Skocz do zawartości
przemek89k

Regeneracja DPF - niecały rok i ponownie świeci kontrolka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

niecały rok temu oddałem do regeneracji filtr DPF-a, na który dostałem 1 rok gwarancji. Jakieś 2 tygodnie temu zaświeciła się kontrolka od filtra - w związku z tym próbowałem "przegonić" auto jadąc autostradą, utrzymując większe obroty i prędkość przez dłuższy czas... niestety kontrolka jak świeciła tak świeci (do dzisiaj nie zgasła).

Czy mogę coś jeszcze zrobić, sprawdzić? Czy możliwe, że filtr został już zapchany - skoro tak to dlaczego nie wypalił się samodzielnie, czy warunki na zewnątrz (niska temperatura) są aż tak dużą przeszkodą?

Co sądzicie o środkach dolewanych do benzyny, które mają według producenta czyścić taki filtr np. http://www.stp.eu/pl-pl/produkty/dodatki-do-paliwa/dpf-formula-do-czyszczenia-filtrow-czastek-stalych

Planuję oddać samochód do warsztatu celem podłączenia do komputera, ale może macie podejrzenie co może być przyczyną tego stanu rzeczy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z DPF-em. Zapal się kontrolka i nie gaśnie pomimo przejazdu zgodnie z zaleceniami. Dopiero po wymuszeniu wypalania VCDS jest spokój na tydzień i znów to samo. Ja jutro wywalam to dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A regenerowałeś już dpf'a w jakimś serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przemek89k napisał:

Cześć,

niecały rok temu oddałem do regeneracji filtr DPF-a, na który dostałem 1 rok gwarancji. Jakieś 2 tygodnie temu zaświeciła się kontrolka od filtra - w związku z tym próbowałem "przegonić" auto jadąc autostradą, utrzymując większe obroty i prędkość przez dłuższy czas... niestety kontrolka jak świeciła tak świeci (do dzisiaj nie zgasła).

Co sądzicie o środkach dolewanych do benzyny, które mają według producenta czyścić taki filtr np. http://www.stp.eu/pl-pl/produkty/dodatki-do-paliwa/dpf-formula-do-czyszczenia-filtrow-czastek-stalych

 

Kolego  jadąc ostro czy  to  w mieście czy  na  autostradzie powodujesz większe dymienie z silnika,a to  wyłapuje DPF czyli go  zapychasz. Z jazdą w trasie na korzyść DPFa  nie chodzi  o ostre/szybkie jechanie tylko o temperaturę silnika,spalin i układu wydechowego. Jest wyższa temperatura spalin i lepsze warunki do dopalania katalizatora czy  DPFa. Natomiast jeśli chodzi o dodatki do  paliwa w celu czyszczenia DPF  to mogę  polecić  dodatek LM,który rzeczywiście działa. STP  pewnie też jest  dobry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w moim modelu Passat B6 1.6TDi jest zarówno katalizator i DPF, czy tylko DPF. Z tego co wiem niektórzy po wycięciu DPF'a w to miejsce ładują katalizator... Z kolei na stronie: https://moto.wp.pl/filtr-czastek-stalych-dpf-jest-nowa-alternatywa-w-walce-z-tym-powszechnym-problemem-6183390295763073a jest fragment "Filtr DPF znajdziemy w samochodzie za katalizatorem.".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, przemek89k napisał:

Czy w moim modelu Passat B6 1.6TDi jest zarówno katalizator i DPF, czy tylko DPF. Z tego co wiem niektórzy po wycięciu DPF'a w to miejsce ładują katalizator... Z kolei na stronie: https://moto.wp.pl/filtr-czastek-stalych-dpf-jest-nowa-alternatywa-w-walce-z-tym-powszechnym-problemem-6183390295763073a jest fragment "Filtr DPF znajdziemy w samochodzie za katalizatorem.".

W jednej puszce jest katalizator i DPF

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2019 o 19:59, przemek89k napisał:

A regenerowałeś już dpf'a w jakimś serwisie?

Nie regenerowałem DPF-a. Jestem już po zabiegu. Skończyły się problemy ze  świrowaniem obrotów, ciągle włączającą się kontrolką i śmierdzącymi spalinami. Auto nie dymi i nie sadzi czarnych bąków przy gwałtownym przyspieszaniu. Szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności