podac)

Wielkie to? Dysk google nie da rady? Chętnie się pobawię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...już namierzyłem. 1.2GB - potestuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, ANDRIUBIKER napisał:

no w/g m,nie wsadzenie karty w telefon to jest ten dystrybutor, a używanie live cd , plus masa komend, ( które mało kto zna ;) ) to chyba te kanistry, przy czym skoro obie metody skuteczne , to niech każdy robi jak woli,  live cd z linuxem, nadaje się tez doskonale do diagnozowania komputerów ;) ja do tego głównie używam

A według mnie dystrybutor to linux a telefon to kanister ale jak już ktoś napisał jak kto woli generalnie skoro można zablokować i odblokować karte jednym softem to po kiego 2 softy do tego samego? Linux do blokowania karty bo komórka tego nie zrobisz a telefon do odblokowania skoro linuxem też to zrobisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez sie z Toba zgodze ale tez tylko czesciowo, nie mam na kompie windowsa, mam tylko linuxa wiec dla mnie szybciej jest wlozyc karte, odpalic skrypta i i po paru chwilach mam gotowa karte tak jak chce miec, telefon bym musial poszukac podladowac bo to stare badziewie juz tak baterii nie trzyma itd itd, ale grunt ze kazdy ma wybor i uzyje co mu jest wygodniej

windowsa mam tylko do tego zeby szafa w pokoju mi sie nie ruszala to podlozylem pod szafe plyte z windowsem bo stolarz sie nie popisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ANDRIUBIKER napisał:

no ale ilu z nas forumowiczów używa normalnie linuxa? 

dokladnie tylu ile musi blokowac karte z mapami do rns315 za pomoca linuxa

 

"myślę ,że jednak wciąż w temacie , chyba limit darmowych kodów si,ę już skończył"

 

@ANDRIUBIKER nie ma co sie przejmowac locki są na necie generowane za free, nie trzeba za to bulic,

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym telefonem to tylko taki problem, że trzeba go mieć. A PC-ta z napędem CD ma prawie każdy, a jak nie zawsze można sobie zrobić boot z pendrive'a.

Żeby nie było, gdzieś jakiś stary symbian w kartonach bym znalazł, ale czy po latach leżakowania by się odpalił... wątpię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nie mam rns315, mam 510 ale szwagier i kilku innych znajomych maja i trzeba bylo temat ogarnac

z rns310 jest jeszcze lepiej bo tam wystarczy wrzucic odpoiedni soft (mam taki)  i przyjmuje kazde karty jak zloto, zadnego meczenia z cidami a tylko byla jaka karta by miala 8GB i nowe mapy dzialaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę już napisać, że robiłem na "customowym" Linuxie i na starym Symbianie ze spuchniętą baterią.

Obie metody są skuteczne.

Dzięki Jarek za podzielenie się wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, po uruchomieniu Ubutu nie widzi karty SD która już była wcześniej użyta do innego radia rns315, co robię nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, nerro napisał:

Ubutu

Dobra wersja? 

Czytnik SD wbudowany (laptop) czy jakiś na USB? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nTomek napisał:

Dobra wersja? 

Czytnik SD wbudowany (laptop) czy jakiś na USB? 

Ubuntu-16.04.1-desktop-amd64-custom.iso a druga nowsza 19

czytnik wbudowany w laptopie i dwa po usb, karte inna fat 32, ntsf widzi bez problemu a tej nie widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż kartę do czytnika i wykonaj polecenia z tej instrukcji

Pokaż jakie miałeś komunikaty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności