Skocz do zawartości
michal8a

Nie otwiera sie tylna klapa

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, mialem zwykle nastepujacy objaw w swoim pasku: jesli stal np dwa dni w trakcie pogody kiedy zlapal mroz i zamrozil silnie karoserie (lod, szron itp) to nie mozna bylo otworzyc tylnej klapy. Nie slychac silownika, centralny zamek w kontekscie czterech drzwi dziala bez problemu. Zwykle po przejechaniu wiekszego odcinka i nagrzaniu auta zamek reaktywowal dzialanie i klape mozna bylo otwierac.

 

W tylnej klapie chyba nie mam wkladki na kluczyk, tzn jest slot, ale kluczyk nie wejdzie, jest to chyba jakas forma zaslepki.

 

Co waszym zdaniem psuje sie, co nalezy przejrzec?

 

Niestety objaw klapy niereagujacej na centralny zamek zaczyna mi sie pojawiac w cieple dni rowniez (zamek klapy zamkniety mimo prob otwarcia przyciskiem centralnego zamka, nie slychac by silownik zamka reagowal). Z dwojga zlego to chyba lepsze niz gdyby nie chcial sie zamknac, ale jest to upierdliwy problem (brak dostepu do bagaznika, kola zapasowego itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pada siłownik klapy. Zdejmij poszycie klapy i spróbuj przesmarować ruchome elementy zamka. Jak to nie pomorze to szykuje się wymiana siłownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo klamka jest zasniedzona lub cos z mikrowlacznikiem przy niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne za podpowiedzi

 

Pada siłownik klapy. Zdejmij poszycie klapy i spróbuj przesmarować ruchome elementy zamka. Jak to nie pomorze to szykuje się wymiana siłownika.

 

tak, silownika w ogole nie slychac. Podswietlenie tablicy rejestracyjnej dziala bez zaburzen, prad do klapy dochodzi, wiec mozliwe, ze wiazka elektryczna jest cala.

 

Jesli chodzi o klamke, dziala ona tak samo jak do tej pory, odbija, lekki opor, ciegno raczej nie spadlo.

 

Zatem czeka mnie otwieranie klapy od wewnatrz i obejrzenie mechanizmu zamka i silownika.

 

edit: dzis w trakcie jazdy uzylem tylnej wycieraczki i spryskiwacza. Co ciekawe po tym zamek odzyl. W weekend zdejme poszycie od wewnatrz i przesmaruje mechanizm

Edytowane przez marizaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam problem z mikro włącznikiem w klapie bagażnika. Mianowicie ów włącznik w lecie działa prawidłowo a już jesień zima nie działa wcale. Ostatnio udało mi się do niego dostać i sprawdziłem multimetrem czy zamyka obwód i zamyka więc teoretycznie jest sprawny. taki sam problem jest z zamkiem klapy. Wkładka zamka jest ustawiona w pozycji że gdy przycisnę przycisk na kluczyku do otwarcia bagażnika zamek powinien się automatycznie odryglować i klapa powinna się otworzyć bez wciskania przełącznika na klapie. A ta funkcja raz działa poprawnie a raz wcale. Po podłączeniu Vag-a pokazuje błąd E-165 włącznik tylnej klapy nieprawidłowy sygnał błąd sporadyczny. i właśnie nie wiem co zrobić z tym fantem wymienić włącznik czy szukać usterki gdzie indziej skoro teoretycznie sprawdzając multimetrem okazuje się w porządku. Proszę o jakoś rade w tym temacie. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj wieczorem spotkała mnie niemiła niespodzianka, nie mogłem otworzyć klapy bagażnika (kombi b5fl) Najpierw myślałem że coś z pilotem ale:

- gdy otwieram klapę z guzika w drzwiach, odskakuje ale nie mogę jej dalej podnieść.

- gdy otwieram ją kluczem dzieje się to samo

Błąd jaki mam to:

Cytuj

01141 przelacznik otwierania bagaznika

i teraz dwa pytania, jak otworzyć klapę i dwa czy jakoś wymienię ten przełącznik bez zmiany zamka?
Chciałem ściągnąć tapicerkę z klapy ale w pozycji zamkniętej nie wiem jak to zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stuknij ręką w okolicach znaczka VW jednocześnie naciskając przycisk przy tablicy rejestracyjnej, u mnie pomaga-czasami mi tak się blokuje klapa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś to sprawdzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzanie nic nie daje.. ale chociaż już otwiera się z kluczyka. Czy wystarczy że kupię taką klamkę czy coś jeszcze trzeba wymieniać?9814-20478-thickbox.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł Ci mikrostyk w zamku, tylko on nie jest w włączniku elektrycznym (na Twoim zdjęciu) tylko w zamku.

 

e33da0fe42218f2c91de64c31959.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje się to naprawić czy trzeba zamek kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Panowie przejrzałem wiele tematów i nie mogę rozwiązać problemu .

Po praniu tapicerki przestała działać mi tylna klapa , wcześniej wszystko funkcjonowało ok

Nie działa otwieranie z klamki , z pilota, ani z przycisku w drzwiach tylko awaryjnie cięgłem ze środka 

Sprawdziłem wszystko co mogłem i wiedziałem i dalej lipa.

Bezpieczniki ok , wyłącznik w drzwiach ok , zamek w klapie i mikrostyk ok .

Do klapy nie dochodzi zasilanie 

Moduł komfortu sprawdzony sucho 

Przelotki w klapie i drzwiach kierowcy tez sprawdzone 

Jedyny błąd jaki pokazało po podpięciu kompa to błąd przycisku w drzwiach kierowcy 

Po odebraniu z myjni klapa cały czas się otwierała , zostawiłem na noc otwartą żeby auto schło i od następnego dnia już nie działało 

Czy od centralnego zamka jest jakiś przekaźnik pod deską czy muszę dalej szukać przyczyny w okablowaniu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytałem Wasze rady i sposoby naprawy ale powiem szczerze, że nic mi nie pomogło. Mam problem z klapą - mogę ją otworzyć tylko fizycznie kluczem, wkładając i przekręcając w lewo. Z pilota otwierają się wszystkie drzwi ale bagażnik nie, cały czas jest zamknięty. Klamka ładnie "klika" lecz nie odbija (nawet ją rozebrałem i wyczyściłem a nie była brudna). Naciskając klamkę siłownik zamka się nie porusza, nic nie da klikanie pilotem. Kupiłem drugi siłownik elektryczny zamka (to z tłoczkiem) ale też się nie porusza. Wszystko się zachowuję tak jakby prądu nie było a prąd czy poprzez podgrzewanie szyby czy spryskiwacz i wycieraczkę tylną działa. Podpiąłem Passata pod komputer (taki z allegro na płatną appke na telefon) lecz żadnych błędów nie wyświetla. Może jest jakiś bezpiecznik co odpowiada za klapę a się go nie doszukałem ?

Panowie wiecie co może być powodem usterki ? tak na chłopski rozum pomyślałem czy to może nie ten kabelek, który łączy klamkę (tam sie robi charakterystyczny klik klamki) z wtyczką i innymi kablami? Jak można to naprawić ? Tracę już pomysły i cierpliwość i chyba czeka mnie podróż do mechanika.

Edytowane przez pankracy1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem na forum i na google ale nic podobnego mi nie wpadło w oko, problem jest następujący nie mogę otworzyć klapy za pomocą przycisku na klapie jak i tego przy fotelu kierowcy , z pilota nie ma problemu i z kluczyka też. w czym może tkwić problem? Myślałem zęby wymienić przycisk ale wszystkie jakie są na alledrogo pisze że do Varianta czy one pasują też do sedana? P.S. przyciskałem w różnych pozycjach kluczyka i dalej nie otwiera P.S.2 przycisk chodzi słychać klikanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I ja mam problem z otwieraniem klapy. Rozebrane, krecenie drucikiem nic nie daje- znalazlem problem, ale nie wiem jak go naprawic. Winny jest srebrny element który powinien być przesuniety w prawą strone, a za żadne skarby nie chce tego zrobić. Co sie zepsulo? 

20230130_141239.jpg

20230130_141253.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności