Skocz do zawartości
Tepeen

Webasto - Doposazenie

Rekomendowane odpowiedzi

[LO]_menu_display_auxiliary_heating:[VN]_activated

[LO]_menu_display_auxiliary_heating_clamp_15_off:[VN]_not_activated

[LO]_menu_display_auxiliary_heating_over_threshold_high:[VN]_activated

[LO]_menu_display_auxiliary_heating_standstill:[VN]_not_activated

[LO]_menu_display_auxiliary_heating_after_disclaimer:[VN]_not_activated

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek spytam - kolega ma Webasto fabrycznie i w aplikacji We Connect jest sterowanie tym. Ja mam dokładane i nic się nie pojawiło - dokupiłem moduł osobny do tego, dfreeeze się toto nazywa i można sterować przez GSMa.

Czy nie da się np. płacąc w ASO komuś do ręki, aktywować tego doposażenia na serwerach VW? Bo teraz są dwie osobne instalacje radiowe, przy czym antena dfreeeze jest w słupku A i w garażu podziemnym mam problemy z zasięgiem.

Zaś do auta przez wbudowany e-sim i jego parametrów mogę się dobić zawsze (antena na dachu auta). Byłoby fajnie mieć tą opcję "natywnie". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się aktywować w aso ,ponieważ był akcesoryjny zestaw doposażenia w webasto , i informacja o doposażeniu zostanie zapisana na serwerze VW, tylko nie wiem czy będzie działać dogrzewacz ,ponieważ zestaw doposażeniowy od VW tej opcji nie oferuje . Tak czy tak ja mam przerabiane MIB więc aso nie zakoduje mi tego sterownika online .

W moim przypadku temat jest zakończony , z kodowaniem pomógł kolega Eldar , (zle był zakodowany klimatronik) , niestety przeoczyłem jedną opcję w kodowaniu  , co druga para oczu to druga para .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to w fabrycznym (zamawianym do produkcji aucie) wygląda to potem tak:

 

FQFxkPK.png

 

Jest ogrzewanie postojowe. I można nim normalnie sterować. Po prostu usiłuję zrozumieć, dlaczego w dokładanym Webasto nie można dodać tej opcji w ASO (oczywiście oficjalnie, bo za łapówkę to może ktoś zrobi).

Wg dotychczasowych informacji które zebrałem, VW nie chce w dokładanym tego aktywować, tylko fabrycznie montowane. Chociaż technicznie pewnie możliwość istnieje i byłoby to dla adminów kilka kliknięć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów z fabrycznym webasto , na jak długo możecie najdłużej włączyć ogrzewanie ?

Pytam ponieważ dołożyłem webasto , wszystko działa na akumulatorze 68ah  , który ma już 7 lat i mogę włączyć grzanie tylko na 15 min , ponieważ szybko spada napiecie do 11,3V ,i webasto wyłącza sie.

Zastanawiam się nad kolejnym doposażeniem , w większy aku w bagażniku ,tyle że nie wiem na ile to wydłuży czas grzania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek napiecia poniżej 11,5V spowoduje wyłączenie Webasto.

Jak juz koledzy pisali, nie ma dodatkowego aku przy fabrycznie zamontowanym piecu.

Po prostu 7-letni akumulator nie wydala, trzeba nowy. Moim zdaniem nie ma sensu kupować drugiego, ale zrobisz oczywiście jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja chcę zrezygnować z tego w komorze silnika i zamontować większy 93 ah w bagażniku ,tak jak to było fabrycznie tylko potrzebuje informacji na jak długo można uruchomić grzanie w aucie z fabrycznym webasto .

 

A pytam po to , aby nie okazało sie że wymienię aku  na nowy tylko że max 68ah (bo tylko taki mieści się w komorze silnika ) , i uzyskam  może 10 minut więcej grzania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marek3 napisał:

Tylko ja chcę zrezygnować z tego w komorze silnika i zamontować większy 93 ah w bagażniku ,tak jak to było fabrycznie tylko potrzebuje informacji na jak długo można uruchomić grzanie w aucie z fabrycznym webasto .

 

A pytam po to , aby nie okazało sie że wymienię aku  na nowy tylko że max 68ah (bo tylko taki mieści się w komorze silnika ) , i uzyskam  może 10 minut więcej grzania. 

Witam

mam co prawda niefabryczne...ale to chyba to samo...30 minut mogę ustawić.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak włączę to działa tylko 12 minut i się wyłącza, przed wyłączeniem słychać jak któryś z przekaźników cyknoł w skrzynce w komorze silnika . Akumulator wymieniony ,napięcie aku podczas pracy ogrzewania cały czas 12.3V

Usterek w pamięci nie ma .

Ktoś może podobny problem przerabiał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek3

Koledzy czy ktoś podpowie gdzie kupić przewód paliwowy oraz szybkozłączki od pomy paliwa do webasto?

Pomierzyłem suwmiarką i krócice ma 6,3mm. 

 

 

WhatsApp Image 2021-10-21 at 18.12.27.jpeg

20211021_093608.jpg

Zrzut ekranu 02-11-2021 21.31.38.jpg

WhatsApp Image 2021-11-03 at 18.58.50.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy podpowie mi ktoś jaki pilot bedzię pasował do centralki 5Q0963513 telestart T91 LIN 

LUB

jaka centralaka bedzie pasoawała do pilota  5Q0963511 telestart T91R?

 

Zakupiłem kompletne webasto 3Q0815005N  z centralką telestart T91 LIN  oraz nowym kluczem 5Q0963511 telestart T91R z logo VW ale niestety nie mogę sparować tego zestawu.

Webasto działa, pozostała tylko komunikacja radiowa. 

Na kuczu jest naklajka z kodem który wpisuje w vcdsie, kodowanie zostaje przyjęte ale po sprawdzeniu centrala przymuje tylko dwie pierwsze cyfry pozostałe cztery są zerami.

Poprzez wyjecie bezpiecznika nic się nie dzieje. 

 

Z góry bedzo dziękuę za jakąkolwiek odpowiedz. 

 

Edytowane przez kamillo890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamillo890

TELESTART 5Q0963513

 

Ja kupiłem taki zestaw. 

pilot 3G0963511

 

Zrzut ekranu 10-03-2022 21.04.11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kamillo890 napisał:

Panowie,

czy podpowie mi ktoś jaki pilot bedzię pasował do centralki 5Q0963513 telestart T91 LIN 

LUB

jaka centralaka bedzie pasoawała do pilota  5Q0963511 telestart T91R?

 

Zakupiłem kompletne webasto 3Q0815005N  z centralką telestart T91 LIN  oraz nowym kluczem 5Q0963511 telestart T91R z logo VW ale niestety nie mogę sparować tego zestawu.

Webasto działa, pozostała tylko komunikacja radiowa. 

Na kuczu jest naklajka z kodem który wpisuje w vcdsie, kodowanie zostaje przyjęte ale po sprawdzeniu centrala przymuje tylko dwie pierwsze cyfry pozostałe cztery są zerami.

Poprzez wyjecie bezpiecznika nic się nie dzieje. 

 

Z góry bedzo dziękuę za jakąkolwiek odpowiedz. 

 

5Q0 963 511   +  5Q0 963 513A

lub

3G0 963 511   +  3Q0 963 513

Jak zamienisz centralkę z pilotem to nie zparujesz. Jak po kodzie nie idzie to zrób parowanie przez naciśnięcie klawisza w pilocie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie kogoś kto by się nie bał zamontować fabryczne mokre webasto w VW crafter 2019? Troche juz szukam i nie mam chętnego, a wydaje się że będzie to łatwiejsze niż w osobówce bo pod maską więcej miejsca.
Na portalach aukcyjnych piec pompka paliwa mocowania rurki sterownik można kupić z rozebranego auta za rozsądne pieniądze. Kwestia dorobienia instalacji elektrycznej i kodowania.
W tym aucie jest oddzielny panel montowany u góry w podsufitce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja mam webasto. Miałem problem z montażem rury wodnej na ścianie grodziowej. Musiałem skorzystać z pomocy kolegi. Resztę praca wykonałem sam. Zrobiłem też aktualizację softu w piecu. Nie miałem żadnych problemów z pierwszym uruchomieniem pieca oraz dodaniem pilota. Webasto testuję już od miesiąca i jestem zadowolony. 

 

20230930_130759 (1).jpg

20230930_145529 (1).jpg

20230930_121725.jpg

Zrzut ekranu 26-10-2023 23.13.30.jpg

Edytowane przez raduss
foto
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.  Czy ktoś się orientuję dlaczego moje fabryczne webasto mając ustawione w ustawieniach 30 min (dotyczy włączenia przez pilot) raz grzeje 30 min a raz 16min? Jest jakaś zasada od czego to zależy jak długo grzeje z pilota? 

Programując w menu godzinę odjazdu zawsze  grzeje u mnie 15min- da się to zmienić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Zygi007 napisał:

Witajcie.  Czy ktoś się orientuję dlaczego moje fabryczne webasto mając ustawione w ustawieniach 30 min (dotyczy włączenia przez pilot) raz grzeje 30 min a raz 16min? Jest jakaś zasada od czego to zależy jak długo grzeje z pilota? 

Programując w menu godzinę odjazdu zawsze  grzeje u mnie 15min- da się to zmienić?

 

Może bateria jest słaba i wyłącza ,aby starczyło prądu na rozruch silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności