Skocz do zawartości
Majkel2017

Discovery Pro MY2015 aktualizacja oprogramowania i dodanie App Connect

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy którą paczkę wybierzesz, w niektórych jest cała Polska też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno w "Paket 1" jak i w "variant 3" mapy polski ważą dokładnie tyle samo. Poprostu zdali sobie sprawę że ich mapy mają słabe pokrycie w Polsce. Katalog PL waży dokładnie 26,6MB, dla porównania katalog DE waży 325MB :)

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się mi zaktualizować , jeszcze raz dziękuje temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu i mnie udało się zainstalować aktualizację mapy, a właściwie to naprawić co zepsułem przez błąd na stronie VW . Bo według zdjęcia na ich stronie to mam Pro. Przez co skasowałem swoje mapy z oryginalnej karty i za nic nie mogłem zainstalować nowych na innej karcie ani na oryginalnej .  Dopiero mapy  Media weszły i tylko na ori karcie VW. 

Następne wyzwanie to App-conect i zabawa z Androidem. Jak najtańszym sposobem odblokować to w radiu ,bo rozumiem że muszę mieć odblokowaną tą funkcję aby się połączyć z telefonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ktry napisał:

Następne wyzwanie to App-conect i zabawa z Androidem. Jak najtańszym sposobem odblokować to w radiu ,bo rozumiem że muszę mieć odblokowaną tą funkcję aby się połączyć z telefonem?

 

Trzeba zapłacić ok 1000pln - innego sposobu nie ma. Można szukać taniej (np u eldara jeżeli Ci po drodze) albo w salonie VW ale tak wyjdzie ok 1300-1400pln bo dojdzie robocizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy ktoś pomoże?

Kolega Radzioo też czeka na odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do ASO, podaj VIN, dostaniesz ofertę. Zwykle się da, ale czasami trzeba tez dołożyć gniazdo USB obsługujące app connect. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2019 o 23:16, dzidas napisał:

Panowie,

Czy ktoś pomoże?

Kolega Radzioo też czeka na odpowiedź...

Podaj nr i soft jednostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie.

IMG_1308[1].JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2019 o 22:03, shibby napisał:

Panowie tak przy okazji mapy VW można wgrywać też na karty inne niż oryginalne ale zmienić najpierw trzeba format zapisu plików na NTFS. Kursor na kartę SD pod prawym przyciskiem myszy mamy możliwość zmiany formatu i później tylko nagrać trzeba dane. Powodzenia 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy moglby mi ktos podpowiedziec czy moja wersja softu jest aktualna? Nie dziala mi internet w discover pro po zmianie tel z androidem 9.

Tiguan2017

Nr urz: 5NA035020A

Sprzet: H54, oprogram:1161

Za ewentualne podpowiedzi bardzo dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy aktualizacja softu (firmware) możliwa jest tylko poprzez ASO czy da rade zrobić to na własną rękę? Moja wersja to 0199.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić, tylko musisz mieć soft :)

Jest na karcie SD. Uprzedzając pytanie - ja nie mam. Kiedyś do Skody dostałem i sobie uaktualniłem sam.

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2019 o 08:46, Kubuss11 napisał:

Witam.

Czy moglby mi ktos podpowiedziec czy moja wersja softu jest aktualna? Nie dziala mi internet w discover pro po zmianie tel z androidem 9.

Tiguan2017

Nr urz: 5NA035020A

Sprzet: H54, oprogram:1161

Za ewentualne podpowiedzi bardzo dziekuje

najnowszy  do 5NA  to  1357 ,  więc  jedz na aktualizacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumujac dla nawigacji DM nalezy:

1. usunac wszystko z oryginalnej karty z nawigacja VW (czy tylko usunac czy sformatowac?)

2. sciagnac European Countries – Bundle 1 --> https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/int/en/index/downloads/maps-download#/?car=cdc6f29e-8b23-4348-a923-94061502fa04&navi=19e5c80f-ca98-4776-8981-3aee228c0e5a

3. rozpakowac sciagniete archiwum

4. skopiowac na oryginalna karte VW

5. Wlozyc karte SD do slotu nr1 wejsc w NAV i dokonac aktualizacji poprzez menu

Ps. prosze poprawcie mnie jesli gdzies popelnilem blad.

----

Ps.chcialem roniwez sciagnac database update i przez niego zrobic aktualizacje map. Niestety po instalacji i odpaleniu programu (dla windows) wyskakuje komunikat o braku internetu ) , jak rowniez nie wykrywa program oryginalnej karty VW (oczywiscie internet jest i sprobowalem to na 3 innych kiomputerach i problem jest dokladnie taki sam). Czy mial ktos podobny problem i czy Database update to jedynie alternatywa dla powyzszego procesu aktualizacji map sposeobem kopiuj / wklej bezposrednio na karte SD?

Bede wdzieczny z odpowiedz, gdyz nie chce niczego pochrzanic z moja obecna nawigacja :)

 

image.thumb.png.829081fa077ac008b75885b00d14a3e9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między punktami 4 i 5 dopisałbym, że należy zablokować kartę SD przed zapisem tym małym "dzyndzlem" z boku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DM blokowanie karty nie jest konieczne (raz u mnie wręcz przeszkadzało, bo navi nie mogła sobie pliku z checksumą utworzyć i nie chciało ruszyć) - przeważnie wrzucam na pierwsze odpalenie odblokowana kartę i po sprawdzeniu czy działa blokuję.

Ad. 1: - tylko usunąć, a jeśli formatować to tylko na dotychczasowy format i ostrożnie.

Aktualizacja Radio Station Database Update idzie bezpośrednio z pliku instalacyjnego do pobrania (około 90 mb) - ale musi być wrzucony na kartę w formacie NTFS, zablokowaną - dopiero wtedy rozpozna pliki i można będzie zaktualizować bazę danych radia.

Discover Care niestety "ssie" - widzi najnowsze mapy z poślizgiem 3-4 miesięcznym czasem, w zamian proponując update do wersji z czerwca 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ,że w sofcie map (update już zrobiłem) nie robi się aktualizacja oprogramowania discovery ?

Posiada gdzieś takowy soft ?

Przez car-net jest możliwość zaciągnięcia takiego oprogramowania - jest aktywny ale skończył się abonament ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2019 o 07:57, Major napisał:

najnowszy  do 5NA  to  1357 ,  więc  jedz na aktualizacje 

Uprzejmie dziekuje za info!

Teraz walka z ASO bo twierdza, ze nic nie trzeba aktualizowac skoro wszystko dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności