Skocz do zawartości
Kur2

Słaby spryskiwacz

Rekomendowane odpowiedzi

W moim passacie spryskiwacz od pasażera strasznie słabo działa tzn leje jakby ze strzykawki z igłą strasznie słabo i nie rozpyla płynu. Na moje oko jest coś przytkane. Próbowałem go troche odetkać igłą, ale bez rezultatu. Wydaje mi się że trzeba zajrzeć głębiej bo jak na zdjęciu widać że wszystko jest ok. Czy ktoś podpowie jak to rozebrać? Gdzie ewentualnie podważyć? I do czego służy widoczna śrubka na foto.

20190206_193417.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubka jest do regulacji spryskiwacza-psika wyżej lub niżej na szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przytkany spryskiwacz,trzeba go wyciągnąć z podszybia odpiąć rurkę co doprowadza płyn i od strony tej rurki jakąś igło przeczyścić tą szczelinę.Ja jeszcze przepłukiwałem póżniej wodą pod ciśnieniem z jednej i drugiej strony,na razie działa.Spryskiwacz z tego co pamiętam jest nierozbieralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym do na parę godzin np na noc zamoczył w odkamieniaczu (kwasek cytrynowy rozpuszczony w gorącej wodzie?) a potem przedmuchał kompresorem. 

Widzę, że masz B6 więc kamień miał prawo się tam utworzyć.

Warto też przepuścić trochę płynu przez wężyk - jak masz zdjęty spryskiwacz - aby wszelakie paproszki wyleciały.

PS.

Wygląda, że jest montowany na wcisk, poatrz na zdjęcia w intenecie zeby zobaczyć z któej strony najlepiej podważyć aby wyjąć

image.png.0accca7e949b0c400dc8605f0e6a3a55.png

Edytowane przez Majkel2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności