Skocz do zawartości
Krzysiek_WW

Awaryjne hamowanie na parkingu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Powiedzvie mi taka sprawe:

Zastanawiam sie nad tematem awaryjnego wyhamowania na parkingu. Jak to dziala, czy mozna to aktywowac...jak...czy w kazdym B8?

Wyczytałem gdzies:

Spośród systemów pracujących w tle niezależnie od woli kierowcy, pierwszy raz poczułem działanie awaryjnego hamowania... na parkingu: jest kamera, są czujniki parkowania, na ekranie widać graficzne wskazanie odległości od przeszkody, ale czasem wiesz, że się zmieścisz, cofając na skręconych kołach, mijając przeszkodę o pół centymetra... łup! W ostatniej chwili, tuż przed uderzeniem w przeszkodę, system gwałtownie zatrzymuje auto. 

Jak to dziala, czy kazdy to ma? Czy mozna to dorzucić?

Dajcie znac...

 

Pozdr.

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a to mnie zaciekawiłeś, że takie coś jest... Widziałem jak działa Front Assist (a czy faktycznie działa, to już nie powiem). Przypuszczam, że jeśli w ogóle, to będzie to funkcja z automatem do parkowania.

Jak coś znajdę, to podrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest i juz ze 2 razy mi zahamowało przy szybkim parkowaniu. Byłem zdziwiony jak mocne jest to hamowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam u siebie automatycznego parkowanie, ale jak zbyt szybko dojade do przeszkody, to wyskakuje ostrzeżenie. Ale chyba nie hamuje sam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie....tez mi nie daje to spokoju. Owszem Front Assist dziala i w trasie dziala fajnie i dobrze, ale na parkingu jeszcze nigdy mi nie krzyczal samochod o zadnej przeszkodze... :( chcialbym to rozszyfrować bo nie daje mi spokoju. A moze bylaby 5o kolejna przydatna sprawa ;)

Panowie szukajmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja automatycznego parkowania nie mam, a automatyczne hamowanie jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to funkcja ParkPilot. Ale w instrukcji nie znalazłem informacji na ten temat (natomiast w opisie Park Assist jest o tym mowa)

a oto jak działa 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są z tyłu czujniki parkowania to w ustawieniach DM (w ustawieniach dla pojazdu i systemach czy asystentach) trzeba zaznaczyć wiersz, który brzmi mniej więcej: automatyczne hamowanie... i wtedy działa. Niestety nie jestem teraz przy aucie i nie mogę dokładnie sprawdzić jak to jest dokładnie opisane, ale jak poszukacie to na pewno znajdziecie to tam, gdzie ustawia się np. oświetlenie pojazdu, bezpieczeństwo i inne "bajery", które dotyczą właśnie pojazdu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet to działa, ale mimo wszystko 2 razy mi nie zadziałało i mam na tylnym zderzaku lekkie ryski. Raz w półkę w garażu, a raz w ścianę w parkingu podziemnym. Może to działa np do 2km/h, nie wiem. Faktem jest że cofałem w obu przypadkach troszkę szybciej niż na filmie powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest napisane ze jak za szybko lub za wolno to nie zadziala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zadziałało raczej przy szybkim podjeżdżaniu. Przy wolnym nie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie pokazać screen/zdjęcie gdzie to włączyć? Szczerze nie kojarzę tej opcji, a bardzo by się przydała. Może ewentualnie kodowanie? Czujniki i kamerę mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mam to i działa. Mam oryginalny pakiet drogowy plus. Nic specjalnie nie włączałem i od razu działało, ale sprawdzę i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, [email protected] napisał:

w ustawieniach DM (w ustawieniach dla pojazdu i systemach czy asystentach) trzeba zaznaczyć wiersz, który brzmi mniej więcej: automatyczne hamowanie...

sprawdziłem u siebie i nie mam takiego ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam. Myślę, że za automatyczne hamowania odpowiada ikonka (A) na ekranie parkowania.

chrome_2019-01-16_17-52-34.thumb.jpg.1483717f4948cfe64b4acc0eb3803014.jpg

 

U mnie tego nie ma, ani w ustawieniach ani na ekranie parkowania.

 

IMG_4616.thumb.JPG.eb0ff4e0f64f068fab3748922a15a254.JPGIMG_4617.thumb.JPG.3b5a53c4c7f7aae5224f43a96a507757.JPGIMG_4618.thumb.JPG.faf56fdd115ff358f0cae0c9b45e9402.JPG

 

 

Więc pytanie: Jak to zakodować? 

 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta ikonka jest od hamowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakies kodowanie...procedura aktywacji tego? Zna ktos....jak to odpalić.

U mnie tej ikony od hamowania Discovery Pro nie mam :( ale moze moz a to jakoś aktywować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przycisk Car na radiu (przy włączonym zapłonie), następnie Parkowanie i manewrowanie oraz zaznaczyć na samym dole listy Funkcja hamowania podczas manewrowania

 

IMG_20190116_193707.jpg

IMG_20190116_193719.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie nad tym kiedyś myślałem czemu nie dają takiej opcji skoro auto ma wszystko, a to bardzo przydatna rzecz i kwestia też bezpieczeństwa dla innych.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności