Skocz do zawartości
luked1991

Nieszczelna kierownica powietrza 1.8 adr

Rekomendowane odpowiedzi

Pasek b5 98 rok ADR.  Problem polega na tym, że łapie mi lewe powietrze na uszczelnieniu dźwigni od klap(słychać jak ciągnie). Objawia się to tym, że nierówno chodzi. Niby nie ma tragedii, ale ten silnik idealnie chodził. Wymieniłem mechanizm gruchy na nowy od 2.0 alt z zerwaną dźwignią(nie naprawiałem jej). Podłączyłem chodziło cacy przez tydzień. Przy dłuższej jeździe, stoję na światłach i znowu widzę, że nie równo chodzi. Otworzyłem maskę i ciągnie powietrze tak jak na starej gruszce. Dziwi mnie bo nie znalazłem takiego problemu na zadnym forum. Kazdy ma zerwana dzwignie, ale nikomu sie to nie rozszczelnilo. Interesuje mnie czy to sie da rozebrac zeby uszczelniacz wymienic i czy zerwana wajcha od gruchy moze powodowac rozszczelnienie(tzn czy jak sie klapy nie obracają).

20181215_184838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem dźwignię, działają klapy. Jest jakaś poprawa w pracy silnika. Chodzi równo, z tym że na jałowym ma jakieś 900 obrotów. Pytanie czy może tak być? Coś tam jeszcze świszczy na tym uszczelnieniu ale mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Okazało się że powietrze ciągnie takim otworem koło dźwigni. Pytanie po co ten otwór, czy wam też tam ciągnie. Podpowiedzcie coś bo nielogiczne jest po co ten otwór tam jest. od strony kolektora przykrywa go duzy oring. Czy moze ma tam ciagnąc powietrze?

20181215_184818.jpg

20181215_184838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności