Skocz do zawartości
damix99

Śruba do uchwytu szyby Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Demontowalem zamek w drzwiach kierowcy w Passacie B6. Niestety podczas tej operacji urwałem srube ktora trzyma szybe. Sa dwie takie pod zaslepkami. Sruba jest nietypowa ponieważ z jednej strony jest plaska glowka nacieta na srube torx a na koncu jej gwintu również sa nacięcia zeby odkręcić ja kluczem nasadowym torx. 

Moze ktos zamawial gdzies takie śruby? Moze ktoś wie jaki maja numer? Albo chociaz pełna ich nazwe? Bo nie mogę nigdzie tego znaleźć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ANDRIUBIKER Nie chcę zaśmiecać forum dlatego napiszę tutaj. Dziś podczas próby odkręcenia tych śrub zapomniałem, że mają lewy gwint i zacząłem odkręcać je normalnie. Efekt tego taki, że urwałem cała tą "gwiazdkę" torxa i została jedynie objechania śruba. Chciałem jakoś to uratować i zespawałem ze sobą 3 nakrętki na klucz 10 i wkręciłem na nią, wpadłem jeszcze bardziej bo rozłączyły mi się nakrętki w środku, a nasadka nie ma podejścia. W jaki sposób to mogę ogarnąć? Załączam zdjęcie jak wygląda ta "tragedia" ?

IMG_20190624_134157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poradziłem sobie torxem 25 z małą grzechotką, odgięciem blachy na ile się da,  włożeniem ręki do środka i odkręciłem uwaloną śrubę od środka. Pewnie pomogły mi w tym chude ręce ale dało radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej pozycji miałeś szybę przy próbie odkręcania (na dole żeby było bliżej)
W którym miejscu wkładałeś rękę pod blachę (ja nie jestem w stanie wsunąć ręki po odgięciu blachy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bigadamus napisał:

W jakiej pozycji miałeś szybę przy próbie odkręcania (na dole żeby było bliżej)
W którym miejscu wkładałeś rękę pod blachę (ja nie jestem w stanie wsunąć ręki po odgięciu blachy)

O ja... to było jakoś w 2016 roku jak to robiłem, ale szyba była raczej dosyć opuszczona. Z tego co sobie próbuję przypomnieć, to miałem rękę włożoną mniej więcej do połowy przed ramienia pod blachę. Czyli niżej niż są fabryczne otwory na śrubki od szyb. No sorki ale musisz trochę pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2021 o 22:56, Jankus napisał:

O ja... to było jakoś w 2016 roku jak to robiłem, ale szyba była raczej dosyć opuszczona. Z tego co sobie próbuję przypomnieć, to miałem rękę włożoną mniej więcej do połowy przed ramienia pod blachę. Czyli niżej niż są fabryczne otwory na śrubki od szyb. No sorki ale musisz trochę pokombinować.

Faktycznie udało się  :) Szyba opuszczona całkiem na dół i po kilku min udało się odkręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności