Skocz do zawartości
przemo86

Samochód gaśnie zaraz po odpaleniu (B8 Variant, 2015, 2.0 TDI 190PS)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś na forum spotkał się z problemem gaśnięcia samochodu zaraz po uruchomieniu? Silnik działa przez ok. 1 sekundę i samoczynnie gaśnie. Tak potrafi się dziać kilka-kilkanaście razy zanim odpali i będę mógł ruszyć.
Dzieje się tak od  pewnego czasu, choć dość rzadko - może raz w miesiącu.

Czasem dostaję "losowy" komunikat o błędzie - "Awaria systemu start/stop", "Usterka skrzyni biegów", "Uszkodzony immobiliser".

Byłem w serwisie specjalizującym się w VW (nie ASO), gdzie powiedzieli mi, żebym wymienił baterię w pilocie. Niestety nie pomogło.

Na komputerze nie widać błędów.

P.S. Ostatnio zauważyłem, że kiedy "oszukam" samochód - wyłączę zapłon, otworzę i zamknę drzwi - to wtedy już odpala bez problemu, chociaż to mógł być zbieg okoliczności.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze skojarzenie to problem z immobilizerem. 

w starszym samochodzie tak miałem, że gdy odpalałem kluczykiem bez zakodowanego immobilizera, to silnik działał przez 1sek. 

jeżeli dostajesz takie komunikaty, to powinno się je dać odczytać błędy na komputerze nawet gdy się już nie pojawiają w aucie (taka jakby  historia)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja miałem podobnie w B6 Auto gasło i zaraz automatycznie kręciło rozrusznikiem ale już nie odpalał.Działo się tak tylko gdy była duża wilgotność.Był to błąd start stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczne zachowanie daje uszkodzony immobiliser. Trzeba by odczytać błędy bo na pewno jakieś są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano miałem znów to samo, ale za drugim czy trzecim razem odpalił - akurat wtedy, kiedy wyciągnąłem telefon i zacząłem nagrywać ?

Czekam na OBDEleven, powinno przyjść na początku przyszłego tygodnia. Podepnę i odczytam błędy, zobaczymy czy coś w historii się zapisało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się wyjaśniło ? mam podobny problem tzn dziś rano auto nie chciało odpalić, tzn kręcił i nie dał rady odpalić a za drugim razem już był wszytko OK. dodaj jeszcze ze raz w miesiącu głównie po trasie  np. gdy stoję na światłach auto samo zgaśnie (wyłączony system start&stop). Można by to porównać do tego że spadają obroty i auto zgaśnie po czym zapal go normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy problem sie rozwiazal bo dzisiaj wlasnie zona miala taka sama sytauacje i za 3 razem odpalil dopiero ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem podobną sytuację. Po odpaleniu samochodu gasł po chwili. Uruchomił się za czwartym razem. W moim przypadku żadnego komunikatu o błędzie nie było. Jedynie po tym jak sam zgasł migała kontrolka świec. Czy udało się rozwiązać problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w ramkach zamrożonych na pewno jest informacja o zdarzeniu i jego częstotliwości .Podłącz pod VCDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś rozwiązał powyższe problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. 190 Dfca wymiana akumulatora pomogła na zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Jak postoi kilka godzin odpalam z przycisku, dosłownie ułamek sekundy i gaśnie i tak kilka razy. Próbowałem dodać gazu od razu po odpaleniu i wtedy nie gaśnie. Byłem u kilku magików z komputerem ale żadnych błędów i nie widzą o co chodzi. Auto Passat B8 2.0 TDI 2015 r. 150KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie gaśnie po dodaniu gazu to może zwiększ mu obroty biegu jałowego . Jak miałem słaby akumulator to kilka razy zgasł zaraz po zapaleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .podpinam się pod temat . Mam problem z Touranem 2.0 170km . Zaczęło sie w lecie Gaśnięcie tak sporadycznie . Po odpaleniu kilka sekund i gaśnie a towarzyszy temu cykanie przekaźnika ...gdy cyknie dwa razy na ułamek sekundy to szarpnie ale nie zdąży zgasnąć i po 5 czy 10 sekundach jak jest większa przerwa w "cykaniu" to zgaśnie i zapali się kontrolka świec . Odpala ponownie bez problemu kontrolka miga ale auto ma moc nic się nie dzieje ... Ostatnio po uruchomieniu i ruszeniu gasł mi 6 razy a że podczas jazdy to uruchomił sie ale po 6 kaplica. Po zatrzymaniu wyłączeniu zapłonu i próbie zapalenia nic ...Dopiero odczekanie minuty gdy wszystko się pod maską uspokoi to odpala bez problemu . świece sprawdzone uszczelniacze na pompkach wymienione wspomniany przekaźnik wymieniony ...  Po podpięciu kompa zero błędów . Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słynna wersja na PD a właściwie na PPD Siemensa ? Silnik BMN ? 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak u mnie to samo . Jak postoi kilka godzin odpalam z przycisku. za 3 razem odpalil dopiero. Akumulator wymieniony . Żadnych błędów..Szukam rozwiązanie problemu.. Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności