Skocz do zawartości
scatman

Jakie opony zimowe do Passata B8

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z zimowymi oponami w moim pasku.

Mianowicie opony użytkuję tak naprawdę 3 sezon i się tak ślizgają, że masakra - już od nowości tak maja. Mam DUNLOP Winter sporty.

Niestety kolejny raz nie wdrapałem się na górkę gdzie każde auto radziło sobie bez problemu.

Niestety jestem po weekendzie zmuszony jer wymienić - może ktoś polecić jakich używa ale takie które testował w trudnych warunkach (pod dużą górę)?

Dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dębica Frigo hp2 i śnieg im nie straszny :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam bridgestone i tez z górkami mają problem, gdzie "Dębica" w innych autach dają radę. 

jak nie daje rady wyjechać przodem, to na wstecznym zazwyczaj się jednak udaje bez większego problemu. Większy nacisk na oś napędową robi dużą różnicę ;) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Kleber Krisalp HP3 i jestem mega zadowolony , jestem właśnie  w górach i bardzo dobrze się sprawuje , jej jedną z zalet jest niski hałas ,69dB a rozmiar to 235/45/18 naprawdę polecam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zimę tylko Nokian :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak opony nie pomogą, to zawsze można takie coś ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AUdi mam nokian wrd4 i są świetne , w passacie mam uniroyal ms77 i wcale nie ustępują nokianom. Oba modele moge śmiało polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozważam zakup takiego kompletu na zimę (poniżej). Dajcie proszę znać czy pasuje do B8FL (szczególnie rozstaw śrub i ET)

 

Felga:

Rozmiar 17

Szerokość felgi 6,5

Rozstaw śrub 5x112

Odsadzenie(ET) 39

Numer seryjny 1K8071497A

Opona:

Dębica Frigo HP 2

Rozmiar 17

Szerokość opony 215

Wysokość opony 55

Sezon Zimowy

Indeks nośności 98V-750kg

Indeks prędkości V-240km/h

Rok produkcji 2019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jeżdzę na Dębiach. Wolę tańsze kupić a częściej wymienić i na świeżych śmigać cały czas, niż dużo zapłacić i jeżdzić na starych, stwardniałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2019 o 20:37, SeBa_ napisał:

Również jeżdzę na Dębiach. Wolę tańsze kupić a częściej wymienić i na świeżych śmigać cały czas, niż dużo zapłacić i jeżdzić na starych, stwardniałych.

Głośne tę opony Debica Frigo są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, LombokSpicy napisał:

Głośne tę opony Debica Frigo są?

Ja jeżdżę na debicach frigo i w porównaniu do letnich Continental  to tak, są glosniejsze,  nie mam porównania do innych zimowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ma doświadczenia z innym rozmiarem opon niż homologowany na zimówkach ?

Ja przez parę miesięcy zrobiłem eksperyment i założyłem Dunlopy Sport Max RT2 225/50/17 zamiast 215/55/17. Powiem szczerze że byłem zadowolony z prowadzenia, wchodzenia w zakręty. Cichsze niż w rozmiarze standardowym, wygląd na plus. Przy okazji niższa cena.  Samochód stoi 5mm niżej , różnica obwodu to tylko -1,5%. Później jednak trafiła mi się okazja i kupiłem nowe 18ki z Pirelli P7 Cinturato. 

Teraz zastanawiam się nad zimówkami  w 3 wariantach (Kleber KRISALP HP3 235/45/18,  ALPIN 6 225/50/17 , Dunlop SP WINTER SPORT 5 215/55/17).

Adnotacja 2019-10-23 135400.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam zimówek do B8, zastanawiam się nad Bridgestone Blizzak LM005  Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zimą latam na Continental ContiContact TS815 i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, szukam też opon na zimę, ale pytanie mam odnośnie rozmiaru. Mam teraz założone letnie 235/45/17 i pytanie czy mogę założyć na te same felgi rozmiar 225/45/17 ? Czy to może być problem później w użytkowaniu ?

 

BTW słyszałem kiedyś, że niby na zime dobrze założyć opony węższe, wiecie coś na ten temat? to tak abstrachując od pytania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą delikatnie niższe. No i oczywiście węższe, ale o tym to wiesz pewnie no i akurat szerokość nie ma żadnego znaczenia.  Jak już to 225/50/17 wtedy będzie podobna średnica do tych co masz teraz.   Oczywiście możesz załozyc, ale na zimę to wskazane wyższe na zaspy śniegowe i błoto, których pewnie nie będzie jak zwykle, ale kto wie? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/15/2019 at 2:52 PM, LombokSpicy said:

Głośne tę opony Debica Frigo są?

Wreszcie się zebrałem i przełożyłem koła na zimowe ;)
Nie, nie są. Zaliczyłbym je do cichych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2019 o 16:16, dzidas napisał:

Też szukam zimówek do B8, zastanawiam się nad Bridgestone Blizzak LM005  Co o tym sądzicie?

Kupiłem te Bridgestone LM005 bo były mi polecane przez znajomego specjalistę od ogumienia  ?

Jest to nowość na ten sezon, poprzednia wersja miała bardzo dobre opinie. Niestety na razie nie było jak i gdzie przetestować, bo zima licha jak na razie.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak planowałem tak zrobiłem, kupiłem Bridgestone Blizzak LM005 zrobiłem już jakieś 2kkm i jak na razie to one zimy nie widziały, ale jeśli chodzi o mokrą nawierzchnię to mam wrażenie, że lepiej się zachowują jak moje letnie Pirelli P7 Cinturato.

Ale nie ma co chwalić do przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2019 o 15:58, Freddie napisał:

były mi polecane przez znajomego specjalistę

 

W dniu 10.12.2019 o 15:58, Freddie napisał:

nowość na ten sezon

No to ciekawy ten specjalista skoro poleca niesprawdzoną w praktyce nowość ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności