Skocz do zawartości
rafja

kontrolka przepalonej żarówki - tył, lewy, kombii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

borykam się od dłuższego czasu z kontrolką tylnego lewego światła na klapie bagażnika (B7, 2011r. kombii).

Wymieniłem ostatnio wiązkę z gniazdami żarówek W5W ale to nie było to. Wystarczy lekko puknąć w lampę i światła się zapalają (problem z wąskim paskiem w górnej części lampy). Czasem gaśnie kontrolka na wybojach.

Błąd nie zawsze jest po włączeniu zapłonu. Nie ma reguły.

Ktoś miał problem z sygnalizacją przepalonej żarówki w tym modelu ? Coś jest w konstrukcji lampy co warto sprawdzić ? Wcześniej wystarczyło tknąć delikatnie wiązkę (niebieski kabel wiązki przed wymianą), i lampa zapalała się.

Pomóżcie mi pozbyć się tego irytującego błędu...

Z góry dzięki

 

Edytowane przez rafja
poprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żarówki zostawiłeś stare?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zartuj.... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? U mnie winne były właśnie żarówki w klapie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem je w pierwszej kolejności.  Trochę dziwne bo jak żarówki nie pala się i dotkne kabelkalub puknę w lampę i żarówka się zaświeci to już co bym nie robił, nie gaśnie. mogę pukac i szarpać przewodami a ona świeci już cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień jeszcze raz. To groszowe sprawy. Może masz taki niefart, że się włókno naderwało o "walenia" klapą. 

Jak żarówka złapie temperaturę to się materiał rozszerza i trzyma kontakt - taka hipoteza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były zmieniane i zamieniane... nic z tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - skoro żarówki i instalacja jest dobra to pozostaje jeszcze zmiana modułu BCM. 

Miałem podobny przypadek z przednim halogenem. Czasami działał a czasami był błąd spalonej żarówki. 

Po wymianie modułu problem się skończył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem.  ciężko to będzie sprawdzić i wymienić.  ale ruszając tym już nie gaśnie. białe kable. 

BCM? co to i gdzie jest ukryte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BCM to moduł sterujący światłami i elektryką. Ma funkcje sprawdzania (prawie) wszystkich żarówek w aucie. 

Jak wszystkie kable już sprawdzisz to możesz poczytać tu jak dobrać się do BCM'a. 

Co do wiązki lewej lampy pozycyjnej to przechdzi ona przez lewy przegub klapy i ma punkt/kostkę łączenia na lewym tylnym słupku w bagażniku - oczywiście pod tapicerką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdze ten biały w otulinie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności