Skocz do zawartości
auto85

dwumas w 1.6TDI???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, pytanko techniczne... czy w passacie B8 1.6TDi jest dwumas?

Słyszałem po raz kolejny że tylko w silnikach 1.6tdi jest zwykłe sprzęgło, nie ma dwumasy, mówił mi to facet który takie info dostał od mechanika ASO w angli....

czy może ktoś to potwierdzić??jak to jest naprawde? i jezeli faktycznie nie m dwumasy co to zmienia?tansza wymiana w rzie "w"?dłuższa eksploatacja?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona w 1.6 TDI 90KM w Polo V miała, więc nie sądzę, żeby tu nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% ma normalnie dwumasę i nie ma znaczenia jaka skrzynia. Na eBay pełno ofert.  Nawet silniki 1,4TDI/TSI ją mają; 1,2TDI/TSI za to nie ma.

19 hours ago, auto85 said:

i jezeli faktycznie nie m dwumasy co to zmienia?tansza wymiana w rzie "w"?dłuższa eksploatacja?

Jeśli nie masz dwumasy, to sprzęgło skończy się przy okolicy 150-200tys.km. Konstrukcje z dwumasą znacznie wydłużają życie tarczy. Robiłem dwie dwumasy, oba auta z okolic 200.000km, a tarcze wykazywały bardzo niewielkie zużycie. Skrzynia i panewki bez dwumasy też dostają odpowiednie baty. Tak więc, lepiej, żeby dwumasę miał. Wymiana jak się trafi, to przy okolicach 200.000km, więc swoje dwumasa wytrzymuje. Ktoś jak uporczywie jeździ, to wymienia a i przy 80.000km, ale jakby nie wymieniał dwumasy, to na bank by robił skrzynię, która się sypnie przy nieumiejętnej jeździe.

W moim poprzednim Mondeo 2,5 turbobenzynie, którą katowałem niemiłosiernie, dwumasa sypnęła się przy 235.000km - dwójka na zimnym haczyła. Po wymianie był spokój. 

Obecnie w Passacie z DSG brakuje mi 80km do 200.000km i nadal ma się bardzo dobrze.

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile w razie "w"taka przyjemnosc za wymiane w 1.6tdi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o link jeśli można z ofertą dwumasy do silnika 1.6 tdi 120 km.W poprzednim 1.6 też było dużo sporów czy jest czy nie mam no i były skrzynie z dwumasem jak i bez nawet w passatach b7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,6 tdi na 100% nie mają dwu masy . Wszystkie silniki 1,6 ze skrzyniami manualnymi ,ale ważne 6 biegowe nie mają DM . 5 biegowe z tym silnikiem mają z tego względu ze skrzynie są słabe ,sypią się i muszą ją mieć aby wydłużyć żywota tego bubla pięcio biegowego . Szustki są praktycznie bez awaryjne i sprzęgło spokojnie 300 tys .km wytrzymuje. Sam miałem jeszcze oryginalne w B7 z przebiegiem 360 tys. km. po czipie na prawie 150 KM. Zmieniałem tylko dlatego że ciężko chodził pedał ,a wystarczyło tylko wyczyścić wszystko i przesmarować łożysko i wałek . Jest tam zwykła tarcza ze sprężynami , jak w Golfie 2 i dociskiem . Sprawdzone na trzech autach z 1,6 tdi . Polo mimo 5 biegów nie miało DM ,ale już Golf 6 ją posiadał . Passat i Touran jej nie miał ze skrzynią 6 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktry czyli moje b8 1.6 tdi na 100% nie ma dwumasy?

ile wymiana sprzegla kosztuje tak w razie "w"?

ktry mówimy o passacie b8 z silnikiem 1.6tdi prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam trochę się rozpędziłem z odpowiedzią .  Na tylu forach piszę że nie spojrzałem że to chodzi o 1,6 120 KM ten nowszy silnik w B8 . Skrzynia jest ta sama ,więc myślę że i blok silnika musi być ten sam .Tylko osprzętem się różni .  Tutaj to już nie sprawdziłem tego osobiście ,więc tylko mogę się domyślać i na pewno można zastosować zwykłe sprzęgło bez DM ,które na pewno jest o wiele trwalsze i tańsze w naprawie . To ci gwarantuję ,bo te moje 360 tys.km. z silnikiem prawie 150 konnym zrobione na oryginalnym o czymś świadczy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuue wymiana dwumasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Polo u znajomego mechanika z tego co pamiętam płaciłem koło 2300zł za Sachsa z wymianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz silnik DCXA/DCZA to masz koło o numerze 04L105269 lub 03L105266DP  w zależności jaki masz kod PR

VIN się przyda do rozkodowania

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o link do oferty jeśli ktoś wie na pewno że jest to proszę o źródło bo też jestem ciekaw o koszta a poza tym nigdzie nie mogę znaleźć oferty.Wszystkie które znalazłem dotyczą skrzyni DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz manuala to szukaj po tym 04L105269 

Dla pewnosci mozesz podac VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest dwumas czy nie bo zglupialem juz....

vin

WVWZZZ3CZGE041406

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Pana z ASO nasze żółwki mają dwumas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, auto85 napisał:

To u mnie jest dwumas czy nie bo zglupialem juz....

vin

WVWZZZ3CZGE041406

04L 105 269

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolega ktry sie mylil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Superbie 1.6 i pięciobiegowa skrzynia nie miałem DM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności