Skocz do zawartości
darkmen21

problem z odpaleniem- zero reakcji po chwili ok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po zakupie, wiele rzeczy już ogarnąłem na które zwrócił sprzedawca, została jedna wkurzająca sprawa:

dzieje się to od niedawna, bo długo tego nie było. Po wciśnięciu startu auto przez chwilę nie robi kompletnie nic, po 3/5 sekundach kręci i odpala od strzała, przy otwartych drzwiach słychać cykanie spod maski, potem kreci i odpala.

 

Sprzedający mówił, że należy wymienić rozrusznik, ale po zakupie działał jak należy, następnie zaczął dziwnie zapalać- padł  aku- kupiłem nowy, ale krótko po tym zaczął czasem mieć takie akcje jak opisana powyżej. Wymieniłem świece, rozrząd i przekaźnik świec- bo wywalał żółty błąd i wszytko wróciło do normy, a od tygodnia znów to co powyżej. Auto było sprawdzane przez mechanika na sprawność rozrusznika,ale wynik był że elektrycznie jest ok. Sprawdziłem kabel plusowy  i minus na rozruszniku i siedzą sztywno ( te cykanie to dźwięk jakby kable były luźne)

 

A jelśi waszym zdaniem faktycznie to rozrusznik, to jakie powinien mieć oznaczenie, pacjent to  Passat b6 2.0 BKP manual 140KM 2007 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może przewody są gdzieś przetarte i zwarcie się robi stad to cykanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 10 ponad lat jeżdżę dieslami, a ten jest 7 i tylko VAGi więc, to nie jest kwestia grzania świec, bo naciskam start po zagrzaniu świec( ikona spirali), tym bardziej, że nie ma reguły kiedy sobie potrzyma kręcenie, czy jest -10, plus 5, nawet mniemam że przy -10 kreci od kopa..

W dniu 7.02.2019 o 15:39, stefan78 napisał:

a może przewody są gdzieś przetarte i zwarcie się robi stad to cykanie 

przewód starałem się właśnie obczaić, ale to główne na rozrusznik są sztywne

 

bardziej chodzi mi to czy może to być wina samego rozrusznika, bo jak już kręci to kręci szybko i dobrze

 

nie no problem jest ewidentny, bo dochodzą do tego dziwne odgłosy jakby zwarcia pod maską, po których rozrusznik kręci,jakby nagle kablem było podawane napięcie, a jeśli nie ma tych odgłosów to kreci od strzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik nie zacznie kręcić dopóki elektromagnes nie wypchnie tzw. "bendiksa" i w ten sposób złączy mechanicznie wirnik rozrusznika z kołem zębatym na silniku. Ten sam elektromagnes załącza główne zasilanie samego rozrusznika. Jest to dość mocny elektromagnes więc może być go słuchać. 

Jeżeli masz zabrudzony/uszkodzony "bendiks" albo przypaloną cewkę elektromagnesu to może się dziać to co opisujesz. 

Rozruszniki można z powodzeniem regenerować. Po oddaniu do takiego warsztatu masz od razu zrobiony test sprawności. 

A skanowanie błędów robiłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.02.2019 o 10:42, nTomek napisał:

A skanowanie błędów robiłeś? 

ja nie mam kabla HEX, ale zwykły VCDSowski i miałem błędy- uwalona świeca i moduł świec żarowych- obie rzeczy wymieniłem i nie pokazuje błędów żadnych. zwykły kabel łączy się tylko ze sterownikiem silnika..

 

Natomiast jak dałem auto do mechanika na wymianę tulei belki bo nie chciało mi się z tym w zimę bawić, to sprawdzał sprawność rozrusznika i wyszło że niby jest elektrycznie sprawny- ale jak on to robił nie mam pojęcia, wyszło mu przy tym, że akumulator jest padnięty- i faktycznie padł za 3 dni, ale zakupiłem już nowy.

 

Z tym że jak auto jechało do mechanika, to jeszcze nie było takich jaj z odpalaniem. było inaczej kręcił raz, przerwa i potem dalej - po wymianie aku pomogło na długo było normalnie, a teraz ma takie motywy że zawiecha i potem kręci normalnie, aktualnie znów od 4 dni pali od strzała..

 

Sprzedający powiedział co jest do zrobienia, no i wszystkie rzeczy faktycznie bez sciemy były i już usunąłem te pierdołki, no i mówił o tym rozruszniku, ale zbił mnie z tropu ten mechanik , który twierdzi, że rozrusznik jego zdaniem ok.

 

Jaki ro0zrusznik pasuje do silnika BKP??bo mogę kupić tanio, ale muszę wiedzieć jaki, a nie chciałbym wyciągać go specjalnie do sprawdzenia numerów:/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności