Skocz do zawartości
Patryk

Kontrolka płynu spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni cały czas świeci mi się kontrolka od spryskiwaczy, że brakuje płynu, a dolewalem z tydzień temu cały nowy. Kupiłem znowu płyn zimowy, dolalem troche i zbiornik jest pełny. Włączam samochód, a ona dalej świeci... O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień płyn zimowy na inny i wtedy zobacz. Niektóre płyny nie przewodzą dobrze i czujnik wskazuje brak płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyn zimowy plak do -20 stopni. Wcześniej było wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno czujnik płynu padł w zbiorniczku, lub gdzieś na kablach, trzeba by było wyciągnąć wtyczkę, zrobić mostek i patrzeć czy gaśnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzić i gdzie on się znajduje dokładnie? Jakieś najprostsze rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie od pasażera za zderzakiem, tam trzeba raczej ściągnąć zderzak jak do xenonów, podejrzewam bo u siebie przy 5cii litrowym nie widziałem czujnika z wtykiem z góry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak zobaczyć czy ma się te spryskiwacze na ksenony? Bo mam te kwadraty pod lampami ale nigdy ich nie widziałem żeby się wlaczaly czy też działały...? Jak je uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wgl xenony w lampach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam xenony. Nigdy nie widziałem żeby nie działały, więc raczej mi nie działają. Może jakiś bezpiecznik czy coś? Ktoś się orientuję może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Studiowałem to u kolegi, bezpiecznik znaleźliśmy spalony, nie pamiętam który to był, na pewno os strony kierowcy przy drzwiach, łatwo sprawdzić czy działają, jeżeli nie masz czujnika deszczu one działają co 6ty cykl włączenia spriskiwacza na szybę, jeżeli jest czujnik deszczu nie zawsze działa co 6ty raz, oczywiście musisz mieć włączone światła mijania, lub na auto. W kolegi przypadku padł drugi silniczek od spriskiwacza reflektorów, bo są dwa, jeden do szyb drugi do lamp. Wymiana silniczka załatwiła sprawę, musieliśmy ściągnąć zderzak żeby się do niego dostać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie ktory to bezpiecznik i jak sprawdzić czy jest spalony? 

 

Czyli mam cykac spryskiwaczem i patrzeć czy się włączy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdza się wizualnie, to pierwszy sposób, a drugi sposób to probówką do bezpieczników za 3 zł, jeżeli jej się nie ma to wizualnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kontrolka się nie świeci może  czujnik przymarz albo coś podobnego. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności