Skocz do zawartości
Passati

Passat Trendline - Kwestia fotela kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie  posiadaczy Passata,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, a temat może brzmi banalnie i dość niedorzecznie, ale dla mnie jest ważny i liczę na szczere odpowiedzi. Sytuacja wygląda tak, że do jakiegoś czasu użytkowałem Opla Corse z 2016 5d, a dokładnie od miesiąca jestem w posiadaniu Passata Trendline 2018. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, jednakże po miesiącu jazdy zacząłem odczuwać bóle kręgosłupa. Pomyślałem, że może to kwestia nieprawidłowego ustawienia fotelu kierowcy, fakt jest od głębszy niż w Oplu oraz z zasady siedzi się niżej.

Chciałbym się zapytać czy może ktoś ma podobne odczucia/spostrzeżenia po przesiadce do Passata i mógłby się podzielić jakąś radą odnośnie specjalnego ustawienia fotela kierowcy? Może jest to kwestia foteli tego modelu i przydałaby się wymiana na bardziej wygodne? Może, to kwestia osobistych ustawień?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy masz regulacje strefy ledźwiowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem w instrukcji samochodu, są takie modele, które posiadają regulację strefy lędźwiowej oraz zapamiętywanie ustawień ułożenia fotela. Niestety, ale mój fotel ma tylko możliwość ustawienia odległości, wysokości, kąta nachylania oparcia oraz zagłówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Comfortline i mam fotele Ergo Comfort czyli z elektryczną regulację oparcia i odcinka lędźwiowego. Manualnie jest przesuwanie i podnoszenie/opuszczanie. Takie jak na zdjęciu:

756169132_8_1000x700_volkswagen-passat-2

To wystarcza. Zdecydowanie odpowiednie dopasowanie regulacji odcinka lędźwiowego potrafi zdziałać cuda. Mi ok 2tyg zajęło znalezienie odpowiedniego ustawienia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcie oraz wyjaśnienie. Poszukam na spokojnie, może coś przeoczyłem. Przyznam, że jestem z lekka zawiedziony tym, że taki segment samochodu oraz model, a człowiek musi się męczyć z fotelem...

Jeżeli nie będzie możliwości dopasowania odcinka, to czy warto wymienić fotele na bardziej przyjazne czy może po prostu dokupić podkładkę lędźwiowa?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2019 o 16:47, Passati napisał:

Dziękuję za zdjęcie oraz wyjaśnienie. Poszukam na spokojnie, może coś przeoczyłem. Przyznam, że jestem z lekka zawiedziony tym, że taki segment samochodu oraz model, a człowiek musi się męczyć z fotelem...

Jeżeli nie będzie możliwości dopasowania odcinka, to czy warto wymienić fotele na bardziej przyjazne czy może po prostu dokupić podkładkę lędźwiowa?

Pozdrawiam,

Ja mam Trendline. Dokupiłem podparcie lędźwiowe przy zamawianiu. Nie było to tanie, bo 1500zł (składany fotel pasażera w komplecie, ale komu to potrzebne w sedanie?). Było jednak warto. Regulacja manualna, ale przy moich problemach z kręgosłupem daje radę.Da się dobrze dopasować fotel i jest w miarę komfortowy. Do Ergo daleko, no ale.. Podejrzewam, że ciężko będzie Ci znaleźć taki fotel, ale jak Ci się uda to sobie go wymień. Będziesz zadowolony.

Swoją drogą to niedopomyślenia, żeby taki element nie był w standardzie. Zawsze to miałem czy w Golfie IV czy w Octavii II fl, a tu zonk. Dobrze, że się zorientowałem:) Znajomy  ma w Golfie VII kupowanym też w 2018 miał w standardzie; wersja Trendline. O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pasku za to w standardzie dostałeś 3-strefową klimę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2019 o 16:07, Passati napisał:

Z tego co patrzyłem w instrukcji samochodu, są takie modele, które posiadają regulację strefy lędźwiowej oraz zapamiętywanie ustawień ułożenia fotela. Niestety, ale mój fotel ma tylko możliwość ustawienia odległości, wysokości, kąta nachylania oparcia oraz zagłówka.

Mam takie fotele jak Shibby skóra z alcantarą ergo plus masaż, grzane. Marzą  mi się natomiast takie wentylowane z pamięciami. Jakbyś był zainteresowany to napisz na prv może się dogadamy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2019 o 16:47, Passati napisał:

Przyznam, że jestem z lekka zawiedziony tym, że taki segment samochodu oraz model, a człowiek musi się męczyć z fotelem...

Oj ty niewinny jak nieosrany trawnik. Już od dawna "segment samochodu" oznacza jedynie zewnętrzny rozmiar auta. Na tą chwilę VW Polo ze wszystkimi opcjami będzie lepiej wyposażone niż gołe BMW serii 7 będąc przy tym parę razy tańsze.

  • Nie lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Passat Variant 1.5 TSI z 2019 z podstawowymi fotelami ale z elektrycznym grzaniem.

Do takiej Trendline można później dokupić fotel ErgoComfort z masażem ale bez wentylacji i pamięci ustawień

Fotel, który dokupiłem ma elektryczną regulację oparcia oraz lędźwiową a także masaż i grzanie

a manualnie zagłówek, przesuwanie całego fotela, podparcie ud - długość i kąt.

Aby podłączyć taki fotel musiałem pociągnąć jeden przewód do puszki bezpieczników przy lewym kolanie (tam gdzie mały schowek)

i włożyć bezpiecznik chyba 30W.

Należy uważać aby nie zgłosić błędu poduszki - ale mechanik nie musiał odłączać  akumulatora.

W krótkiej historii Hogwartu tak czytałem.

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności