Skocz do zawartości
Nowy222

diesel Chrobocze, mieli na luzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem polaga na tym iż na postoju, na luzie coś strasznie chrobocze, jakby się coś mielilo z przedu a przestaje kiedy wcisne sprzęgło. Mechanik mówi, że to dwumasa ale jak miałem inne auto było nieco inaczej niż teraz. Prze gaszeniu nic nie piszczy, nie rzuca, auto przyspiesza normalnie. Proszę o opinie bo dwumasa to spory wydatek wiadomo a po przeczytaniu podobnych tematów nie wiem czy to nie łożysko na sprzęgle daje takie objawy. Z góry dzięki za rady. 

Edytowane przez Nowy222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się że łożysko wyciskowe w sprzęgle hałasuję a po wciśnięciu sprzęgła hałas maleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdzieś przewinął mi się temat o łożysku ale na sprzęgle. Czy to wyciskowe to jedno i to samo? Dokładnie tak jest, że jak wcisne pedal sprzęgła wszystkie hałasy znikają a jak puszczę to jakby bulgotało dość głośno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko wyciskowe/oporowe pracuje tylko  wtedy kiedy masz  wyciśnięty pedał sprzęgła więc w tym wypadku to  nie ono hałasuje. Wciskając sprzęgło odłączasz skrzynię biegów od  silnika czyli  w skrzyni przestaje się kręcić wałek  sprzęgłowy wraz z łożyskami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niestety będę musiał przełknąć, że to jednak dwumasa. Zastanawiam się nad kupnem używki, ale czy są jakieś różne te koła? Czy w tym roczniku, do tego silnika jest jeden tym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używkę to będziesz dwa razy  skrzynię wyciągał. Nie wiem czy  warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że to dobry pomysł bo takie ryzyko jest jak najbardziej. W poprzednim aucie tak zrobiłem i nie żałowałem. Dalej jednak nie mam odpowiedzi na swoje pytanie i nie bardzo mogę ją znaleźć. Mam silkik BKP, czy dwumasa od BKD jest taka sama? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już musisz to najpierw wyjmij dwu-masę i poszukaj na wzór, ale moim zdaniem będzie pasować. Zawsze możesz sprawdzić u internetowych dostawców części którzy opisują do czego dana część pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności