Skocz do zawartości
Tirizval

Tylne Lewe Drzwi nie otwierają się z pilota.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie mam problem z lewymi tylnymi drzwiami. Problem wygląda następująco. Gdy otwieram samochód pilotem wszystkie drzwi się otwierają poza lewymi z tyłu można je otworzyć dopiero od środka ciągnąc za klamkę, jak już się je otworzy od środka otwierają się w tedy i z zewnątrz i z wewnątrz aż do zamknięcia samochodu z pilota. Po zamknięciu z pilota i ponownym otwarciu historia się powtarza, trzeba najpierw otworzyć od środka żeby otwierały się potem z zewnątrz i wewnątrz. Czym to może być spowodowane czy spotkał się ktoś z taką sytuacją? Proszę o pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Nie rozbieralem jeszcze tego ale z tego co czytałem to prawdopodobnie zamek do wymiany 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i nie wiem jak to ugryźć. Mianowicie poczytałem to i owo na forum Ale przypadki są różne...

U mnie: centralny z pilota nie otwiera drzwi pasażera z przodu z prawej str. Próbowałem również kluczykiem ale tak samo nie otwiera tych drzwi. Auto po otwarciu z pilota mruga światłami, światła w środku się normalnie zapalają. Po zamknięciu światła gasną i święci czerwona dioda przy drzwiach kierowcy.

Wcześniej jeszcze było tak że od czasu do czasu coś złapało i drzwi się otworzyły albo zamknęły z pilota. Obecnie jak wyżej żadnej reakcji. Podobnie czasami zdarzało się się również że przy otwieraniu z pilota nie dawał znać światłami zew. Nadmienie również że miałem problem z wodą w środku po stronie lewej czyli tam gdzie kierowca. Uszczelniłem wówczas drzwi lewe z tyłu i i komputer pod maską i od tamtej pory sucho.

Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić, zrobić z tymi drzwiami A ja będę was informował czy pomogło czy nie i mam nadzieję, że wspólnie rozwiążemy temat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzesiek89 napisał:

Mam podobny problem i nie wiem jak to ugryźć. Mianowicie poczytałem to i owo na forum Ale przypadki są różne...

U mnie: centralny z pilota nie otwiera drzwi pasażera z przodu z prawej str. Próbowałem również kluczykiem ale tak samo nie otwiera tych drzwi. Auto po otwarciu z pilota mruga światłami, światła w środku się normalnie zapalają. Po zamknięciu światła gasną i święci czerwona dioda przy drzwiach kierowcy.

Wcześniej jeszcze było tak że od czasu do czasu coś złapało i drzwi się otworzyły albo zamknęły z pilota. Obecnie jak wyżej żadnej reakcji. Podobnie czasami zdarzało się się również że przy otwieraniu z pilota nie dawał znać światłami zew. Nadmienie również że miałem problem z wodą w środku po stronie lewej czyli tam gdzie kierowca. Uszczelniłem wówczas drzwi lewe z tyłu i i komputer pod maską i od tamtej pory sucho.

Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić, zrobić z tymi drzwiami A ja będę was informował czy pomogło czy nie i mam nadzieję, że wspólnie rozwiążemy temat.

Pozdrawiam

A zamyka Ci z pilota?? Co z przyciskiem w środku auta działa zamykanie i otwieranie tych drzwi?? 

Jeżeli drzwi nie reagują na otwieranie i zamykanie z pilota i przycisku na drzwiach kierowcy i to na 99% zamek a można tego zrobić mały test, dwa kable od aku plus i minus i trzeba rozebrać tapicerkę wypianny wtyczkę że sterownika tą która jest z przewodami do zamka i teraz szukamy dwuch żył, nie pamiętam które ale gdzieś schematy na forum widziałem albo koledzy powinni mieć i teraz gdy mamy namierzone dwa przewody od silniczka zamka centralnego to bierzemy przewody z aku i spinamy je najpierw plus do powiedzmy żyły nr 1 minus do 2 a potem na odwrót i zobaczyć czy zamek ruszy, impuls nie może być za długi ale tak do 2 sek jak będzie brał reakcji to odrazu demontaż szyby, napędu szyby i zamka i jedziemy po nowy bądź używany i szybka wymiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po powrocie z pracy spróbowałem otwieranie i zamykanie przyciskami od wewnątrz tam gdzie szyby. Kilkukrotne zamykanie i otwieranie nic nie dało. Siedząc w środku otworzyłem przyciskiem drzwi A te zablokowane pociągnęła klamkę żeby boleć wyskoczył do góry i znowu zamknąłem przyciskiem od wewnątrz i o dziwo raz zareagowały - zamknęły się że wszystkimi drzwiami A później przy kolejnej próbie otwarcia znowu zero reakcji... może coś tam je blokuje albo sygnały prawidłowo nie podaje?

A do do pilota to pisałem w poprzednim poście że zero reakcji. Chyba podobnie jak z przyciskiem wewnątrz raz na jakieś 50x zareagują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzesiek89 napisał:

Wczoraj po powrocie z pracy spróbowałem otwieranie i zamykanie przyciskami od wewnątrz tam gdzie szyby. Kilkukrotne zamykanie i otwieranie nic nie dało. Siedząc w środku otworzyłem przyciskiem drzwi A te zablokowane pociągnęła klamkę żeby boleć wyskoczył do góry i znowu zamknąłem przyciskiem od wewnątrz i o dziwo raz zareagowały - zamknęły się że wszystkimi drzwiami A później przy kolejnej próbie otwarcia znowu zero reakcji... może coś tam je blokuje albo sygnały prawidłowo nie podaje?

A do do pilota to pisałem w poprzednim poście że zero reakcji. Chyba podobnie jak z przyciskiem wewnątrz raz na jakieś 50x zareagują...

Jak nie chcesz rozbierać drzwi to możesz sobie sprawdzić wiazke w gumie od słupka do drzwi, w B5 lubią tam pękac przewody jeżeli całe będą to wymiana zamka Cię czeka i spokój. 

Edytowane przez Matiz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności