Skocz do zawartości
sfra

DSG7 blokuje się na 1 biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

już kilka razu mi się zdarzyło, że przy ruszeniu (trochę bardziej dynamicznym, ale bez żadnegu uślizgu kół etc), że DSG7 nie przerzuca z 1 na 2. Wydaje mi się, że zdarzyło się to najczęściej  w trybie skrzyni Eco. Efekt jest taki, że zamiast E1, skrzynia przerzuca się na D1 lub M1 i wkręca się bardzo wysoko i nie chce się przerzucić na bieg 2.

Pomaga dopiero przełączenie skrzyni lewarkiem w dół, skrzynia wraca wówczas do normalnej pracy. Za każdym razem gdy tak się działo, sprawdzałem czy przypadkiem nie przełączyłem lewarek w prawo do pozycji manualnej, ale to nie miało miejsca.

Czy ktoś się z czymś podobnym spotkał? Przebieg 11k.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz do serwisu niech to sprawdza.

mi się nigdy nic takiego nie zdarzyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trąciłeś przypadkiem manetki do zmiany przełożeń przy kierownicy? (wtedy skrzynia przechodzi w tryb manual i nie zmienia biegów, czeka na polecenia z łopatek)
Chociaż jeśli piszesz, że na wyświetlaczu masz D a biegi nie są zmieniane to musi być to usterka.
Odwiedziłbym serwis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że na gwarancji masz auto więc do serwisu jedź i nie daj sobie wmówić że ti cecha tego modelu , ta skrzynia psuje się na potęgę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na przeglądzie pytałem się przyjmującego moje auto o opinie o dq200 to Pan twierdził ze nie słyszał nic złego o tych skrzyniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo w ASO już Ci się przyznają że się coś psuje.Choć nie twierdzę że akurat DSG jest awaryjne.Mam np. w rodzinie a4 w multitronicu i pomimo 240 tyś km skrzynia pięknie chodzi a wszędzie piszą że max 150 tyś i złom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2019 o 18:47, 1285 napisał:

No tak bo w ASO już Ci się przyznają że się coś psuje.Choć nie twierdzę że akurat DSG jest awaryjne.Mam np. w rodzinie a4 w multitronicu i pomimo 240 tyś km skrzynia pięknie chodzi a wszędzie piszą że max 150 tyś i złom

ile ten multitronic ma biegów i który to rok te a4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2019 o 17:59, Maciej86 napisał:

Ostatnio na przeglądzie pytałem się przyjmującego moje auto o opinie o dq200 to Pan twierdził ze nie słyszał nic złego o tych skrzyniach ?

a to siedzi DQ200 czy DQ250 przy tym silniku? 

Ok... DSG7 to DQ200 a DSG6 to DQ250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RogalPraga napisał:

ile ten multitronic ma biegów i który to rok te a4?

Kilka wirtualnych?A rocznik 2012 już po lifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności