Skocz do zawartości
Bobi123

Problem z płaszczyźnie radio-telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem nowy i to mój pierwszy wpis.

Mam problem z fabrycznym radiem radiem RCD510 MP3

Passat 2012 z Polskiego salonu.

Poniżej lista problemów:

1. Przy odblokowywaniu telefonu radio przełącza sie na BT;

2. Przy blokowaniu telefonuradio przełącza sie na BT;

3. Jak dostanę wiadomość, np. Sms lub na WhatsApp to telefon przełącza się na BT;

4. Po skończonej rozmowie telefonicznej nie wraca do radia tylko pozostaje na BT;

5. Nie czy to radio tak ma, ale w poprzednim aucie jak rozmawiałem przez tel i  podgłośniłem rozmowę, to podłgłośniona została tylko rozmowa telefoniczna a głosnosc radia pozostawała bez zmian. W Passacie jak podgłośnie rozmowę telefoniczna to podgłaśnia się tez radio;

6. Brak polskiego menu;

 

Czy ktoś z Kolegów miał podobne problemy i wie jak usunąć powyższe usterki?

 

Z góry dziękuję za pomoc

20180911_083456.jpg

20190130_164821.jpg

IMG-20190108-WA0010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bobi123 napisał:

Koledzy, ktoś coś nowego w temacie?

Czy ktoś miał podobny problem?

 

Podczas połączenia telefonu z samochodem wejdź w ustawienia połączenia BT w telefonie i tam w ustawieniach masz udostępnianie kontaktów itp i będzie miał udostępnianie multimediów to odznacz i będzie dobrze, ja mam to odznaczne bo też za każdym razem jak telefon mi się łączył z BT to radio przelaczylo się na Bt-audio co mnie denetwowalo, jak chce posłuchać muzyki z telefonu np YouTube czy coś to wtedy sobie to włączam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak w RCD510 ale w RNS510 podstawowa sprawa w takim przypadku to wejść w ustawienia bluetooth i tam oznaczyć opcję, żeby nie przełączało automatycznie na br-audio po wykryciu telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.02.2019 o 09:03, Matiz4 napisał:

Podczas połączenia telefonu z samochodem wejdź w ustawienia połączenia BT w telefonie i tam w ustawieniach masz udostępnianie kontaktów itp i będzie miał udostępnianie multimediów to odznacz i będzie dobrze, ja mam to odznaczne bo też za każdym razem jak telefon mi się łączył z BT to radio przelaczylo się na Bt-audio co mnie denetwowalo, jak chce posłuchać muzyki z telefonu np YouTube czy coś to wtedy sobie to włączam. 

Dzięki Kolego za informację.

Ale sądzę, że nie tedy droga.

Tzn, sprzęty są już tak zaawansowane, że powinny same rozpoznawać kiedy mają się przełączać a kiedy nie.

Trochę bezsensowne jest grzebanie za każdym razem w telefonie i włączanie lub wyłączanie udostępnianie mediów.

Poza tym, problem leży chyba gdzie indziej, bo jeżeli blokuję telefon a radio przełącza mi się bt-audio  to coś tu jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2019 o 08:32, Bobi123 napisał:

Dzięki Kolego za informację.

Ale sądzę, że nie tedy droga.

Tzn, sprzęty są już tak zaawansowane, że powinny same rozpoznawać kiedy mają się przełączać a kiedy nie.

Trochę bezsensowne jest grzebanie za każdym razem w telefonie i włączanie lub wyłączanie udostępnianie mediów.

Poza tym, problem leży chyba gdzie indziej, bo jeżeli blokuję telefon a radio przełącza mi się bt-audio  to coś tu jest nie tak.

Miałem okazję się pobawić rns i znalazłem coś takiego: 

Wchodzisz na rns w Setup 

IMG_20190303_172255.thumb.jpg.fdd60d505751d785857b4ea3a912742f.jpg

Potem w Media: 

IMG_20190303_172238_1.thumb.jpg.a48d8fc5f77017a6078318a212da10a5.jpg

I odznaczasz automat. odtwarzanie Bluetooth-Audio. Jak to miałem zaznaczone to przy połączeniu rns telefon przełączało odrazu na bluetooth-audio, teraz gdy jest odznaczone to już tego nie ma a udostępnianie multimediów w telefonie włączone cały czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę podpiąć się pod temat. 

W moim B7 z 2014 (polski salon, mam to "mniejsze" radio niż na powyższych screenach) mam pewien problem z połączeniem Samsunga S8  - VW łączy się z telefonem bezproblemowo od razu, ale zazwyczaj działają tylko połączenia i kontakty, media nie. W opcjach telefonu widzę aktywne suwaki dla telefonu i kontaktów, natomiast media są nieaktywne i nie da się ich włączyć. Dodam, że raz (po bodajże trzech re-connectach) udało się puścić muzykę przez samochód więc wszystko działa, ale do tej pory tylko ten jeden raz na kilkadziesiąt prób. 

Dodatkowo momentami widzę na ekranie samochodu dany utwór z Tidal, mogę go zmieniać poprzez kierownicę ale dźwięk wciąż dochodzi z telefonu a nie głośników. 

Czy ktoś może coś doradzić? 

Edytowane przez mercier01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności