Skocz do zawartości
Majkel2017

Discovery Pro MY2015 aktualizacja oprogramowania i dodanie App Connect

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powiesz, że Ci się wiesza, wolno działa to wgrają dla świętego spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mógłbym prosić o nowy soft do

Nr Urządzenia: 3Q0035820

Sprzęt: H11

Oprogramowanie 0135

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co chłopaki daliście radę jakoś ogarnąć temat wgrywania nowego softu, żeby cieszyć się app Connect ? Bo nie ma żadnej odpowiedzi a właśnie drążę ten temat. Podzwoniłem do kilku ASO i większość jest zdania że nie da rady bo auto za stare dokładnie o 1 miesiąc ...

 

Mi się wydaje, że można bo potrzebny jest MIB2 czyli druga generacja radia kto®ą mam.

 

pomoże ktoś ?

w załączeniu zdj mojego softu

urządzenie 3G0035044H

sprzęt H41

Oprogramowanie 0199

 

01AA0462-5292-431C-81A1-061FD8ACFD1C.heic

Edytowane przez Qubape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale update softu nie aktywuje funkcji aktywowanych kodami FEC. 

Prędzej je zdeaktywuje jak radio jest zpaczowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO przecież wiadomo. Pytanie czy mój sprzęt ogarnia , wtedy update i dopiero kod i aktywacja. Już do 4 ASO dzwoniłem ... na razie sprawdzają ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w pierwszym poście ktoś napisał, żeby dodać AppConnect w ASO musisz mieć samochód wyprodukowany po 22 tygodniu 2015r czyli MY2016

 

Ja mam samochód z 2015r (MY2016) , Discovery Pro i AppConnect jest na pokładzie.

 

Jeśli to komuś pomoże to napiszę:

Data produkcji samochodu  wg VIN: 2015-09-25 (czyli 39 tydzień)

Nr urządządzenia: 3G0 035 044 B

Sprzęt: H42

Oprogramowanie: 0343

 

P.S. Wie ktoś czy jest nowsza wersja softu do tego Discovery Pro? Mam problemy z transmisją danych karty SIM, muszę restartować APN karty Orange (bo z reguły transmisji na dzień dobry brak)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tutaj pisze bo właśnie nie jest do końca tak jak mówisz. Okazuje się ze które były produkowane niedługo wcześniej mają ten sam sprzęt ale inne oprogramowanie i prawdopodobnie USB. Wiec wystarczy zmienić soft , kupić kod i gra i buczy. W ASO na razie remis 1:1 :) jedni mówią ze się da drudzy odwrotnie :) czekam jeszcze na kilka maili i innych aso. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @wagen ogarnie temat, zgłoś się do niego.

Jeśli jest MIBII na pokładzie to podobno jedynie update, kod z ASO i wymiana złącza USB koszt  podobno ok. 1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do wagena ale chyba się już tym nie zajmuje bo nie może pomóc. 
dokładnie ten sprzęt jest na pokładzie. 
Wole zapłacić tutaj komuś z forumowiczów niż a ASO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrobić twojej jednostki nawet kodem oryginalnym bo twoj vin tego kodu nie przyjmie !!!

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dramat ....? to chyba jednak muszę kupić nowszy rocznik bo się się łamie teraz co zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

moje DP 3G0035044B, Sprzęt:H42, oprogramowanie 0177.

Problem polega na tym, że nie pamięta ostatnich ustawień, tzn jak słucham muzyki z pendriva i wyłączę auto to potem jak wsiadam i uruchamiam to startuje mi radio zamiast pendriva. Potem potrafi sobie zapamiętać pendriva i jak, np wyłączę na radiu to startuje mi z pendriva i tak sobie fiksuje. Czasami też wolno reaguje na klawisze głośności i przełączania piosenek. 

Czy w mojej wersji jest możliwość aktualizacji oprogramowania??? Może to by pomogło???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i nawet trzeba zaktualizować tak stary soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2019 o 17:32, WojtVW napisał:

Panowie tak przy okazji mapy VW można wgrywać też na karty inne niż oryginalne ale zmienić najpierw trzeba format zapisu plików na NTFS. Kursor na kartę SD pod prawym przyciskiem myszy mamy możliwość zmiany formatu i później tylko nagrać trzeba dane. Powodzenia 

Ale w instrukcji Discover Media Gen.2 (MIB) Map material update jest napisane:

Delete all files on the SD-CDA card or reformat your SD-CDA card. It is imperative that the card
is formatted as a FAT32 partition.

O NTFS piszą wcześniej - o tym, że ze stronki VW update pobiera się paczkę w formacie 7z, która przed rozpakowaniem waży ponad 13GB i że system plików na kompie musi być NTFS, żeby mógł obsłużyć tak duży plik. Ale to i tak jest domyślne dla wszystkich nowych instalacji.

Zatem, wynikałoby z tego, że karta musi być FAT32. Chyba, że czegoś nie rozumiem.

EDIT

Heh, Ściągnąłem jeszcze instrukcję do Pro, gzie nie ma już wzmianki o obowiązkowym formatowaniu FAT32, zatem wnioskuję, że:

1. Do Discover Media karta musi być FAT32

2. Do Discover Pro - tak jak pisze kolega @shibby

 

Edytowane przez życzliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2020 o 18:50, Angest napisał:

Witam

moje DP 3G0035044B, Sprzęt:H42, oprogramowanie 0177.

Faktycznie masz stary soft.

Też mam DP nr urządzenia 3G0035044F 

Sprzęt: H42, oprogramowanie: 0343 

 

Ostatnio przy okazji drobnej naprawy ASO VW robiło mi darmową aktualizację softu w ramach akcji serwisowej 91U9.

Nr oprogramowania nic się nie zmieniły, ale zmieniła się ta literka w nr urządzenia z B na F

Zadzwoń i zapytaj, pewnie Twój egzemplarz też obejmuje ta akcja bo jak widać sami nie wzywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Szukałem na forum ale nie znalazłem. Kupiłem samsunga A40 z ML aby podłączyć do samochodu. Ale okazało sie że samsung juz wyłączył całe wsparcie dla ML i telefon juz sie do tego nie nada.

Chciałbym przeinstalować oprogramowanie bo mam ML na takie co daje AppConect.

Gdzie można kupić taki plik z kartą aby zrobic z pierwszego postu aby zrobić to samo. Czy jest ktoś na forum kto sie tym zajmuje.

W załacznikach moje dane

Dziękuję za pomoc.

him1.jpg

him2.jpg

Edytowane przez noogman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

Wczoraj bawiłem się w połączenie android auto w moim  DP i zauważyłem, że nie mam już wersji 0177 tylko 0343. Czy to możliwe, że podczas aktualizacji map z pendriva zaktualizowało mi wersje SW???? Czy ewentualnie online przez internet mogło się to odbyć???

Edytowane przez mkpol
nie cytuj swoich postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś w międzyczasie przeglądu lub naprawy itp w ASO? Tam mogli zaktualizować. Jaką masz literkę na końcu numeru urządzenia B czy F ?

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj aktualizowałem mapy w DP i po aktualizacji włączam nawigację a tu komunikat w stylu baza danych nawigacyjnych jest niedostępna. Dodam, że aktualizacja przebiegła pomyślnie. Czy wie ktoś jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy jak mam wersję oprogramowania 0317 (S2103) to można zrobić update od razu na wersję 1187 (K3332) albo 1367 (K3342)? Czy muszę zrobić jakąś pośrednią aktualizację? Czy jak mam fabrycznie odblokowane AppConnect to zostanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności