Skocz do zawartości
Venom6666

Poduszka pod silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym byście mi pomogli w sprawie poduszki pod silnikiem. Sprawa wygląda dość ciekawie więc opowiem od początku. Passata b7 zakupiłem w Pabianicach pod Łodzią, z uwagi iż jest to daleko od miejsca mojego zamieszkania zawitałem do ASO w Zduńskiej Woli. Zrobiłem u nich przegląd przed zakupowy, za który oczywiście zapłaciłem 500 złotych. Według serwisu wszystkie podzespoły auta były prawidłowe, więc niczego nie podejrzewałem. PO przejechaniu ok 300km zauważyłem dziwne stuki w przednim zawieszeniu najbardziej wyczuwalne przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. Udałem się do dwóch mechaników stwierdzili uszkodzenie poduszki więc udałem się do ASO w Olsztynie po wcześniejszym kontakcie z ASO w Zduńskiej Woli, którzy stwierdzili iż jesli poduszka jest uszkodzona to ASo Olsztyn wymieni ją w ramach ich kompetencji. Sprawdziłem w ASO w Olsztynie i okazało się że poduszka jest rozerwana z lewej strony pod Akumulatorem, więc ją wymienili. Dalej słychać było stuki wymieniłem prawą poduszkę firmy Corteco oraz 2 dni temu w sankach na lemforder górną i dolną a warsztat ustawił mi geometrię i zbieżność. W trakcie ujawnili iż poduszka pod AKU jest uszkodzona(wymieniona przez ASO w Olsztynie 8 listopada 2018), nagrałem film i przekazałem do serwisu. Oczywiście wielkie zaskoczenie, że to nie możliwe że ta poduszka jest bardzo wytrzymała i nie możliwe ze już jest uszkodzona. Czy jest taka możliwość aby ta poduszka uległa tak szybkiej degradacji i uległa uszkodzeniu, czy założyli mi jakieś gówno czy te poduszki są aż tak wrażliwe, Jeżdżę od 19 lat z czego PAssat b5 fl 1.9 tdi avf 9 lat i nigdy poduszki nie wymieniałem. Byłbym wdzięczny za radę osoby, który miały takie przeboje, dodatkowo prawe koło ucieka mi jeden stropień z normy usłyszałem że jest to wina amortyzatora i jeśli będzie mi wędrował po drodze w lewo lub prawo to żebym przednie wymienił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy którzy wymieniali mi poduszkę dwuczęściowa w sankach stwierdzili że zbieżność i geometria były strasznie rozjechane zwłaszcza na tyle pojazdu, jednak udało im się wszystko ładnie zestroic, śruby o dziwo nie były zapieczone. Jednakże serwis wymieniając poduszkę z lewej strony nie sprawdzał geometrii czy jest prawidłowa i tu po twoim poście zastanawiam się czy te złe ustawienia mogły zniszczyć tą poduszkę, ale nie znam się aż tak by to stwierdzić. Jeśli chodzi o przód pojazdu stwierdzili że kąt koła z prawej strony tam gdzie jest dobra poduszka ma odchylenie od normy o 1 stopień na minus. Wg ich wiedzy bardzo prawdopodobne, że koło uderzyło w coś mocno i mógł się skrzywic amortyzator 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem może poduszka po prostu była wadliwa lub mechanik który ją montowal popełnił jakiś błąd. Auto prowadzi się normalnie nic nie ściąga delikatnie do prawej ale to może być wina amora bądź krzywego wahacza. Przy hamowaniu nie ściąga na boki jedzie prosto, sprzęgło komplet wymienione 30k kilometrów wcześniej więc dwumas odpada wymieniony w ASO przez poprzedniego właściciela. Jedyne co zauważyłem to że prawdopodobnie jeden wtrysk mi się zacina jak dostanie temperatury i wtedy auto szarpie przy gwałtownym przyspieszaniu co może też mieć wpływ na poduszkę, czekam do wiosny będzie trochę kasy to w serwisie Bosch sprawdzę komplet wtrysków i podejmę decyzję co dalej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dodawaniu i odejmowaniu gazu lubi stukać poduszka skrzyni (lizak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za stuki z przedniej prawej strony może być odpowiedzialny amortyzator lub jego łożysko górne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności