Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno lepszy tył niż półka, albo podszybie. Ja tylne otwory wykorzystuje do zamocowania głośników, które podbiją kickbass, a więc ścinam je u dołu i u góry, ale generalnie jeśli chodzi o wysokie tony to tył najlepiej wyciszyć, szczególnie jeśli są to głośniki współosiowe i tweetery grają w nogi, co się mija z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam właśnie jestem po montarzu caraudio w moim passacie:hurra . A takie graty włożyłem

głośniki przód i tył FOCAL PS 165FX

wzmak Alpine MRX-V70 dyskretnie włożony w bagażniku pod wykładziną

sub FOCAL SUB P 25 DB zabudowany w lewy schowek bagażnika

[ATTACH=CONFIG]145666[/ATTACH]

oraz wygłuszenie wszystkich drzwi matami STP

Po złożeniu wszystkiego i dostrojeniu szczęka mi opadła z wrażenia. Nie gra to bardzo głośno, ale dźwięk jest czysty a basu nie brakuje. Teraz mogę powiedzieć że słuchanie muzyki w moim samochodzie stało się naprawdę przyjemne.

Wcześniej chciałem założyć dynaudio, ale ceny jakie krzyczą za używany sprzęt są chore. Wolałem trochę dopłacić mieć nowy sprzęt i gwarancje

 

Ile poszło Ci mat na dzwi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na same przednie drzwi idzie ok 2.5m2 maty butylowej. Ale to zalezy czy tylko drzwi chcesz okeic czy tez tapicerkę.

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5m2 ro na jedną parę drzwi. Na drzwi przednie i tylne to trzeba tak z 4,5-5m2 liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o połączenie głośników fabrycznych w b6 mam 4 nisko-średniotonowe plus 4 gwizdki. Wszystko podłączone do RCD310, które będę zmieniał. Czy głośniki są połączone równolegle czy szeregowo, nie sądzę że równolegle bo przy impedancji 4Ohm byłoby 2ohmy czego wzmacniacz radia by nie przetrwał, więc jak są one połączone, czy ma ktoś jakiś fabryczny schemat. W razie wymiany głośników i zastosowaniu zwrotnic nie chciałbym by impedancja była za niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RCDki i RNSy mają 4-kanałowe "wzmaciacze" Nie zauważyłeś że masz Balance i Fader?

 

Co chcesz zrobić z audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze wzmacniacze są 4 kanałowe tylko zastanawiam się jak są połączone głośniki niskośredniotonowy i gwizdek na jednym kanale.

RCD310 będę chciał sprzedać, kupiłem RNS315EU w dobrej cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak są połączone głośniki niskośredniotonowy i gwizdek na jednym kanale.

 

O to ci chodzi. W przypadku typowego zestawu 2 drożnego około 90-95% mocy ze wzmacniacza trafia na głośnik nisko-średniotonowy, pozostałe idą na tweeter. Więc podając impedancję zestawu, podaje się impedancję woofera. Poza tym jest jeszcze zwrotnica która odpowiednio dzieli pasmo. I zawsze zestawy 2 czy 3-drożne są podłączone równolegle. W szeregu by nie grało, zwrotnice, cewki głośników narobiły by sporo bajzlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno zakupiłem passata b6 1.6 fsi 115 z 2005 roku i przedni prawy głośnik jest,że tak się wyrażę ''wypierdziany".Chciałem zapytać jakie tam idą głośniki,chodzi mi o oznaczenie itp,dodam,że radio orginalne.P.S jestem nowym użytkownikiem forum.Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na allegro/olx i poszukaj głośnik przedni Passat B6. Oznaczeniami się nie przejmuj, wszystkie grają tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie grają tak samo.

He he, no właśnie tylko "grają" :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem, ze było wałkowane milion razy albo i więcej. Pacjent passat B6 2007 radio rcd 300 - trzeszczacy lewy gwizdek i słabo bardzo grający przedni prawy niskotonowy. Zastanawiam się nad kupnem nowych głośników, które uzupełnia braku i choc trochę poprawia jakość. Nie chce kupować głośników z ciężka membrana i znalazłem cos takiego: 

https://allegro.pl/excursion-sx-6c-glosniki-165mm-gratis-2-duze-maty-i6753611391.html

czy to może spełnić moje oczekiwania.

 

ps. Wraz z wymiana głośników będą tez wyciszane i wytłumiane drzwi.

 

za wszelkie info wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W swoim Passacie B6 Combi posiadam oryginalne głośniki i radio Eunavi na Wic Ce i wg. producenta moc 4x45W. Chciałbym fabryczne głośniki zmienić na jakieś inne. Rozglądałem się za głośnikami firmy Hertz i pytanie czy radio da sobie z nimi radę czy podłączyć je pod wzmacniacz. Nie chciałbym za dużo ciąć i pomysłem było żeby wzmacniacz umieścić gdzieś w okolicy schowka pasażera. Czy ktoś już robił takie operacje i czy oryginalna wiązka będzie ok. Kable z głośników ciąłbym za kostką i tam lutował żeby poprowadzić do wzmacniacza. Również pytanie o wzmacniacz. 2-kanałowy czy zainwestować w 4-kanałowy?  Niżej załączam zdjęcia radia i proponowanego zestawu głośników. Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja niestety nie doradzę, ale przymierzam się do zakupu jakiegoś radia w zamian za rns510. Ile Kolego zapłaciłeś za to radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ok 800zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to wygląda w porównaniu do poprzedniego radia? Chodzi mi o jakość dźwięku. Jakie kolega miał radio wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RCD 300. Jeśli chodzi o wygląd to bardzo na plus. Sprawuje się dobrze jako radio i jako nawigacja. Jak jesteś gdzieś z moich okolic to zapraszam na prezentację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kilometrów jednak jest ? Ale bardzo mnie interesuje jakie radio Kolego miałeś wcześniej i jaka jest różnica w jakości dźwięku?

Edytowane przez ЙРОН ФИСТ
Aj mój błąd. I jak względem tego rcd 300? Jakość muzyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te hertze to bardzo budżet liga o ile woofer jest spoko to tweeter jest podobno straszny. Fajnie pod samym radiem sprawują excursion SX-6c. Ale lepiej jak dasz wzmacniacz i przede wszystkim wygłuszysz drzwi. A sam wzmacniacz to już szybciej schowasz albo pod fotelem pasażera albo kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności