Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Według instrukcji łańcuchy można zakładać tylko do felg 6,5J. Sprzedawca w sklepie z łańcuchami przekonywał, że nowe, cienkie łańcuchy 7mm będą pasować także do felg 7J. Czy ktoś z Was się z tym spotkał, bądź też testował? Z drugiej strony, jak sie wybrać w góry, bez łańcuchów, skoro w niektórych miejscach są one obowiązkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch zakładamy na oponę/koło, więc te pół cala na samej  feldze większej różnicy nie robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam łańcuchy Weissenfels Clack & Go Pro-Tech M44 (9 mm) na oponach Continental WINTER CONTACT TS 850P 215/55 R17 z felgami 7x17 ET39. Kilka razy zakładałem i nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosę temat.

Mam felgę 7x17 ET40 i opony 215/55R17. Producent informuje, że nie ma możliwości założenia łańcuchów. Czy ktoś miał przyjemność przetestować taki zestaw? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

odgrzewam wątek, czy ktoś z Was stosował łańcuchy na feldze 7J (opona 215/55R17) i może polecić konkretny model? Zastanawiam się czy łańcuchy 7 mm się zmieszczą, np. https://www.taurus.info.pl/lancuchy/lancuchy-sniegowe-do-samochodow-osobowych/koenig-cb-7-gr-100

Ew. Inter Pack ma ekonomiczna opcję: https://interpack1.iai-shop.com/product-pol-8341-Lancuchy-sniegowe-Inter-Pack-7-mm-gr-100.html

Niestety wspomnianych w wątku „Weissenfels Clack & Go Pro-Tech M44 (9 mm)” nie mogę znaleźć w sklepach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taurus ma nowsze Weiseenfels też 7mm. https://www.taurus.info.pl/lancuchy/lancuchy-sniegowe-do-samochodow-osobowych/weissenfels-clack-go-sette-m45-7mm-gr-120?chains[searchType]=tire&chains[tireType]=Osobowy&chains[tireWidth]=215&chains[tireProfile]=55&chains[tireDiameter]=17+>6%2C5J&chains[salons][]=&chains[priceMin]=&chains[priceMax]=&chains[sort]=brand
 

Ja mam koła 16” 6,5 i łańcuchy 12mm. Z proponowanych przez ciebie lepsze będą koenigi, bo mają kwadratowe ogniwa - skuteczniejsze na lód niż okrągłe. Jednak takie z napinaczami, jak Weissenfels (miałem na inne auto) są o niebo wygodniejsze - nie trzeba ich dociągnąć po przejechaniu kawałka. 
 

VW dość dużo luzu zostawia, ale gwarantuje dopasowanie tylko dla konkretnych modeli. Bo jeszcze bardziej różnią się opony i jak komuś dany łańcuch mieścił się na koło to może dlatego, że miał inne, albo zużyte opony. Pomacaj, zobacz ile masz luzu od elementów zawieszenia i nadkola. 
 

I ostatnie - są drogie łańcuchy montowane na krzyżaku, które nie wchodzą za koło. One zostawiają najwiecej luzu. https://www.taurus.info.pl/lancuchy/lancuchy-sniegowe-do-samochodow-osobowych/koenig-k-summit-gr-34?chains[searchType]=tire&chains[tireType]=Osobowy&chains[tireWidth]=215&chains[tireProfile]=55&chains[tireDiameter]=17+>6%2C5J&chains[salons][]=&chains[priceMin]=&chains[priceMax]=&chains[sort]=brand
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ostatecznie łancuchy pewag servo sport https://www.pewag.pl/shop/pewag-servo-sport.html a mam 215/55R17 z felgami 7Jx17.

Ale niestety przejechałem w nich tylko kilkaset metrów po osiedlu, a potem na szczęście nie miałem okazji/potrzeby ich używać :) Ale przez te kilkaset metrów nic nie oderwało się, ani nie haczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak widać na obrazku, często walczę z zimą. Z szerokiej felgi może wynikać haczenie tylnego pierścienia mocującego łańcuch o elementy zawieszenia. Raz w górach pomagałem gościowi, który założył łańcuchy na niedopuszczone do tego koła i w czasie jazdy było OK, ale nie mógł ich zdjąć, bo w innym ustawieniu koła szpara między wahaczem a oponą była za mała (w Alfa Romeo). Sam miałem szuranie łańcuchem o nadkole przy wykrzyżu (jedno koło w górze, drugie wciśnięte w nadkole), ale w terenówce z kołami znacznie większymi niż fabryczne. 

Ale jak pisałem - VW wygląda na bardzo ostrożnego i choć ja specjalnie mam na zimę felgi 6,5 to mocuję na nich grube łańcuchy przewidziane do SUV (choć o grubości dopuszczonej do Passata przez VW czyli 12mm). jak pisał wojtek_b nic nie haczyło, ale jeśli się przesadzi (np. gruby łańcuch na większych niż seria kołach) to można nabałaganić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Obecna zima zmusiła mnie do poszukiwań łańcuchów do samochodu, niestety rozmiar koła okazał się być wyzwaniem - 235/40R19. Rozumiem, że producent nie zaleca ich powyżej określonego rozmiaru, natomiast zdarzają się takie sytuacje na drodze, gdzie bezpieczeństwo jest ważniejsze.

Czy ktoś praktykował łańcuchy przy takim kole i ma jakieś rady?

P.S. Na przyszłą zimę przymierzam się do zmiany kół na 18, ale to również nie rozwiąże problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem co pisze Pewag o takich kołach w passacie. Pewag to najlepszy znany mi producent łańcuchów. I piszą, że mają dwa modele, co do jednego jest zastrzeżenie, że ich technicy sprawdzili i OK, ale VW ma inne zdanie i zakup jest na własne ryzyko. Drugi model to łańcuchy montowane na pająku - nie mają elementów sięgających za koło. Raz zakładałem takie na forda, też z oponami niskoprofilowymi nie pozwalającymi na montaż łańcuchów i było OK, bo nie ma ryzyka zahaczenia o zawieszenie. Natomiast jak koła mają jakieś ekstremalne odsadzenie albo jest niskie zawieszenie to można się bać o rant błotnika. Jest to jednak mniej grożne, niż nagle zablokowanie koła na śliskie drodze. Alternatywą są 4 stalowe felgi 16, cztery opony śniegowe i łańcuchy za 100pln. Komplet w cenie tych pewagów z pająkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - możesz podesłać link do tych łańcuchów, które Pewag sprawdzał? Pająk nie wchodzi w grę - w Polsce na palcach jednej ręki mogę policzyć sytuacje kiedy potrzebowałem łańcuchów, za droga impreza.

Alternatywa ze stalowymi 16 - chyba jednak nie :)

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu znajdziesz swój samochód i wyjdzie ci odpowiedź https://www.pewag.pl/wyszukiwarka-model-pojazdu/

Dopiero teraz zauważyłem jakie masz auto - rzeczywiście 16" nie wchodzi w grę.

 

Edytowane przez Wowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności