Skocz do zawartości
rakud29

Montaż start engine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Chciał bym dołożyć w vw cc przycisk start enigie tak żeby można było odpalić auto z przycisku 

Proszę o pomoc co trzeba kupić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kessy to chyba raczej lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co trzeba by dołożyć 

 

wystarczy modul i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sam moduł nie wystarczy trzeba wymienic wszystkie klamki rzezba Kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mogę mieć tylko na jednej klamce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a pomyslales ze mozna dolozyc jedna klamke a reszte anten podlaczyc a nie zmieniac klamek tak zeby system widzial ze jest wszystko

ja tam sobie poradze z tym

jak mozesz to powiedz co trzeba kupic zeby ten system uruchomic czy taki modul wystarczy plus klamki i przycisk startstop

 

https://allegro.pl/oferta/modul-komfortu-komputer-3aa959799a-vw-passat-b7-cc-7594415644

z tego co sie domyslam to gniazdo to na dole przy tym module jest od keesy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założysz jedną klamkę, a od reszty będzie błąd i tyle będzie z Twojego KESSY ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając, bo może w B7 jest inaczej (nie chciało mi się teraz analizować) - poza antenami w klamce są jeszcze anteny wewnątrz pojazdu, w zderzaku (w Variancie), do tego inny moduł komfortu, kupa instalacji etc. To wszystko dla jednego przycisku? Są dużo lepsze sposoby na wydanie gotówki i doposażenie auta.

Wyjściem awaryjnym jest to co wspomniano wyżej - podłączenie się przyciskiem do stacyjki ale sensu tego nie ma kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie da się zrobić bez kessy aby uruchamiać z przycisku :) Można też zrobić tak że kluczyć musi być w pierwszej pozycji w stacyjce a z przycisku sobie odpalasz i gasisz ale kluczyk musi być w stacyjce. 

mo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KLICHO Ale przyznasz, że o ile po pierwszych chwilach euforii jest to fajne rozwiązanie, to jednak w dłuższej perspektywie, upierdliwe.

Sam czasami poruszam się C7-ką z Keyless i wiem, że można o kluczyku dosłownie zapomnieć, i wtedy ten przycisk na tunelu ma sens. Klucz gdzieś w kurtce, a kierowca ma swobodę.

Pytanie jak ogarnąć wszystkie anteny i czy nie wpływa ich brak na pracę układu, bo na pewno będzie walił po oczach komunikatami na MFA. Mnie drażni ikonka braku płynu, a co dopiero błędy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Keyless to zbędna rzecz jest mocno nie dopracowana i furtką dla każdego z laptopem i wzmacniaczem sygnałowym :) Ok kto jest leniwy to ok . Ale normalnie dla mnie zbędne. Wiesz niby frajda jest z odpalania z przycisku itp. Dlatego szukam sposoby jak ten gości ma na filmie :) Błędy można zatamować usunąć ze sterownika i nie bd się nic wyświetlało chwila moment. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W firmie u siebie pokazałem siłe Kessy :) Przeszedłem się z drugim kolegą po firmie ja chodziłem z laptopem a drugi ze wzmacniaczem i odpalaliśmy samochód jeden po drugim. W sumie to była akcja reklamowa naszego zespołu IT aby kluczyki Kessy jednak były zabezpieczone w jakiś sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma ktoś auto zawinąć to i tak zawinie.

Dla wielu Lane Asssist, ACC, czujnik deszczu czy nawet Climatronic to przerost formy nad treścią, a inny bez Parktronika i automatycznej skrzyni z domu się nie ruszy - wszystko kwestia punktu widzenia. Ale montaż przycisku bez pełnego KESSY to przerost formy nad treścią. Na chwilę może i ciekawe, ale odpalanie tak auta za każdym razem (kluczyk w stacyjkę i wtedy z przycisku) to męcząca sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo dlatego chciałbym zrobić jak ten gościu na filmie :) Bo można tak że kluczyk musi być w stacyjce na pierwszej pozycji można bo dwa piny łączysz i działa. Ale tak jak mówisz to jest kwestia upodobania każdego indywidualna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce zakładać Kessy :) Tylko autor tematu :) Pracuje w dużej korporacji a kluczyki skąd miałem ? Spora cześć pracowników ma je przy sobie :) Wiec łapało się sygnał z nich wzmacniaczem i pyk auto odpalone . To była nasza akcja wewnętrznego IT aby przestrzec ludzi przed takimi rzeczami i aby mieli jakieś zabezpieczenie co zagłuszą sygnał. Ja jedynie podłącze sobie przycisk sam bez kessy kombinuje jak to zrobione jest tak jak na filmie własnie :) Bo to że trzeba włożyć i odpalić z przycisku wtedy to mam zrobione 30 min roboty przeciągnięcia 2 pinów z przycisku do stacyjki. A sprzęt jest tylko do użytku wewnętrznego w firmie. 

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, KLICHO napisał:

aby mieli jakieś zabezpieczenie co zagłuszą sygnał

Trzeba trzymać kluczyki w konserwie po śledziach, albo kupić metalizowany portfelik od majfrenda:

IMG_20190123_105611.thumb.jpg.89b123efe18ec8059647c81db04a1121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np lub są takie blokady które umieszcza się w baterii :) są różne sposoby ale warto zabezpieczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki sens KESSY wtedy skoro trzeba go wyciągać przed wejściem do auta.

Fakt, w C7 otwarcie auta jest z pilota (choć wygląd klamki sugeruje, że są tam czujniki zbliżeniowe). W kodach wyposażenia jest tylko odpalanie bezkluczykowe i to chyba ta "bezpieczniejsza" opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie te piny trzeba przeciągnąć 

Może ktoś cis więcej napiszę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do tego że 5 i 6 pin ze stacyjki pod przycisk 15 i 16 na przicisk  t jest zapalanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności