Skocz do zawartości
Krzysiek_WW

Awaryjne hamowanie na parkingu.

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś, kto to ma musiałby udostępnić adaptacje modułu Park Assist. Trzeba szukać "Maneuvering brake function". Podejrzewam, że to ona odpowiedzialna jest za uruchomienie tej opcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie funkcja nazywa się Rangierbremsfunktion

Jak wpiszecie to sobie w google to wyskoczy wam dużo niemieckich wątków na ten temat. Ogólnie cała procedura wydaje się być bardziej skomplikowana niż myślałem.

Na pewno potrzeba wymienić moduł parkowania minimum na 5QA919298 B (lub lepiej nawet na C i D), większość bez tej funkcji ma z początkiem 5Q0. 

Chciałbym jednak się mylić, może ktoś bardziej ogarnięty zerknie na ten temat :) 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dean napisał:

Oryginalnie funkcja nazywa się Rangierbremsfunktion

Jak wpiszecie to sobie w google to wyskoczy wam dużo niemieckich wątków na ten temat. Ogólnie cała procedura wydaje się być bardziej skomplikowana niż myślałem.

Na pewno potrzeba wymienić moduł parkowania minimum na 5QA919298 B (lub lepiej nawet na C i D), większość bez tej funkcji ma z początkiem 5Q0. 

Chciałbym jednak się mylić, może ktoś bardziej ogarnięty zerknie na ten temat :) 

ja mam ten  PDC kupione, + nowe czujniki ABS  na tył , własnie pod to PDC  co samo ma chamować 

Może na wiose podłacze , 

Trzeba czujniki zakodować w ABS , mysle ze czujniki są   z dokładniejsza  podziałka, cos jak dla  PLA   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie działa,dwa razy ostro zahamował przy wyjeździe z garażu,za pierwszym razem osoba? chciała podejść do moich drzwi będąc z drugiej strony i przeszła od tyłu wzdłuż tylnego zderzaka (kiedy ja wolno cofałem) na tyle blisko że ten zapikał i gwałtownie zahamował.Drugim razem byłem zbyt blisko ściany.Dobry dodatek który MOŻE pomóc w krytycznych momentach ale,nie zwalnia z myślenia za kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy ze macie takie systemy i wam dzialaja...ale tu nie chodzi o Wasze historie drogowe lecz znalezienie rozwiazania do aktywacji tych czy innych systemów...

Pozdr

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasami tak że jeśli jest Front Asist to parkowanie jest w opcji? ACC nic do tego nie ma.

Edytowane przez arbies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego nie ma; bynajmniej nie jest aktywne. Będę musiał poszukać jak to dokodować, a jestem na 80%, że się da. 

W Audi żony były tylko dwie funkcje w komputerze pokładowym i wystarczyło wpiąć VCDS, kliknąć klika razy i ma wszystko. W tym przypadku przypuszczam, że będzie podobnie - funkcja nie wymaga dodatkowego wyposażenia, więc w kodach gdzieś jest niezaznaczona. 

Wstępnie rozkmniniłem na forach, że jest to w standardzie zakodowane przy skrzyni DSG. Muszę dokładnie przewertować swoje menu  w zakładce parkowania i manewrowania. Przy skrzyni manualnej pewnie trzeba dokodować, bo przy raptownym zahamowaniu silnik zgaśnie.

Trzeba mieć też sterownik o odpowiednich numerach (odpowiednio nowy, żeby ta funkcja występowała).

Dalej... Koduje się to gdzieś w sterowniku 10 i 76, a także 03 (Byte24: Bit 2, 4 // Byte27: Bit 1, 4, 5, 6); z tego, co widzę, można nawet dystans ustawić. Szczegółów na razie nie sprawdzałem. 

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Front Assist mnie również pierwszy raz negatywnie zaskoczył. Taka sytuacja: przejeżdżam przez jakąś miejscowość i auto przede mną skręca w prawo czyli za chwilę nic przede mną nie będzie jechało. Widząc jaka jest odległość , wiem że nie muszę hamować ponieważ auto poprzedzające zdąży zjechać a ja jeszcze z jadę trochę w lewo. W momencie gdy tamten już prawie się schował passat wyliczył że będzie kolizja i walnął po hamulcach. W tedy zrozumiałem że kurde ja w 100% nie mam kontroli nad tym co się dzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wystarczy, że raz się zagapisz i to Ci może sytuację uratować. Po to to jest, a jakby co, to zawsze możesz to wyłączyć w ustawieniach (w radiu), chociaż ja bym tego nigdy nie zrobił. Nawet jak system może niekiedy hamować w momencie kiedy tego nie chcę (też mi tak nie raz robił, jak ktoś przede mną skręcał w prawo, a ja go chciałem minąć bez zwalniania po lewej), bo umówmy się, nie działo się to bez przyczyny, gdyż była to zdecydowanie sytuacja nie zachowująca odpowiednich zasad bezpieczeństwa, czyli lekko na świra ?

Co do systemu hamowania przy cofaniu, miałem go również aktywnego w połączniu ze skrzynia manualną (w Passacie 1,8 tsi Highline 2017) i raz zgasł, a raz miałem wcisnięte podczas cofania na pół sprzęgło i zdążyłem je wcisnąć i silnik nie zgasł. Teraz mam Arteona 1,5 tsi DSG i też ten system jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.A jak to włączyć w ustawieniach car parkowanie i manewrowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz nacisnąć na przyciskać radia po prawej stronie Car i w tej zakładki dopiero klikasz symbol kół zębatych w prawym dolnym narożniku wyświetlacza (czyli wchodzisz w ustawienia pojazdu). Tam już na wyświetlonej liście powinna być pozycja Parkowanie i manewrowanie, a w niej na samym końcu powinna być pozycja do załączeniu hamowania awaryjnego (chociaż z tego co chłopaki piszą, nie wszyscy tą pozycję maja widoczną). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, StefanT1982 napisał:

W momencie gdy tamten już prawie się schował passat wyliczył że będzie kolizja i walnął po hamulcach. W tedy zrozumiałem że kurde ja w 100% nie mam kontroli nad tym co się dzieje...

Wystarczy gazu dodać i auto porzuca hamowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że jak chcę wykonać taki manewr aby samochód nie reagował to wystarczy mignac kierunkiem sekunde wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się, piszecie o asystencie parkowania czy Front Assist? Trochę offtop..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie front assist. Rzeczywiście temat dotyczy parkowania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie z mojego postu #27 nie działa. Szukałem po modułach 03, 10 i 76, ale nic tam nie znalazłem. Przekodowanie modułu 03 w Byte 24 nic nie dało.

Nie mam też opcji w menu Manewrowanie i Parkowanie. Muszę poszukać, czy mój sterownik w ogóle to obsługiwał, bo teoretycznie przy DSG powinno być to w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kto da rade rozszyfrować to zadanie.

Ja mam DSG, front assist i acc a tego kurde nie mam....wydaje sie byc to powiązanie tylko z tymi rzeczami....ale jednak jest to bardziej skomplikowane :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie próbę jak wygląda u Was sytuacja z tym hamowaniem. Postawcie na drodze pusty większy karton (albo płytę styropianu jak ktoś ma) i cofnijcie w jego stronę z prędkością min 10 km/h (bo jak będziecie pomału podjeżdżać to nie zadziała! ) Przekonajcie się czy auto zareaguje i zahamuje awaryjnie, czy wjedzie w ten karton (byle nie za sztywny, żeby nie odrapał zderzaka). Sam jestem ciekaw jak to będzie u Was działać (myślę o tych autach gdzie są czujniki PDC a nie ma opcji włączania funkcji hamowania w radiu - "Manewrowanie i parkowanie").  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to automatyczne hamowanie przy cofaniu dostępne jest od MY2018. Jak ktoś ma kamerę cofania i automatyczne hamowanie to na widoku z kamery jest czerwona linia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego ojca jest to w nowym Tiguanie, fajnie to działa, bardzo przydatne ale można się przyzwyczaić i potem w jakimś innym aucie co tego nie ma można przywalić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności