Jump to content
Sign in to follow this  
lasku124

Dysze spryskiwaczy

Recommended Posts

Witam
Passat B5 FL KOMBI 2003r.
Przeszukałem pół forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Mianowicie mam podgrzewane mgiełkowe dysze i niestety prawa notorycznie wypada z gniazda i psika wszędzie, ale nie na szybę.. lewa rusza się w tym otworze dość sporo, ale póki co nie wypada.
Na pierwszy rzut oka nie widzę jakichkolwiek uszkodzeń, dysze nie są połamane. Wydaje mi się, że są oryginalne (jutro dodam zdjęcia)
Czy w otworach na spryskiwacze w masce powinny być jakieś plastikowe ramki czy coś tego typu ?
Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam !

Edited by lasku124

Dusze spryskiwaczy powinny mocno osadzone w otworze maski silnika wtedy nic nie lata .  Wciśnij je mocno w otwór .

Problem w tym, że mam je wciśnięte do końca i można nimi ruszać na boki, a po jakimś czasie po prostu wylatują z tych otworów. Dysze są raczej oryginalne, jutro dodam zdjęcia.

19 godzin temu, lasku124 napisał:

Problem w tym, że mam je wciśnięte do końca i można nimi ruszać na boki, a po jakimś czasie po prostu wylatują z tych otworów. Dysze są raczej oryginalne, jutro dodam zdjęcia.

Musisz wyjąc dysze i sprawdzić czy rzeczywiście nie są połamane/popękane. Ja (choć w przedlifcie) też miałem luźną jedna dyszę, która średnio pryskała. Po jej wyjęciu okazało się że miała jeden zaczep ułamany i ot winowajca. Wymiana na nowe podgrzewane i pryska idealnie :)

Wielkie dzięki za pomoc. Mały szczegół, a jednak dużo nerwów napsuł... faktycznie mocowanie jednej dyszy jest ułamane.
Ma ktoś może namiar gdzie można dostać takie grzane dysze (tylko nie za 130zł) ? Nie chcę zamienników, tylko OEM, może ktoś z Was ma takie na sprzedaż ?

Edited by lasku124