Skocz do zawartości
Czarek12345

Nie kręci rozrusznik.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem z odpaleniem samochodu. 

Gdy przekręcam kluczyk w pozycji w której rozrusznik ma kręcić jest totalna cisza, po sprawdzeniu rozrusznika okazał się dobry, kostka stacyjki również. Doszedłem do przekaźnika 175 który jest opisany jako przekaźnik blokujący rozrusznik.

Metodą prób doszedłem do tego, że gdy zrobię styk śrubokrętem na przekaźniku to kręci i odpala bez najmniejszego problemu. Podmiana przekaźnika nie daje żadnych efektów.

Myślę, że nie ma prądu na nóżkach przekaźnika które załączają elektromagnes.

I właśnie tu chciałbym zwrócić się o pomoc. 

Gdzie tego prądu szukać? Może odpowiada za to ECU, autoalarm lub moduł komfortu? Albo jeszcze jakiś inny przekaźnik?

Siedzę nad tym samochodem prawię tydzień i już pomysły mi się kończą. Proszę o pomoc. 

Dodaję zdjęcia przekaźnika w których miejscach robię zwarcie by go odpalić.

IMG_20190208_175140.jpg

przekaźnik 175.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 4 biegową skrzynię automatyczną ?

wychodzi że masz problem chyba z selektorem skrzyni biegów bo jak jest ustwieone na P /N powinien ci ten przekaźnik właśnie zewrzeć i pozowlić uruchomić samochód dopuki nie dostanie tego prądu z selektora nie pozwoli ci uruchomić bo "myśli" że masz załączony bieg Próbuj lewarkiem wbijać bieg neutral i sprawdć czy zapali a potem spowrotem na P może coś mu odbiło

schemat.png.a8e12c231a6b38a3d3e1d3a717246a0e.png

łączysz czerwony kabel do czerwonego i pomija przekaźnik ale to tylko tymczasowo i musisz mieć na P albo N lewarek

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To manual ale niedawno się dowiedziałem ze to był automat (znalazłem skrzynkę po komputerze skrzyni automatycznej pod nogami pasażera) 

Może być tak, że ktoś tego nie przerobił i to blokuje mi zapłon?

Parę dni wcześniej normalnie zapalał ze stacyjki.

 

Z tego co napisałeś to widzę, że nie mam innego wyjścia niż zewrzeć te kable?

 

Jutro to zrobię i zobaczymy co się będzie działo. Dzięki za odpowiedź

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć!

Jak w temacie. Akumulator w porządku, diody delikatnie przygasają (bendiks) Rozrusznik został wymontowany i sprawdzony, w porządku. Masa silnika sprawdzona (podana zastępcza na blok).

Podejrzewam zasilanie rozrusznika (gruby kabel). Wchodzi gdzieś w wiązkę i niknie. Gdzie on się zaczyna po stronie zasilania? Nie przechodzi przez żaden przekaźnik?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności