Skocz do zawartości
pyzdra1

Auto hold. Czy jest jakieś powiadomienie (świeżak na forum)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma. Może jest jakiś mod zewnętrznym modułem ale przy wykorzystaniu fabrycznych rozwiązań tylko poprzez AutoHold. Ilość sytuacji w jakich on denerwuje jest dużo mniejsza niż tych kiedy się przydaje. Przynajmniej w moim odczuciu.

Jedyne kiedy to wyłączam to manewrowanie - wtedy istotnie wk***a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, manewrowanie jest utrudnione i żona marudzi że wolno się rusza. Ja też mam odczucie że trzeba więcej gazu żeby ruszyć przy aktywnym auto hold. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Whiro napisał:

Ja też mam odczucie że trzeba więcej gazu żeby ruszyć przy aktywnym auto hold. 

Dziwnie masz u mnie wystarczy lekko dodać gazu i puszcza od razu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej. Ogólnie mam odczucie że samochód słabo idzie od dołu. Kiedyś miałem Focusa 2.0 tdci. On z 1 biegu przy tysiąc rpm startował jak rakieta. Później kupiłem lagune 3 i temu żeby sprawnie ruszyć trzeba było dać z 1500 rpm, a i tak ospale reagował na gaz. Dlaczego? Bo Laguna 3 2.0 DcI ma na 1 ce i 2 ce softowo ograniczony moment obrotowy. Teraz siadam do paska i czuję że on też ospale idzie od zera. Później ciągnie całkiem fajnie. Ale przy ruszaniu trzeba mu dać po gazie i jakby jeezcze gorzej przy auto hold. Może po prostu 140 PS to mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cecha współczesnych diesli. Mało jest takich, które potrafią ruszać z biegu jałowego. Ale jeśli ja w mojej kosiarce nie mam z tym problemu to masz coś zwyczajnie uszkodzone i nie szukałbym tutaj winy w samej idei systemu AutoHold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkryłem że AH automatycznie wyłącza się razem z wyłączeniem kontroli trakcji.

 

Trochę to smutne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AH korzysta z ESP - wyłączasz jedno wspomaganie to po co Ci drugie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności