Skocz do zawartości
Lavigru

Różne zegary Active Info Display

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim forumowiczów

Nie mogłem znaleźć informacji więc wrzucam zapytanie na forum. 

Mam B8 z 2015 roku 150 koni. Znajomy natomiast B8 z końcówki 2015 roku ale wersje 190 koni. Obydwa auta wyposażone w AID, jednak wersja 150 koni ma pod innym kątem ustawiony wyświetlacz niż druga wersja. W wersji 190 konnej zegary patrzą znacznie bardziej do dołu. 

Czy ktoś wie o co tutaj chodzi i czym to jest spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepoprawnie zamontowane zegary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fabryczne. Kwestia nachylenia. Różnica widoczna gołym okiem. W mojej wersji kąt nachylenia wyświetlacza jest jak nawigacji na środku natomiast  190-tce są pochylone i "patrzą" niżej.

Znalazłem zdjęcie przykładowe i widać na nich dobrze różnicę. To samo jest w dwóch opisywanych wyżej autach.

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że zegary są inne?

Wydaje mi się, że występują dwa typy

-starszy gdzie matryca jest za szybką

-nowszy gdzie można wyświetlacz dotknąć (i porysować)

Może i pochylenie się zmieniło...

Kiedy robili zmianę to nie wiem ;)

Edytowane przez Majkel2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie  niby nowsze, pochylone bardziej ku dołowi teoretycznie powinny być "udoskonalone". Może wpłynęła tutaj widoczność w słoneczne dni? Tzn że te nowsze, skierowane ku dołowi są przez to bardziej czytelne lub coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę, że te na dole są za szybką? Jeśli tak, to jest to ich pierwsza wersja. Kolejne były już bez plastikowej szybki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko zależne od miesiąca i roku produkcji (katalog Etka ) , dlaczego to zminiono nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam  B8 z początku 2018 i AID mam zamontowany pod takim kątem jak na pierwszym zdjęciu tyle że nie co zmieniona musiała zostać  grafika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkę zlikwidowano ze względu na to, że się szybko rysowała, co pogarszało widoczność i estetykę (i przy okazji uzyskali mniejszy koszt ich wytworzenia), ale że zmieniono przy tym kąt nachylenia to faktycznie chyba nikt wcześniej z nas nie wyłapał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuca się w oczy jak się przesiądzie z jednej wersji do drugiej. Niby rocznik ten sam ale już parę rzeczy inaczej VW zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... żałuję, że nie wziąłem AID w swoim Passku. Do ostatniej chwili się wahałem. Takie ładne, aż mnie boli teraz :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, robi robotę. Zastanawiam się tylko  jaka będzie widoczność w mocno słoneczne dni- czy będą czytelne.

To jest tak jak  z automatem- raz spróbujesz i później nie będziesz chciał innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mega słoneczne dni czytelność wyświetlacza jest wg mnie wzorowa... AID jest wart grzechu a wcale nie byłem do niego jakoś bardzo przekonany

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności