Skocz do zawartości
adamek2402

Zdalne odpalanie Auta z Kluczyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Na wstępie chciałem się przywitać bo jestem tu Nowy. Passata zresztą tez mam od niedawna i jestem super zadowolony! 

Przeszukiwałem forum ale nikt nie zadał podobnego pytania nawet temat startu z kluczyka nie został poruszony albo nie znalazłem go. 

Wiec będę pierwszy :D 

Czy ktokolwiek ma taka funkcje w swoim Pasku? Widziałem na niektórych filmikach ze da się to zrobić za pomocą jakiegoś Extra sprzętu który trzeba montować w aucie ale również za pomocą OEM kluczyka (I taka opcja mnie interesuje, nie chce niczego montować i ingerować w samochód). 

Czy dało by się to jakoś zaprogramować w aucie? Mam namyśli może da się ta funkcje uruchomić przez jakiś program którym można by się połączyć z autem. W swoim mam guzik start/stop którym odpalam auto oczywiście bez kluczykowo (wystarczy miec go w kieszeni) tak samo zresztą jak wejście do auta z kluczykiem tylko w kieszeni. 

Dajcie znać proszę bo strasznie mnie ciekawi czy dało by rade taka funkcje włączyć. 

 

Pozdrawiam 

 

Adam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego wyklikać interfejsem, nie ma takiej funkcjonalności, bo to mało "legalny" temat w EU jest. Zewnętrzne moduły - jak napisałeś - wymagają umieszczenia na stałe kluczyka w samochodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem takie rozwiązanie na razie jest nielegalne, ale także niezbyt bezpieczne. Wystarczy raz się zapomnieć i zostawić auto na biegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2019 o 12:33, marecek napisał:

Nie da się tego wyklikać interfejsem, nie ma takiej funkcjonalności, bo to mało "legalny" temat w EU jest. Zewnętrzne moduły - jak napisałeś - wymagają umieszczenia na stałe kluczyka w samochodzie...

Co masz na myśli mówiąc na stale kluczyka? Czyli zostawić kluczyk lub jakiś moduł w aucie i w sumie ułatwić sprawę złodzieja? Jeśli tak to ja podziękuje :P  

Dnia 21.01.2019 o 08:49, hak64 napisał:

Owszem takie rozwiązanie na razie jest nielegalne, ale także niezbyt bezpieczne. Wystarczy raz się zapomnieć i zostawić auto na biegu...

No w moim przypadku Ciężko zapomnieć zostawić na Biegu bo mam skrzynie DSG, zawsze wchodzi "Parking" plus ręczny. 

 

Dzięki Bardzo za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, adamek2402 napisał:

Co masz na myśli mówiąc na stale kluczyka? Czyli zostawić kluczyk lub jakiś moduł w aucie i w sumie ułatwić sprawę złodzieja? Jeśli tak to ja podziękuje :P   

tak to wyglądało jeśli montujesz zewnętrzny moduł. Auto jest blokowane przez zupełnie inny system działający na podobnej zasadzie co immo, więc bez rozprucia wiązki tak czy siak jest unieruchomione (zaryzykuję stwierdzenie, że takie coś zrobione z głową daje Ci lepszą ochronę niż OEMowe systemy, które są rozpracowane przez złodziei od A do Z). A pestka z kluczyka zainstalowana jest na stałe w stacyjce albo instalowany jest bajpas immo...

Ale... zrobiłem szybki research - wychodzi na to, że murikanie rozpracowali fabryczne systemy VW i oferują pełną integrację z systemami włącznie z używaniem istniejącego kluczyka. Zobacz sobie to lub to. ! Fajne :D

Zwykle takie gadżety dają Ci jeszcze wiele innych ciekawych opcji, włączająć valet mode, start-stop (z przycisku, o ile nie masz dziś), turbo timer. Można z nimi wymienić kilka maili i zobaczyć czy nie wysłaliby takiego produktu do EU przy zrzeczeniu się gwarancji (bo to zwykle u nich o liability/kwestię ewentualnych roszczeń i odszkodowań się rozchodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to?

 

https://vw-audi.oemdtc.com/856/3cn-065-760-installation-of-genuine-remote-start-feature-accessory-volkswagen-mqb-models

https://parts.vw.com/p/Volkswagen__Tiguan/Remote-Start-Kit/70042331/3CN065760.html

 

Są to oryginalne moduły VW, stosowane prawdopodobnie w Stanach, gdzie jest to legalne.

Ale pomijając legalność (nie zrozumiem czemu u nas jest to nielegalne, bo to niesamowicie przydatna rzecz) - czy pasowałoby to do Passata? :)

Może jakiś koder się wypowie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest  dość  stary, juz nawet  Passat NMS  w ...hmm.....2014 roku to miał na USA 

MQB to MQB - wiec przekaznik pasuje  czy to USA czy China 

natomiast  kluczyk juz nie, bo jest na 315 a nie na 433 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności