Skocz do zawartości
biokd

Bluetooth - zrywa połączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem dziwna rzecz. Nie wiem tylko, czy to wina telefonu czy auta. Otóż w dluzszej trasie po jakims czasie zrywa mi się połączenie bluetooth, i w telefonie (Galaxy S8) po wyszukiwaniu dostępnych urządzeń nie znajduje mi BT auta. Dopiero po ponownym uruchomieniu telefonu BT jest, ale też po jakimś czasie zrywa. (Najpierw miga ikonka bt w tel, potem - pomimo, że jest aktywna- to tel nie znajduje bt auta i jest "podłącz telefon komórkowy"). I tak na trasie Poznań-Kraków musiałem 3 razy restartowac telefon :/

Wcześniej przy dłuższych trasach tego problemu nie było, dopiero ostatnio to się stało.

Czy to może byc:

- wina podłączonego Android Auto? 

- ostatniej aktualizacji Yanosika (bo jakaś nowa wersja mi się pojawila)?

- ogólny problem z telefonem?

- jakis problem z BT w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też spotkałem się z tym problemem pierwszy raz. Jadąc trasą kilka godzin mój  telefon zerwał połączenie BT kilkakrotnie. Mam tak samo jak kolega Samsung S8 i zainstalowanego Yanosika. Identyczny przypadek. Spróbuję odinstalować Janosika.

Dnia 26.01.2019 o 23:49, biokd napisał:

Zauwazylem dziwna rzecz. Nie wiem tylko, czy to wina telefonu czy auta. Otóż w dluzszej trasie po jakims czasie zrywa mi się połączenie bluetooth, i w telefonie (Galaxy S8) po wyszukiwaniu dostępnych urządzeń nie znajduje mi BT auta. Dopiero po ponownym uruchomieniu telefonu BT jest, ale też po jakimś czasie zrywa. (Najpierw miga ikonka bt w tel, potem - pomimo, że jest aktywna- to tel nie znajduje bt auta i jest "podłącz telefon komórkowy"). I tak na trasie Poznań-Kraków musiałem 3 razy restartowac telefon :/

Wcześniej przy dłuższych trasach tego problemu nie było, dopiero ostatnio to się stało.

Czy to może byc:

- wina podłączonego Android Auto? 

- ostatniej aktualizacji Yanosika (bo jakaś nowa wersja mi się pojawila)?

- ogólny problem z telefonem?

- jakis problem z BT w aucie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bym zrobił reset systemu multimedialnego - u mnie wciskam pokrętło głośności/on/off przez kilka sekund aż zrobi restart. U mnie to pomogło jak w pewnym momencie co chwila zaczęło mi rozłączać Android Auto, mam galaxy S9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki sam problem po aktualizacji Yanosika na Huawei P10 lite. 

Wyłączyłem wszystkie funkcje związane z Bluetoothem w ustawieniach apki oraz profilaktycznie odebrałem prawa dostępu do telefonu w systemie (Android) - od 2 dni jest spokój. Jeżdżę i obserwuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odinstalowaniu  yanosika wszystko wróciło do normy. Może i trzeba było tylko zmienić ustawienia bt  ale doszedłem do wniosku że yanosika nie potrzebuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności