Skocz do zawartości
Patryk

diesel Moc samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam b6 z silnikiem 2.0 i 170 koni. Czy tylko u mnie mój samochód na autostradzie na 6 biegu, obrotomierzem 3000 wyciąga tylko 160km/h? To normalne? Jak jest u was przy tych parametrach samochodu? Zastanawiam się co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  0:32 - masz 3k obr/min 160km/h

Pytanie co to ma do mocy ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MucikV napisał:

  0:32 - masz 3k obr/min 160km/h

Pytanie co to ma do mocy ? :D

Czy zmiana biegów na tym filmie to prawidłowa zmiana? Czy na mniejszych obrotach lepiej zmieniać biegi? 

2.0 170km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Patryk napisał:

Czy zmiana biegów na tym filmie to prawidłowa zmiana? Czy na mniejszych obrotach lepiej zmieniać biegi? 

W pewnych sytuacjach prawidłowa, w innych nie. Tu DSG pracuje w trybie sportowym i pewnie sandał w podłodze. Przecież jadąc po bułki nie będziesz cisnął do 4400 obr.

Przy normalnej jeździe mi DSG zmienia przy około 2000 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jihad napisał:

W pewnych sytuacjach prawidłowa, w innych nie. Tu DSG pracuje w trybie sportowym i pewnie sandał w podłodze. Przecież jadąc po bułki nie będziesz cisnął do 4400 obr.

Przy normalnej jeździe mi DSG zmienia przy około 2000 obr.

Bo ja zmieniam na manualu przy 3000 obrotów. Zastanawiam się czy nie przeciagac do 4000. Jak wtedy cierpi samochód i spalanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak szybko wymagasz osiągnięcia tych obrotów,  może zmniejszyć może zwiększyć,  140 na cr ma max moment 1800-2400 i to jest zakres obrotów w jakich powinieneś oscylowac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MucikV napisał:

Wszystko zależy jak szybko wymagasz osiągnięcia tych obrotów,  może zmniejszyć może zwiększyć,  140 na cr ma max moment 1800-2400 i to jest zakres obrotów w jakich powinieneś oscylowac 

Mam 170km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I max moment obrotowy jest prxy podobnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności