Skocz do zawartości
kamil111-116

Dymi po wymianie termostatu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem ze swoim autkiem. Mianowicie kiedy już powoli zacząłem ogarniać auto po zakupie (rozrząd, oleje, zawieszenie itp.) przyszedł czas na pierdołę mianowicie termostat. Wskaźnik od temp. po zakupie podniósł się może dwa razy potem zawsze pokazywał "zero". Nawiew działał (w sensie ciepłe powietrze) gaz również się przełączał po krótkiej chwili ogólnie wszystko było normalnie ale denerwowało mnie to. Na drugi dzień po wymianie (przy okazji została wymieniona uszczelka pod deklem zaworowym) auto zaczęło dymić. Wygląda to tak, jak odpalam go rano niby jest ok (przy obecnych temp. para wodna się pokazuje). Silnik nagrzeje się normalnie do 90 stopni zaczyna dymić (wcześniej nic takiego nie zaobserwowałem). Jak hamuję silnikiem to po kilkunastu metrach pojawia się biały dym natomiast przy ruszaniu np. spod świateł niebieski. Płynu chłodniczego nie zaobserwowałem aby ubywało natomiast oliwy myślę że tak (ciężko stwierdzić bo odkąd zaczęły się te problemy przejechałem może z 50 km). Czytałem podobne tematy podejrzewam że poszła uszczelka pod głowicą. Nowy termostat prawdopodobnie spowodował że silnik bardziej się dogrzewał i pewnie coś "strzeliło". Wiem że nikt tu mi z fusów nie wywróży (w pn jadę do mechanika i mi sprawdzi) ale może ktoś miał coś podobnego. Na marginesie gaz też do regulacji (a przynajmniej filtry do wymiany) bo słychać takie "cykanie" z okolic butli i często przełącza się z LPG na PB (najczęściej przy mniejszych obrotach). Ale raczej to nie instalacja jest powodem dymienia.

Edytowane przez kamil111-116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski dym to spalony olej, częsta przypadłość 1.6

Na biało jak płynu chłodzącego nie ubywa, to w tych temperaturach norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności