Skocz do zawartości
StefanT1982

Średnie spalanie od uruchomienia - leci w górę na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Zauważyłem jedną dziwną rzecz dot. wskazania średniego spalania od uruchomienia silnika (1.8 TSI). Gdy odpalę auto i wyjadę z garażu po przejechaniu ok 200 metrów stoję na światłach. Patrzę na wskazanie średniego spalania (liczone od uruchomienia) a tu 29.1L/100km i co 2 sekundy idzie w górę i gdybym stał na światłach z minutę to pewnie doszło by do 99. Nie wiem czy tak było od początku - nie zwróciłem na to chyba uwagi albo za długo na światłach nie stałem...  Też tak macie w swoim aucie?

Pozdrawiam

Stefan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SeBa_ napisał:

Tak ma być ?

thx. matematyki nie oszukamy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę sprawdzić u siebie. Wydaje mi się, że po zatrzymaniu się zmienia się skala z l/100 na l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On napisal o srednim a nie chwilowym

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej mi to nie pasuje, bo przy średnim spalaniu taki minutowy postój nie powinien w żaden sposób wpłynąć na wskazanie zużycia paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechane 200m,  czyli 0,2km. Każda kropla spalona na postoju rozkłada sie na te biedne 0,2 km. Paliwa ubywa, a dystans bez zmian. Jak sam autor napisał, matematyki nie oszukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shibby co tu sprawdzać. Rano odpalam zimny silnik, ostrożnie wycofuję z miejsca parkingowego uważając na cenne dobytki sąsiadów, przepuszczam wszystkie dzieciaki dzielnie maszerujące do szkoły, znowu szukam pilota do bramy... i zanim dojadę do pierwszych świateł to mam średnie od uruchomienia nawet 40L na setkę.
Co tu kminić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie doczytałem, że chodzi o średnie od uruchomienia ;) Dla mnie średnie to albo od tankowania albo od resetu. Średnie od uruchomienia mogłoby nie istnieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tu zostalo powiedziane, matmy nie oszukasz. Stajesz na swiatlach z zimnym motorem ledwo po uruchomieniu: paliwo leci, a dystans nie rośnie. Średnia leci w kosmos do momentu zniwelowania wplywu pojedynczych zatrzymań w kontekscie calej trasy np 10km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności