Skocz do zawartości
santinel

Passat z wyprzedaży. Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zastanawiam się nad kupnem Passata z salonu. Wersja comfortline, 1.4 150km.

Maje obawy budzi to, że samochód od końca 2017 roku stoi pod salonem na placu. Nie była to wersja demo. Samochód jest już zarejestrowany na dealera. Plusem jest to, że rabat na niego wynosi ponad 30 tyś złotych z ceny katalogowej.

Czy moje obawy o to, że ten ponad rok postoju wpłynął na niego niekorzystnie są słuszne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma się czego obawiać. Masz gwarancję minimum 2 lata (dopytaj jak to wygląda pod kątem tej pierwszej rejestracji). Tylko ten silnik jakoś mnie nie przekonuje, ale to kwestia gustu i zapotrzebowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dealer zarejestrował auto bo pewnie brakowało mu do targetu albo premii więc "sprzedal" bo fikcyjnie. Czytałem, że to dość częsty manewr wśród dealerów.

Też uważam, że nie ma co się przejmować. Gwarancja jest (upewnij się że dostaniesz pełne 2 lata a nie od daty pierwszej rejestracji). Jedyny minus to że będziesz drugim właścicielem w dowodzie. Jednakże upust tą "niedogosność" rekompensuje.

Jeździłem trochę Octavią z tym silnikiem. Bardzo dobrze się spisywał, dość oszczędny na trasie (wrocław-warszawa-wrocław 6,2l/100 przy prędkości 140km), po mieście wiadomo więcej. ALE zaznaczę, że passatem z tym silnikiem nie jeździłem.

PS Wersja Comfortline nie jest jakaś bogata. Dowiedz się czy ma chociaż Discovery Media z Navi oraz koniecznie reflektory Top Led z przodu (z tyłu mogą być zwykłe, mi nawet bardziej odpowiadają).

Edytowane przez shibby
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja jest liczona od dnia rejestracji, dealer pewnie musial zarejestrowac juz jakis czas temu. mozesz dopytac czy nie chcieliby dorzucic "przedluzonej gwarancji" w tej sytuacji. pozatym, jezeli wyposarzenie/parametry Ci psaują, to mysle ze warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dealer dodaje 24m gwarancji.  
Wyposażenie dla mnie wystarczające.  Discovery Media z Navi,  reflektory Top Led, pakiet zimowy, Pakiet Business, pakiet lusterka.

Edytowane przez santinel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jak wyglądają tarcze hamulcowe bo po tak długim postoju mogą być mocno skorodowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na placu są oczywiście pokryte takim nalotem. Pewne trzeba by było się przejechać by sprawdzić. Akurat myślę, że w tej kwestii gdyby tak się stało to na gwarancji zostanie wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z autem na pewno nic złego się nie stało po takim postoju. Silnik jest ok, wyposażenie również. Przedłużona gwarancja rozmywa obawy do końca. Diler musiał auto zarejestrować, bo auto z tym silnikiem chyba nie spełnia już norm WLTP, które weszły od 09.2018 (zastąpił go silnik 1,5 TSI 150 KM). Podobnie jak 1,8 TSI 180 KM, który również został wycofany z produkcji. W niczym to jednak nie przeszkadza, oba silniki były dobre. Ja mam aktualnie Arteona 1,5 i jakoś tam daje radę (tragedii nie ma).

Ja bym raczej wziął na Twoim miejscu, jeżeli planujesz go trochę potrzymać dłużej, bo jedyny minus to to, że niestety auto rocznikowo jest już dwuletnie, a na modele z końca 2018 dają teraz 20.000,- rabatu. No ale tutaj jest mimo wszystko 10.000 więcej rabatu, więc myślę, że oferta jest dość w porządku.

A to, że jesteś drugim właścicielem przy zerowym przebiegu (a pierwszym był diler) to nic strasznego. Dobrze by było jakbyś miał na umowie wpisane z jakim przebiegiem go kupiłeś (zawsze to jakiś plus przy późniejszej odsprzedaży). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś diler powiedizał, że jeśli auto jest u nich prawie rok i nie sprzedają do tej pory to muszą na siebie zarejestrować, bo centrala może karę nałożyć. Druga opcja to taka, że jak już ktoś wspomniał brakowało im do premii od ilości sprzedanych egzemplarzy. Myślę, że w tej kwestii nie ma się co obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, santinel napisał:

Na placu są oczywiście pokryte takim nalotem. Pewne trzeba by było się przejechać by sprawdzić. Akurat myślę, że w tej kwestii gdyby tak się stało to na gwarancji zostanie wymienione.

Na gwarancji chcesz rozliczyć tarcze i klocki ? Myślę że jeżeli już to dealer weźnie na siebie koszta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po przejechaniu kilkuset km nalot nie zniknie, to może i wymienią, jednak gwarancja na klocki i tarcze (części eksploatacyjne) to 6msc. Ale to będzie zawsze kwestia dyskusyjna... 

nie sądzę żeby dobrowolnie pojęli się wymiany od razu. Skoro auto jest zarejestrowane, to prędzej pracownik weźmie auto na ostrą przejażdżkę żeby zetrzeć nalot przed oddaniem klientowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w jakiej cenie dealer go oferuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _PiTi_ napisał:

Pytanie w jakiej cenie dealer go oferuje?

93000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie szału z ceną nie ma. Jak policzysz z cennika rocznik 2018 i z 5% rabatu od dilera to wychodzi niewiele wyższa cena. A rok młodszy no i poerwszy właściciel.

Gwarancja rozpoczęła się od rejestracji przez dilera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zle, to nadal okolo 10 tys taniej. Rocznikiem sie nie jezdzi - auta niczym sie od siebie nie beda roznić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, wg tego co koledzy podają masz 10.000 realnego rabatu za samochód w którym będziesz drugim właścicielem.

To że salon był właścicielem zawsze sprawia podejrzenie że testówka czy zastępczy, do tego stracił już dwa roczniki. Gwarancja fabryczna jest lepsza od dealerskiej, z tej drugiej dealer będzie zawsze kombinował jak może z naprawami bo płaci z własnej kieszeni.

Za dużo niższą kasę możesz trafić w dobrym stanie używkę z małym przebiegiem i może fabryczną, rozszerzoną gwarancją. Przy dwóch latach zdrowiej dla samochodu jak mało jeździł niż stał.

Jednym słowem: nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może napisz jakie wyposażenie dodatkowe ma ten egzemplarz, bo cena katalogować Comfortline z silnikiem 1,5TSI i manualem to 113tyś bez żadnych upustów a jak trafisz jeszcze na rocznik z wyprzedaży to masz -24tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, shibby napisał:

To może napisz jakie wyposażenie dodatkowe ma ten egzemplarz, bo cena katalogować Comfortline z silnikiem 1,5TSI i manualem to 113tyś bez żadnych upustów a jak trafisz jeszcze na rocznik z wyprzedaży to masz -24tyś.

System nawigacji satelitarnej Discover Media
Pakiet Zimowy 1
System Dynamic Light Assist - automatyczne światła drogowe
Pakiet Business
Autoalarm z niezależnym zasilaniem (Back -up-Horn), funkcją dozoru wnętrza i czujnikiem przechyłu
Reflektory LED Top
System rozpoznawania znakow drogowych
Car-Net: Guide & Inform (bezpłatnie przez 3 lata) dostęp do mobilnych usług on-line w samochodzie
System radiowy Composition Media
Pakiet Lusterka
Car-Net: App Connect z Volkswagen Media Control
Karta SD z mapą Europy
Reflektory przeciwmgielne, z przodu, z funkcją statycznego doświetlania zakrętów
Centralny zamek z funkcją SAFELOCK, 2 pilotami oraz funkcją Press&Drive
Volkswagen Safe+ - dodatkowe 24 miesiące ; maksymalny przebieg 80 000 km
Szyba tylna oraz boczne tylne przyciemniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie cienkie to wyposażenie... 

z drugiej strony nie da się chwilowo zamówić Passata do produkcji, więc jeśli potrzebujesz, to chyba warto, 

ale znowu z pierwszej strony ;-) nie da się chwilowo zamówić, bo będzie lift. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności