Skocz do zawartości
sikorb55

B8 problem z pamięcią fotela kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich użytkowników Passata. Jest to mój pierwszy wpis po zakupie.

Jeśli chodzi o zaprogramowanie fotela kierowcy i lusterek to robię to tak jak jest w instrukcji i zero reakcji

1 hamulec ręczny

2. skrzynia w pozycji N i również próbowałem P

3. włączony zapłon

4. przytrzymany przycisk set ponad 1s (nie ma dźwięku - gongu)

Czy ktoś miał taki problem? Co mogę źle robić ?

Bardzo proszę o pomoc

 

 

Edytowane przez sikorb55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytrzymaj set ponad 1s. następnie naciśnij 1 lub 2, aby go zapisać. usłyszysz gong

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź ale nic sie nie dzieje.

Przyciski działają bo jeśli trzymam 1,2 lub SET i próbuje przestawiać fotel to nie reguluje się. Jak puszczę cyfrę pamięci lub SET to regulacja działa. Tylko problem z zapamietaniem jest. Myślałem że może ktoś miał taką przypadłość u siebie.

Jadę w sobotę do elektronika może po CANie coś wyjdzie.

 

Jestem już po usprawnieniu mojego fotela i wszytko już działa jak należy. Problem był taki że trzeba było przeprowadzić kalibrację (tyle się dowiedziałem). Bylem zwiększyć moc a ten szczegół zrobili mi w cenie jak również wyłączone dźwięki nie zapiętych pasów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie działa mi pamięć fotela kierowcy . W pamięci sterownika są takie oto błędy:

 

               Adres 36: Pamięć fotela kier.       Plik etykiet: Brak
Oznaczenie elementu: 3Q0 959 760 B    HW: 3Q0 959 760 B
  Komponent i/lub wersja: Sitzmemory    H05 0022
           Kodowanie: 001000020000050081C280808080000000008181000000F400
           Kod serwisu: WSC 00015 115 08193
              Zbiór danych ASAM: EV_SeatMemorDriveSide 002021 (VW48)
                       ROD: EV_SeatMemorDriveSide.rod
                      VCID: 3A2DCC49ACDAEE3B5C6-806E
3 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

9654868 - Nieznany kod błędu
          B1352 54 [009] - Brak kalibracji
          Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 4
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 1
                    Przebieg: 209886 km
                    Data: 2021.01.24
                    Czas: 19:24:28

9654612 - Nieznany kod błędu
          B1351 54 [009] - Brak kalibracji
          Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 4
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 1
                    Przebieg: 209886 km
                    Data: 2021.01.24
                    Czas: 19:24:28

10489856 - Brak Nastaw podstawowych
          B2010 00 [009] - -
          [keine oder falsche Grundeinstellung/Adaption]
          Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 7
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 1
                    Przebieg: 209886 km
                    Data: 2021.01.24
                    Czas: 19:24:28

 

Nastawy podstawowe robią się bez błędu komunikując: "Zakończono powodzeniem"

Po skasowaniu, błędy od razu wracają. Nie wiem czy to normalne, ale podczas nastaw podstawowych fotel idzie tak daleko do przodu i do góry, że zagłówkiem wbija się w podsufitkę.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?

 

pozdrawiam.

simono

 

Edytowane przez simono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, simono napisał:

Po skasowaniu, błędy od razu wracają. Nie wiem czy to normalne, ale podczas nastaw podstawowych fotel idzie tak daleko do przodu i do góry, że zagłówkiem wbija się w podsufitkę.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?

Miałem tak samo, okazało się że akumulator był za słaby i musiałem go wymienić , a do kalibracji wyjmij zagłówek i powinno być dobrze , nawet na nowym akumulatorze kalibracja z zagłówkiem nie wyszła mimo ze wyświetlało że zakończona powodzeniem po wyjęciu go było dobrze, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pisak112 napisał:

Miałem tak samo, okazało się że akumulator był za słaby i musiałem go wymienić , a do kalibracji wyjmij zagłówek i powinno być dobrze , nawet na nowym akumulatorze kalibracja z zagłówkiem nie wyszła mimo ze wyświetlało że zakończona powodzeniem po wyjęciu go było dobrze, pozdrawiam.

Akumulator jest w porządku, spróbowałem bez zagłówka i bez rezultatu, na odpalonym silniku - to samo. Jeszcze jakiś pomysł ?

pozdrawiam.

simono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, simono napisał:

Akumulator jest w porządku, spróbowałem bez zagłówka i bez rezultatu, na odpalonym silniku - to samo. Jeszcze jakiś pomysł ?

błąd dalej występuje ? ja się złapałem na tym że po kodowaniu włączałem i wyłączałem zapłon otwierałem drzwi i nie działało mi , trzeba zamknąć i otworzyć drzwi pilotem i dopiero fotel cofa. przed kodowaniem też robiłem zerowanie ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pisak112 napisał:

błąd dalej występuje ? ja się złapałem na tym że po kodowaniu włączałem i wyłączałem zapłon otwierałem drzwi i nie działało mi , trzeba zamknąć i otworzyć drzwi pilotem i dopiero fotel cofa. przed kodowaniem też robiłem zerowanie ustawień.

Tak, cały czas ten zestaw 3 błędów. Nastawy podstawowe przechodzą a błędy pozostają. Nie da się natomiast zrobić resetu do ustawień fabrycznych nastaw bo wywala Błąd - poza zakresem czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 23:21, simono napisał:

Tak, cały czas ten zestaw 3 błędów. Nastawy podstawowe przechodzą a błędy pozostają. Nie da się natomiast zrobić resetu do ustawień fabrycznych nastaw bo wywala Błąd - poza zakresem czy coś takiego.

ja bym próbował odłączyć akumulator i może uda się zrobić reset a potem ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy udało się jakoś rozwiązać problem? Niestety mam podobny. Po odłączeniu akumulatora przestało działać „easy entry” i pamięć foteli. Po pewnym czasie pamięć foteli wróciła, a „easy entry” już nie. Mam błąd nastaw podstawowych. Próbowałem jest zrobić przez OBD11. Niestety kończy się z informacją iż nastawy są nieaktywne. Wszystkie silniki przesuwają się do skrajnych pozycji oprócz pochylenia oparcia, które pochyla się tylko max do przodu. Odłączałem już moduł od instalacji, odłączałem akumulator nie pomogło. Próbowałem też wykonać „manualne” Nastawy podstawowe (opisane na : https://www.vwwatercooled.com.au/forums/f235/passat-132tsi-r-line-driver-seat-memory-not-working-125763.html) niestety wszystko bez rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się przejść całą procedurę i odzyskałem Easy-Entry oraz pamięć fotela.

Jednak nie za pierwszym razem. Okazało się, że że pomijałem przejście pełnego zakresu podpory lędźwiowej góra-dół a nie tylko przód tył. Innymi słowy trzeba przejść pełen zakres wszystkimi nastawami.

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności