Skocz do zawartości
Karol12345

Chińskie radio z allieexpress problem z zasilaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Kupiłem chińskie radio 2 din problem polega na tym ze nie potrafię tego radia podłączyć, mianowicie:

 

radio dostałem z kostkami iso z gołymi kablami do podłączenia. nie chciałem ciąć fabrycznych kabli od passata więc zamówiłem przejsćiówkę 

 

taką: https://allegro.pl/oferta/zlacze-iso-fakra-separator-audi-seat-skoda-vw-p-5183466581?reco_id=8b3f18dc-2b10-11e9-af8f-246e96321b20&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Po podłączeniu kostek brak jakiej kolwiek reakcji radia przypuszczam ze brak jest zasilania.. I w sumie nie umiem sobie z tym poradzić tzn. nie wiem od czego jest różowy kabel od tego adaptera on ma spinke do pinów już, oraz kabel pomaranczowy i czerwony. 

 

ktoś coś pomoże? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nazwę poprawiłem ale za przyszłe tematy polecą punkty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio kupiłeś? Jaki masz schemat na nim lun na pudełku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, MucikV napisał:

Jakie radio kupiłeś?

 

1 godzinę temu, Karol12345 napisał:

chińskie radio 2 din

 

:ziew

 

Jestem wciąż pod wrażeniem jak ludzie z jednej strony oczekują pomocy, a z drugiej starają się podać jak najmniej informacji potrzebnych do rozwiązania problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karol12345 napisał:

ktoś coś pomoże? 

Dodaj jakieś zdj, najlepiej z opisem pinów na chińskim radiu, tych kabli co dostałeś do chińczyka też zrób zdj, adaptera ISO tak żeby nie wróżyć z kart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki już się poprawiam :)

 

To od początku. Zakupiłem radio o nazwie " Stacja multimedialna 7 " 7018B" radio mi przyszło wraz z kabelkami do radia ( zdjęcie załączam ) to że jestem zielony w tych sprawach postanowiłem dokupić adapter do fabrycznej kostki z passata ( było oryginalne radio bodajże rdc 300 na tą kostkę quadlock) adapter dziś przyszedł więc zabralem się za podłączenie. Kostki do siebie pasowały i tu koniec. Radio się nie włącza zero reakcji. Jak podłączyć je do zasilania z fabrycznej kostki od samochodu 

 

Jak wspomniałem jestem zielony w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość :)

 

zdjęcia

 

Ostatnie dwa zdjęcia są od tego adaptera co zamówiłem wpięte są tylko dwa kable żółty i czarny. Różowy jest jest luzem ale ma końcówkę do pinu a pomarańczowy i czerwony normalnie ucięte i to tyle 

Screenshot_2019-02-07-23-04-45-981_pl.allegro.png

IMG_20190207_192351.jpg

IMG_20190207_191811.jpg

IMG_20190207_180128.jpg

IMG_20190207_180108.jpg

IMG_20190207_180115.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak w tym adapterze co kupiłeś jest tylko masa i stały plus czyli żółty przewód, brakuje Ci po zapłonie czyli czerwonego on jest w tych zwinietych kabelkach co trzymasz, najleoiek sprawdź wtyczkę ta która dostałeś od Chińczyków i porównaj czy piny się zgadzają z tym co kupiłeś na allegro czyli masa do masy żółty tam gdzie żółty czerwony na linie gdzie czerwony a że zdj widać że brakuje więc go wepnij we wtyczkę ISO, różowy pewnie to sygnal +12 ze światła wsteczne go do załączenia kamery cofania i niebieski to jest sygnał +12 którym np. zasilany wzmacniacz antenowy czy uruchamiamy niefabryczna tube ale niebieski Cię nie interesuje i różowy też. Najważniejsze to masa i dwa plusy. A jak chcesz sprawdzić radio czy się włącza to weź chiński kabelek z wtyczka i czerwony z żółtym to aku do plusa i masa do minusa i zobacz czy się uruchomi, na kruto ale zobaczysz czy odpali. 

PS. Sorry za błędy ale pisane na szybo. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz u mnie duże piwo :) poszedlem sprawdzić ten czerwony i miałeś rację podłączyłem go na krótko do tej kostki fabrycznej i radio odpaliło :D

 

dzieki wielkie ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Karol12345 napisał:

Kolego masz u mnie duże piwo :) poszedlem sprawdzić ten czerwony i miałeś rację podłączyłem go na krótko do tej kostki fabrycznej i radio odpaliło :D

 

dzieki wielkie ! 

Spoko, najważniejsze ze działa :) wrzuć jakieś fotki zobaczymy jak wygląda zamontowane bo aż jestem ciekaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młodemu identyczne(kupione w jakimś markecie i oczywiście pod inną nazwą) zamontowałem w Cordobie i występuje bardzo ciekawy objaw. Radio gra(choć szału nie ma), ale gdy wyjmę akumulator do ładowania to po ponownym podłączeniu akumulatora radio nie gra-jakby nie miał zasilania. Ale gdy z tyłu radia wypnę kostki i ponownie je włożę to radio budzi się do życia. Ot taka ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności