Skocz do zawartości
Majkel2017

Discovery Pro MY2015 aktualizacja oprogramowania i dodanie App Connect

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Auta wyposażone w Discovery Pro i wyprodukowane przed 22 tygodniem 2015 mają Mirror Link, a nowsze dodatkowo App Connect.

Jak się okazuje, sprzęt jest taki sam, jednak trzeba podać mu odpowiednie oprogramowanie aby cieszyć się "kafelkiem" App Connect.

Znalazłem film, gdzie widać że wgranie odpwiedniego softu poprzez kartę SD dodaje skrzydeł pierwszym DP.

Przekopałem internet szukając odpowiedniego pliku ale poległem.

Może macie pomysł gdzie szukać? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie zrobisz.

Do wgrania softu potrzebny jest Odis online i wpisanie specjalnego kodu czynności.

Tak to robię według procedury i trwa różnie od 30 min do 3 godz. ?

 

20181010_175656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2019 o 22:47, wagen napisał:

Sam tego nie zrobisz.

Do wgrania softu potrzebny jest Odis online i wpisanie specjalnego kodu czynności.

Tak to robię według procedury i trwa różnie od 30 min do 3 godz. ?

 

20181010_175656.jpg

Jesteś w stanie wgrać software z app connect ?

Z tym wgrywaniem z sd karty to dziwne bo miałem też już podnoszoną wersje oprogramowania i to bez jakiego kolwiek interface tylko z sd , celem akutalizacji usługi mirror link , wyglądało to tak jak na filmie , dodam że w aso... trwalo ok 30 min

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Marku że można wgrać nowe software z app-connect. Napisz na priv jaki masz nr navi SW i HW

Nowe oprogramowanie 1156 i 1187 da się wgrać kiedy stare jest wyższe od 0317, 0343, 0687, 0814 uzależnione od nr navi

Panowie z aso nie czytają dokładnie instrukcji, a potem wychodzą kwiatki ze coś nie działa albo coś się ,,samo" zepsuło.

Założę się że w nawigacji 5F masz błąd złego oprogramowania, podłącz VCDSa i się przekonasz. Sprawdź i daj znać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wagen,

czy w moim modelu jest mozliwosc aktywacji Apple appconnect - na chwile obecna posiadam ylko MirrorLink?

 

IMG_5513.jpg

IMG_5514.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wgrać, tylko nie wiadomo czy czytnik przyjmie nowe oprogramowanie z tak starym softem, ponieważ nie są spełnione warunki do wgrania które muszą być nr 0317, 0343, 0687, 0814

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wagen napisał:

Oczywiście Marku że można wgrać nowe software z app-connect. Napisz na priv jaki masz nr navi SW i HW

Nowe oprogramowanie 1156 i 1187 da się wgrać kiedy stare jest wyższe od 0317, 0343, 0687, 0814 uzależnione od nr navi

Panowie z aso nie czytają dokładnie instrukcji, a potem wychodzą kwiatki ze coś nie działa albo coś się ,,samo" zepsuło.

Założę się że w nawigacji 5F masz błąd złego oprogramowania, podłącz VCDSa i się przekonasz. Sprawdź i daj znać.

 

Dokładnie wyskoczył błąd   sprawdzanie wersji oprogramowania  .... ale vcp to robi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wagen,

Ja również posiadam jedynie MirrorLink. Czy do wersji którą posiadam da się wgrać oprogramowanie które udostępni wszystkie opcje App - Connect? 

IMG_20190212_195714.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Da się u mnie wgrać pełny App-Connect? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponieważ nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie to zapytam tutaj.

Czy do mojego auta da się wgrać App Connect? Jedno ASO twierdzi, że tak inne, że nie. Warsztat niezależny mówi, że nie będzie z tym większego problemu.

Powiem szczerze, że jestem trochę zdezorientowany.

Ktoś pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałbym skorzystać z darmowej aktualizacji nawigacji w Discover Pro  w WV Passacie z 2015 r,

Aktualizacje ściągnąłem  ze strony Volkswagena https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/de/de/index/downloads/maps-download#/?car=18376ef1-3489-4eeb-8dd0-2779594187ea&navi=57200c60-96a5-431f-80ed-a2f8456f19f4  , postępuje zgodnie z instrukcją tj. rozpakowałem zawartość do innej  karty sd  bo na oryginalnej nie ma na tyle miejsca , samochód nie znajduje aktualizacji ,pojawia sie napis" Bład  brak danych włóż źródło z danymi do aktualizacji oprogramowania lub sprawdź źródło" , Kartę  formatowałem do wszystkich typów plików(FAT32,NTFS,xFAT)  jednak nic nie pomaga, czy robię coś nie tak ? ,czemu  aktualizacja nie chce się uruchomić ?  

IMG_20190505_203026.thumb.jpg.a84b3c6f9b94105fca4027fd343fbe62.jpg

IMG_20190505_202958.jpg

IMG_20190505_203004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo, dopiero pomógł pendrive i wgranie mapy przez USB. PS. Radio które jest na zdjęciu to Discovery Media a nie Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpoznajesz że to nie Pro ? Po wyglądzie czy po cyferkach wyświetlanych .

Mam podobną sytuację tylko podczas aktualizacji niechcący skasowałem całą zawartość oryginalnej karty pamięci i teraz to kompletnie nie posiadam nawigacji w aucie. Wkładając nową kartę z plikiem z całą Europą ponad 20 GB pokazuje że są dostępne dane na karcie z nawigacji, ale nic z tym nie robi. Tak jak by były uszkodzone , lub nie od tego typu. 

Może spróbuję wgrać na pendraiwa tak jak piszesz, ale muszę najpierw zakupić z taką pojemnością, bo mam tylko 16 Gb ,a musi być prawie 30 aby cała weszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discovery media.... mapa działa tylko po włożeniu oryginalnej karty. po wyciągnięciu karty radio nie wyświetla mapy. 

Pobierz aktualizację mapy Discovery media, rozpakuj do oryginalnej karty VW. Mapy nie można umieścić na karcie innej niż oryginał!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ktry napisał:

A jak rozpoznajesz że to nie Pro ? Po wyglądzie czy po cyferkach wyświetlanych .

 

i po wyglądzie i/lub  po cyferkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PatrikS napisał:

Discovery media.... mapa działa tylko po włożeniu oryginalnej karty. po wyciągnięciu karty radio nie wyświetla mapy. 

Pobierz aktualizację mapy Discovery media, rozpakuj do oryginalnej karty VW. Mapy nie można umieścić na karcie innej niż oryginał!! 

oryginalna karta u mnie ma 16 gb  pojemności  , wiec nie jest możliwe wgrać dodatkowo aktualizację na tą kartę, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec która wersje aktualizacji mam pobrać dla pro czy media ? , na stronie volkswagena discover media wygląda trochę inaczej

402767117_Beztytuu.thumb.png.b0309b1d958d43a93bba99586e112735.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discover media

pobierz sobie któryś z mniejszych pakietów z częścią europy tylko.

 

Niedługo i tak powinna być wiosenna aktualizacja wypuszczana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest media, Wersja Pro ma większy wyświetlacz dlatego łatwo rozpoznać. Tak jak koledzy wyżej napisali, wybieraz Media, pobierasz mapy, wrzucasz na oryginalną kartę i wsadzasz do jednostki w radiu. Musi działać i będzie działa gdy karta będzie wpięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi, ściągam właśnie aktualizację, W aktualizacji do wersji media jest tylko częściowe pokrycie Polski , wie ktoś jak to naprawdę wygląda ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności