Skocz do zawartości
sztobi87

Sprzęgło czy już do wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem passata 2.8 v6 4x4 nie dawno go zakupiłem. i chyba jest problem ze sprzęgłem tzn. bardzo wysoko bierze. ostatnio jechałem sobie na 5 biegu 100 miałem obroty 2500 tys. wczoraj jadę i obroty się zrobiły 2900 tys. sądzę ze się ślizga sprzęgło a jaką wy macie predkość obrotową przy 100 km. skrzynia 5 biegów. czy wymieniać dwumasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak puścisz gaz to jakie masz obroty przy 100? Wracaja do 2500? Jesli robisz sprzeglo to z dwumasem, a że to 4x4 to ja rowniez obilbym kevlarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnienie trzymają sie obroty dziwny objaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu wydawało Ci się że obroty były niższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale powiem ci ze strasznie wysoko bierze sprzęgło praktycznie od 2 do 5 cm. jak tam miałem w 307 to było koniec sprzęgła. dopiero poznaje moje passerati dla tego zaciągam języka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat tak poprostu ma z tego co zdążyłem wyczytać na forum. Bierze na samym końcu. Ja zmieniałem na nowe bo już było zużyte i nic się nie zmieniło. Bierze samym końcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, sztobi87 napisał:

ale powiem ci ze strasznie wysoko bierze sprzęgło praktycznie od 2 do 5 cm. jak tam miałem w 307 to było koniec sprzęgła. dopiero poznaje moje passerati dla tego zaciągam języka

w 307 dokładnie tak było wraz z zużyciem wyżej brało.

46 minut temu, StreamHD napisał:

Passat tak poprostu ma z tego co zdążyłem wyczytać na forum. Bierze na samym końcu. Ja zmieniałem na nowe bo już było zużyte i nic się nie zmieniło. Bierze samym końcem.

Nie do końca się zgodzę, u mnie bierze u góry ale jeszcze nie wymieniałem na nowe (niedługo wymieniam i się okaże). Jak oglądałem passata b5fl 1.9 avf na podobno oryginalnym sprzęgle przebiegu lekko ponad 300 tys a sprzęgło brało u samego dołu, na tyle nisko że przy pierwszym ruszaniu lekko się przydławił bo się nie spodziewałem że może brać tak nisko ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności