Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB)
    Rok prod: 2013

Witam Wszystkich serdecznie. Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem passata b7 2013r  kombi w wersji Highline . Niby wszystko pięknie  tzn skóry , ledy , bezkluczykowy  dostęp itd. ale brakuje mi kilku w zasadzie podstawowych rzeczy , które myślałem , że w wersji Highline są w standardzie. Mowa jest np o  elektrycznie składanych lusterek , podgrzewanej przedniej szybie i innych  " pierdołach  "  , które myślę że by się przydały ;)  Powiedzcie mi proszę , jak to jest z tym wyposażeniem czy trzeba było dopłacać " ekstra "  w Highlinie do składanych lusterek ??? . Jeśli już gdzieś to było rozpisane  to nie linczujcie od razu  dajcie ostrzeżenie a ja się poprawię  OBIECUJĘ  - choć dzięki temu mogłem się z Wami przywitać bo tak chyba wypada na początek  ale pewnie zaraz i tak mi napiszecie , że do witania jest osobny dział ;)   Będę wdzięczny za podpowiedzi - pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2017

znam wiele trendline, lepiej wyposażonych od hiline... masa opcji była płatna, i można było doposażyć w trakcie zamawiania nowego auta , lub potem u dilera, takie sprawy jak składanie lusterek, czy choćby nawet tempomat i kierownica multifunkcyjna, nie mówiąc o kessy czy grzanej przedniej szybie w żadnej wersji wyposażeniowej nie były w standardzie, to wszystko było dostępne albo w jakichś pakietach wyposażeniowych, albo po prostu za dopłatą jako jedna z setek opcji w konfiguratorze

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki kolego za wiadomość ,  akurat podgrzewana przednia szybka by się przydała .... no ale jak to mówią jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jest na forum tutorial odnośnie wymiany szyby na grzaną, więc wsio przed Tobą ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 1.4 TSI 122KM
    Rok prod: 2009

@Pozytywny Wprawdzie dla rocznika 2011 ale pokazuję skale "problemu" ;)

http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf_new2/nowy_passat_variant.pdf

Opcje które wymieniasz:
    - elektrycznie składane lusterka: 750 PLN
    - podgrzewana przednia szyba: 840 PLN

Teraz zrób to za tyle w posiadanym aucie... nie da się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo dziękuję kolego za odpowiedź ;)  Zgadza się masz rację , no cóż widocznie poprzedni właściciel uznał , że to zbędne dodatki hehe. Obecnie jestem w trakcie " poznawania "  tego auta , nie wszystko jeszcze rozumiem , np system keyless .... Pewnie jesteś obyty w temacie więc może mi podpowiesz jak to jest tzn. Jak auto jest zamknięte i podchodzę aby je otworzyć bez kluczyka ( kluczyk w kieszeni )  to otwierają się tylko drzwi kierowcy  pozostałe są zamknięte i muszę je otwierać z pilota ( dwa razy nacisnąć wiadomo ) O ile  jestem sam to ok, ale jak jestem z rodziną to już muszę używać kluczyka a chyba nie o to chodzi w keyless . Czy można to jakoś zmienić aby od razu otwierały się wszystkie drzwi  bo może ja mam coś po prostu w ustawieniach porobione że tylko jedne drzwi otwiera - albo tak musi być ???  Z resztą ten komputer pokładowy też jakiś taki ubogi  hahaha serio nie wiem ale mam wrażenie , że w tym Highlinie to tego wyposażenia dużo tylko  w opisach  a tak naprawdę to zwykły standard ;)  Jak byś mi poradził z tym dostępem będę wdzięczny. Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hiline to w zasadzie jedynie stylizacja w standardzie, czyli chromy nad oknami, jeśli kombi to relingi chrom, błyszczące nakładki na ramach okiennych i kilka innych dupereli, cala reszta wyposażenia była albo w pakietach albo w opcjach, więc zależnie jak sobie kto skonfigurował auto przed zamówieniem takie ono jest ;)... co do kessy, masz zakodowane tzw selektywne otwieranie, i otwierają się te drzwi za którą klamkę złapiesz :0 ustaw sobie aby się otwierały wszystkie i tak będzie, ( albo na fis w opcjach ustawienia komfortu, albo przez vcds w kodowaniach, zależnie jak tam masz w aucie) jeśli fis nie jest wybrany w wersji plus, to może być ubogi, ale zazwyczaj hiline już miał właśnie plusa, masę rzeczy się ustawia w kodowaniach, wiec chyba jednak musisz podjechać do kogoś co ma pojęcie i kabelek i poustawiać co Ci tam potrzeba

Edytowane przez ANDRIUBIKER

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Pozytywny Co do otwierania drzwi, to tak jak wyżej napisał @ANDRIUBIKER - masz uruchomione tzw. otwieranie selektywne.

Aby to zmienić, musisz wejść w menu Komfort jak na filmiku poniżej. Filmik z licznikiem kolorowym ale na czarno-białym wygląda to tak samo jeśli chodzi o opcje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ANDRIUBIKER i @radekrp90  - Dzięki wielkie koledzy , nie wiem jak się Wam odwdzięczę za pomoc . Mam nadzieję , że nie jestem za bardzo upierdliwy  hehe ;) Jeśli Wszyscy forumowicze są tak pomocni i życzliwi jak Wy to wiem , że dobrze trafiłem ;) Dziś sprawdzę te ustawienia i wieczorem dam Wam znać co udało mi się zrobić. Mam nadzieję , że z czasem nabiorę doświadczenia i też będę mógł służyć pomocą takim " żółtodziobom " jak ja  hehe ;)  Miłego dnia 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od tego jest forum ;) Przynajmniej powinno być.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam ponownie ;) Jeszcze raz dzięki koledzy - SUKCES !!! Mieliście oczywiście rację , zmieniłem  w komputerku tak jak mi poradziliście i teraz to jest KOMFORT  hehehe wreszcie ten kluczyk można sobie wsadzić w ..... kieszeń ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta