Skocz do zawartości
salt

Nawiew dmucha CIEPŁYM powietrzem (cały czas)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od miesiąca w moim Passacie z nawiewu po po kilku minutach od odpalenia, leci cały czas ciepłe powietrze. Robiłem reset i test klapek, lecz nic to nie dało. Temperaturę na climatroniku  skręcam na 16 c a z kratek czuć  25 C zarówno po ustawieniu nawiewu na twarz,  jak i na szybę. Dopiero gdy dam LO, wieje zimnym.
Proszę o pomoc/poradę czy ktoś miał już taki problem.

Z góry dziękuję za konstruktywne sugestie 

Edytowane przez salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie problem od pasażera na HI 19 stopni od kierowcy 40 stopni  po podłączeniu do vcdsa żadnych błędów nic nie stuka chodzi o silniczki. Po pytałem trochę ludzi mechaników jeden z nich bo reszta rozkładają ręce powiedział że tak jak są czujniki temperatury wylotowej w kolorach tak jest jeden główny czujnik który odpowiada za wylot powietrza z kratek on steruje i decyduje czy ma więc ciepłe czy zimne tylko nie był w stanie powiedzieć gdzie taki czujnik się znajduje 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zybekkk napisał:

Witam, u mnie problem od pasażera na HI 19 stopni od kierowcy 40 stopni  po podłączeniu do vcdsa żadnych błędów nic nie stuka chodzi o silniczki. Po pytałem trochę ludzi mechaników jeden z nich bo reszta rozkładają ręce powiedział że tak jak są czujniki temperatury wylotowej w kolorach tak jest jeden główny czujnik który odpowiada za wylot powietrza z kratek on steruje i decyduje czy ma więc ciepłe czy zimne tylko nie był w stanie powiedzieć gdzie taki czujnik się znajduje 

Ostatnio wymieniałem oba czujniki po stronie pasażera bo na nogi miałem tylko zimne a na kratkę ledwo ciepło. Do tego od kratki trzeba zdemontować schowek inaczej sie nie da go wymienić a drugi jest za osłoną podłokietnika tak jak pasażer trzyma nogi. Jak ten na nogi jest ogólnie dostępny to zaś ten od kratki musiałem w aso zamówić bo nie nie znalazłem nigdzie indziej ale to koszt około 130zł. Można też go zobaczyć jak się ściągnie osłonę od bezpieczników z prawej strony.

IMG_20190103_115315.jpg

IMG_20190103_115338.jpg

IMG_20190108_124913.jpg

IMG_20190108_124937.jpg

IMG_20190109_090429.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jest jeden główny czujnik który odpowiada za wylot powietrza z kratek on steruje i decyduje czy ma więc ciepłe czy zimne"

"0statnio wymieniałem oba czujniki po stronie pasażera bo na nogi miałem tylko zimne a na kratkę ledwo ciepło. Do tego od kratki trzeba zdemontować schowek inaczej sie nie da go wymienić a drugi jest za osłoną podłokietnika tak jak pasażer trzyma nogi."

Panowie zacytowałem obie odpowiedzi, ponieważ teraz nie wiem, który to jest główny od kratek  za schowkiem czy  za osłoną podłokietnika?jak ten czujnik nazywa się fachowo?- nagrzewnicy?)

Z góry dziekuję za pomoc

Edytowane przez salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten za schowkiem a nr masz na opakowaniu 1k0 907 543 E, jak dobrze zajrzysz od strony bezpieczników po stronie pasażera to go widać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie:ok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności