Skocz do zawartości
scatman

Jakie opony zimowe do Passata B8

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam autogreen  WINTER-MAX A1 -WL5 zależności od rozmiaru i typu klasa toczenia mają C i hamowanie na śliskim C do tego mają asymetryczny bieżnik. Są w bardzo dobrej cenie jeżdżę na takich są dobre na naszą zimę. 

 

autogreen-winter-max-a1-wl5-22545r17-94v-xl.jpg

autogreen-20555r16-winter-max-a1--wl5-91h-c-c-72-.jpg

 

Edytowane przez Radektraveller
Zmiana treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z uwagi na fakt, że moje zimówki mają już 6 sezonów za sobą, to pora na nowe. Pytanie co aktualnie warto kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na pewno nie polecam „chińczyków” FireMax FM805+. Opony normalnie pływają, zakupiłem ze względu na dobre opinie na stronie z oponami. Kupiłem dwie sztuki na tylna oś, skręcam przodem a są pół sekundy idzie tył. Nie idzie na tym jeździć. Jednak chinczyki na zimę się nie nadają. Szukam teraz czegoś innego ale chyba postawie na jakieś Nokian, albo Michaliny Alpine 5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywaja nienajgorsze chinczyki lub budżetowe niezłe np. Barum Polaris 5,

Michały to klasa sama w sobie, ale cena i ostra. Nokianów nie polecam od kiedy robione są w rosji ich jakość dramtycznie spada (cześto parcieja/pekaja, 2-3 letnie opony wygladaja jakby mialy z 10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, golden87 napisał:

2-3 letnie opony wygladaja jakby mialy z 10

Bo mają. W europie tylko Vredestein robi opony cywilne w 100% z nowego latexu. Reszta firm tak naprawdę zajmuje się głównie recyclingiem ... Tylko sam bieżnik jest robiony z nowej gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@0g0N, chińczyków nie brałem pod uwagę ;)

@mkpol, a poza Europą to kto produkuje opony z nowego latexu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Falken. Czy ktoś jeszcze nie mam pojęcia, ale pewnie takich firm jest sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w spadku po 1 właścicielu roczne Viking WinTech 215/55R17 98 V. Jakaś podmarka Continentala, cena około 350 PLN/szt - po 1 sezonie zimowym oceniam je bardzo dobrze - na śniegu bardzo dobrze, pośniegowe błoto też OK, podobnie na mokrym. Niby opory E, ale spalanie wzrosło minimalnie (jak to w zimie). Droga porozwalana do pracy, więc polski Dziurajsik Park przeżywają też elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokiany posiadam od 4 sezonów ale ja robię małe przebiegi jak na tdi, zostało na nich 4-5 mm . Przebieg będą miały gdzieś około 40 tyś. Ogólnie szału nie ma jak jest lód ale są ok. W tym rozmiarze są uważam za drogie bo 550zł/1 szt. Na rozmiar do passat b6 były taniutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tym tygodniu Nokian'y WR Snowproof P (235/45/18 98 V XL). Dziś wylądowały na felgach. Ciekawe jak się będą sprawować. Wcześniej miałem w 2 innych autach również opony tej marki i byłem zadowolony.

Edytowane przez Maciej_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Zimowe, jakie mam na B8 FL to Continental WinterContact TS870P (235/45/18).

Szczerze mówiąc, to jestem trochę rozczarowany, bo auto na mokrym łatwo wpada w poślizg i nie mam poczucia, że faktycznie cokolwiek trzyma. Przy gołoledzi (np. wczoraj) - znosi gdzie popadnie.

Słowem-brak poczucia bezpieczeństwa i w głowie non-stop włączona lampka ostrzegawcza gdy pada deszcz (na zakrętach, wiaduktach itp., przy normalnych prędkościach).

Na śniegu (ubiegły piątek powrót z Poznania do Warszawy A2)-było dobrze. Przyczepność i trakcja ok mimo zaśnieżonej drogi.

Na suchym podczas mrozu - opona jak opona. Grunt, że cicha (jak na zimówkę).

Dla odmiany-w Lexus NX (2wd) mam Bridgestone Blizzak LM80evo (235/55/18) i są to najlepsze opony zimowe, jakie kiedykolwiek miałem.

Nie ma tu znaczenia moc, rodzaj napędu, rodzaj nadwozia, mokro, śnieg, sucho itd. To moje subiektywne spostrzeżenie, lecz jak ktoś jeszcze szuka zimówek to ten model mogę śmiało polecać.

Edit: Continental po przejechaniu ok 1k km zaczęły "działać" jak powinny, tj. wszystko ok-trzymają dobrze bez względu na warunki na drodze. Nie wziąłem pod uwagę tego, że muszą się nieco wytrzeć.

Pozdrowienia,

Piotr.

20211215_130210.jpg

20211215_130130.jpg

Edytowane przez Piotrb8fl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam opony zimowe Barum Polaris 5 , kupiłem w zeszłym roku 225/45/19 i jestem bardzo zadowolony

 

3a4587f3dd5aef09_barum_opony_barum_polaris_5_205_55_16_91h_polaris_5.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam Dunlopy wintersport 5. Jest OK, ale mam chyba początki ząbkowania tyłu. Rozmiar 215/60R16 - dla mnie na zimę tylko mała felga i możliwie wysoki profil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również Barumy posiadam i są bardzo OK, wcześniej były Nokiany ale teraz mam Made in France, a nie Russia.  Są trochę miękkie ale za to komfortowe. Szkoda że b8 ma rozmiar koła bardzo nieekonomiczny ale i tak najtańsze opony wyprodukowane w EU w tym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sory ze odświeżam ale czy ktoś może ma u siebie 225/45/17 na zimę? Właśnie przełożyłem zimę i powiem wam że jak kapeć wygląda, różnica duża z 19 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w weekend wleciały Bridgestone Blizzak LM005 w rozmiarze 235/45/18, ciekaw jestem jak sobie poradzą w porównaniu do Conti TS850.

@worek13Masz świadomość, że Passat fabrycznie wychodził na kołach 215/55/17, wiec powinieneś szukać zamiennika w rozmiarze 205/55/17 lub 225/50/17 lub 235/50/17 lub 245/50/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupujecie do pasków opony XL czyli wzmacniane ? Całkowicie się na tym nie znam. W salonie mi sprzedali 5 lat temu pirrelli sottozero 215/55/17 i tak jeździłem. Ale nie wiem czy są one wzmacniane 😅

cos polecacie tylko na trasy z przebiegami dla zimowej opony pewnie 5k rocznie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę inaczej. Dawno temu brat "skasował" swoje audi i zostały mu świeżo zakupione tanie chińczyki dokładniej IMPERIAL SNOWDRAGON 3. Odkupiłem za czapke śliwek i to była masakra. Z pod pracy wszyscy dali radę wyjechać jak spadł śnieg nawet na bieżnikowanych, łysych oponach, ja nie. Nie kupujcie tego badziewia, plastikowe opony. Autem jezdziłem 90% w lecie przez 5 lat dokonały żywota. Nachodziły mnie myśli by je oddać za darmo, ale nie chciałem mieć nikogo na sumieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, jak w poprzednim Passacie, ponownie wleciały Nokiany i po raz kolejny jestem zadowolony z wyboru

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-tyres-snowproof-1-215-60-r16-99-h-xl#460469860

a0fcc6b8a94993b523d927e7267f82eebf96eab4

 

Edytowane przez shibby
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności