Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Z powodu braku mfa i fisa postanowiłem skorzystać z gotowego projektu i złożyć kompa pokładowego https://www.instructables.com/id/How-to-Build-a-Bi-Fuel-LPG-Unleaded-Trip-Computer-/

i mam pytania odnośnie sygnałów z komory silnika. Czy VSS znajnę gdzieś przy słupku, oraz do którego przewodu wtryskiwaczy benzyny i lpg się podpiąć?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel z sygnałem prędkości powinien mieć kolor biało-niebieski. Co do podłączenia pod wtryskiwacze to bez znaczenia. Komputerek mierzy czas otwarcia jednego wtryskiwacza i mnoży x4 więc wszystko jedno który...

@zulwik daj znać jak ci to ruszy. Lubię takie zabawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co złożyłem to na pająka na uniwersalnej płytce i wyświetla dane ale mam mały problem bo na wyświetlaczu pokazuje w dolnym prawym rogu małe krzaczki i nie wiem czemu. Nie przeszkadza to jakoś bardzo ale mnie osobiście troche kłuje w oczy :P

 Jak przeciągne przewody z sygnałami to napisze czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotę tych krzaków. Masz dokładnie taki sam wyświetlacz ze sterownikiem SSD1306 jak w opisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F5K7C0FJQUUFG7G.LARGE.jpgPo prawej stronie wyświetlacza ta chmurka pikseli układ tych pikseli zmienia się co jakiś czas. to nie moje zdjęcie ale koleś ma to samo co ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem sobie taki komputerek na stole i powiem tak jak typowy admin: u mnie działa. 

Czy te śmieci masz nawet gdy uruchamiasz płytkę bez podłączania do auta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na stole też są te krzaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wgrywać jakiś inny projekt do twojej płytki? Chodzi o przetestowanie wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności