Skocz do zawartości
Pajonkl

Woda w klapie Bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie proszę o pomoc. 

Mam wodę w klapie bagażnika mojego VW Kombi. Jak otwieram bagażnik to słyszę przelewającą się wodę.

Z plastików wylewa się wtedy woda do bagażnika (Prawa strona).

 

Ktoś się spotkał z taką usterką. Gdzie mam szukać nieszczelności ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź gumy, przez które przechodzą kable do klapy, sprawdź spryskiwacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź drożność odpływu wody z klapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanały drożne. Na gumach łączeniowych od kabli nic nie widać. 

Jedynie co znalazłem to guma od uchwytu wycieraczki jest trochę luźna. 

Tylko teraz pytanko. Żeby ją dokręcić muszę pewno ściągnąć od strony wewnętrznej osłonę plastikową w klapie, 

Są jakieś zaczepy które trzeba podważyć czy po prostu rwać i mieć nadzieje że nie wszystkie zaczepy pourywam ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem.

Blacharz po malowaniu tylnej klapy nie założył wężyka odprowadzającego wodę  z wnęki tylnej klamki do otworu odpływowego na środku dolnego rantu klapy. Z tego otworu powinna wychodzić końcówka wężyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Rozebrałem i chyba rzeczywiście winą jest ten wężyk. Jednak u mnie jest ta końcówka rozwalona. 

 

Wie ktoś gdzie mogę taki wężyk zakupić.

 

Jedyne oznaczenia jakie na nim znalazłem to te jak na zdjęciach

369 827 861-01S - HCR - PVC - DE - 09,01,15 12:07

 

 

 

Pozdrawiam

 

 

IMG_20190108_164939.jpg

IMG_20190108_164950.jpg

IMG_20190108_165012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pajonkl  - pytaj w ASO. Nie jest to jakieś szczególnie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Uzytkownikow Forum :)

Wyglada na to, ze mam ten sam problem. Jak samochod postoi na deszczu to po otwarciu bagznika woda wycieka spod plastikow i zaslepek na klapie. Jesli jutro pogoda na to pozwoli planuje zdemontowac plastiki i zajrzec do srodka. Jeszcze sie temu nie przygladalem ale juz prosilbym o wskazowki gdzie szukac spinek, wkretow czy innych mocowan. Jutro zdam relacje co z tego wyszlo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wygląda na to że u mnie to będzie problem gdzieś przy spryskiwaczu, jeszcze się tam nie dostałem, muszę to sprawdzić jak będzie ciut lepsza pogoda bo w mieście bez garażu to tak sobie. 

 

U mnie są 4 śruby,  2 pokazują się po otworzeniu mocowania na trójkąt. Następne 2 są w rączce klapy, trzeba ściągnąć plastik i tam rozkręcić. 

Dopiero wtedy bierz się za zaciski, 

 

 

A ja bym miał prośbę jak się dostać do lampy stopu w bagażniku, bo tam mam zamontowany spryskiwacz, jakieś triki, propozycje ? 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? mzy od samego rana, najblizsza proba pewnie za tydzien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Korzystajac z bezdeszczowej pogody zdjalem plastiki z klapy, nie wiem czy z mojej winy, mrozu, czy dzialan poprzedniego wlasciciela ulamane sa dwa plastiki... :/. Najbardziej liczylem na to, ze wezyk od odplywy spod wneki na kamerke bedzie zsunety, wsune go spowrotem i bedzie dobrze. Jednak od strony wneki nie wzbudza on raczj podejrzen a nawet gdyby sie tamtedy saczylo to raczej nie bylyby to takie ilosci wody jakie wyciekaja spod plastikow po otwarciu klapy po postoju na deszczu. chcialbym sie jeszcze przyjrzec temu wezykowi z drugiej strony jednak nie wiem jak. Czy jak odkrece zamek to wtedy bedzie dojscie??

Jesli to nie kwestia wezyka odplywowego to zajrzalbym do wezyka od spryskiwacza jednak na to tez nie mam pomyslu, mocowania trzeciego swiatla stop nie widze a i nie czuje by to co wycieka spod plastikow bylo plynem do spryskiacza.

Mysle sobie ze moze szyba byla wklejana i gdzis gorna krawedzia... Jednak to tez malo prawdopodobne, szyba jest oryginalna i wyprodukowana 4 miesiace przed data produkcji samochodu a w historii napraw ani slowa o takiej wymianie. Inny egzemplarz, ktorym sie interesowalem mial taki wpis...

Moze macie pomysl gdzie i jak moglbym jeszcze zajrzec?? Samochod stoi rozgrzebany na podworku. Sprawdze kazda sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jedynym rozwiązaniem nie będzie przeprowadzenie testu, jednak przy ujemnych temteraturach to szalony pomysł.

Zamykasz ochotnika z latarką w bagażniku i lejesz wodę od zewnątrz, psikasz spryskiwaczem i szukacie przecieku.

Cudów nie ma albo jakas guma gdzie poprowadzone sa przewody do klampy pękła albo jest źle zamocowana.

Dalej szyba jeśli była wymieniana ale to mało prawdopodobne bo źle wkleić szybę to trzeba umieć.

Może okolice znaczka VW albo tablica rejestracyjna jest jakoś dziwnie przykręcona?

Ten wężyk też może być przytkany.

Trzeba szukać a jak już trafisz to koniecznie się pochwal co to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test bedzie jesli nie znajde wczesniej przyczyny i sie ociepli

Okolice znaczka czyli odplyw od kamerki, u gory wyglada ok, z dolu nie wiem jak zajrzec ale raczej jest ok. Przeplyw drozny jak dmuchne z dolu to powietrze wylatuje spod znaczka.

Przy tablicy moze byloby sie czego czepic bo jedno z mocowan na wkret do ramki nie jest w plaszczyznie klapy ale nawet gdyby to wciaz nie te ilosci wody

20190120_145437.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam,  mroz nie jest az tak duzy by malego testu nie zrobic. Podejrzewalem jeszcze uszczelniwnie walka wycieraczki bo od wewnatrz klapy wokol bylo jakby wilgotno .

Zamknalem w bagazniku Mloda z latarka a sam lalem wode na szybe na wycieraczka. Udalo sie zaobserwowac, ze wycieraczka woda raczej nie dostaje sie do wnetrza klapy a to co wydawalo mi sie wilgotne jest chyba tlustawe jakby na etapie produkcji bylo cos tam psikniete. Oraz, ze odplyw z wneki pod kamerke funkcjonuje poprawnie, tzn. Woda wcieka i wycieka. Po całym teście wody w klapie nie bylo. Wylalem lejac powolli ok pol wiadra. Plastikow spowrotem nie zakladalem, bede obserwowal dalej. Zauwazylem tez, ze lewe tylne swiatlo jest zaparowane. Czy i w tych okolocach szukac problemu?

 

20190120_153442.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, borsuk83 napisał:

Zamknalem w bagazniku Mloda z latarka a sam lalem wode na szybe na wycieraczka.

A czy próbowałeś uruchomić spryskiwacz tylnej szyby? W B5, B6 i B7 namiętnie przecierała się rurka między wężykiem a dyszą spryskiwacza i stamtąd lał się płyn do spryskiwacza-usuwałem u siebie taką usterkę w B6.

Uruchom tylny spryskiwacz i sprawdź, czy tamtędy nie leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze, to nie kosztuje tylko wycierajac w bagażniku to co wyjeje sie z klapy po jej otwarciu czulbym, ze to plyn a nie woda. Plyn robie z koncentratu kupionego w lidlu,  ma malo przyjemny i dosyc intensywny zapach.

 

Analizujac dalej, kiedy uzywam tylnego spryskiwacza w lusterku widze, ze cisnienia nie ma tam duzego, spodziewalem sie wiekszego. Kiedy otwieram rano po bezdeszczowej nocy bagaznik , nic nie wycieka, dalej po calodziennym postoju na deszczu mam wodospad spod plastikow a w miedzyczasie nie używam spryskiwacza badz 1x, nawet gdyby calosc plynu poszla w klape to wyciek z klapy nie byl by tak duzy jak to sie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.

Na 99% znalalem przyczyne przecieku

 Z zewnatrz zakleilem przezroczyata tasma trzecie swiatlo stopu i od tego czasu ani kropli wody w klapie. Nawet po oatatnich calonocnych deszczach.

Dzis chcialem wyciagnac stop i sie temu przyjrzec. Myslalem, ze moze uszczelka sie komus podwinela,  moze zupelnie jej nie ma.Walcze z tym od rana ale nie potrafie wyciagnac lampy. Zwolnilem metalowe spinki z jednej strony lampy i plastikowe z drugiej, nawet te daleko do ktorych dostep jest trudny. Lampa nadal nie chce wyskoczyc.

Jednak szukajac kolejnych zatrzaskow zauwazylem, ze pomiedzy lampe a blache klapy na dlugosci ok 5 cm podszedl przewod

 Wyciagnac go bez wyciagania lampy nie idzie a lampa nie chce wyjsc. Moze ktos z was jest w stanie mi cos podpowiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie udalo sie rozwiazac problem. Przyczyna byl przewod ktory podszedl pod uszczelke trzeciego stopu. Swiatlo zdemontowali w aso z zastrzezeniem ze jest duze prawdopodobienstwo jego uszkodzenia. Udalo sie je wyciagnac w calosci ale przewod dosyc mocno odksztalcil uszczelke, ktora jest niewymienna. Zostalo zalozone nowe swiatlo i problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. U mnie lał się płyn do wnętrza klapy i wyciekał spod plastików po włączeniu pompki oczywiście. Okazało się, że rozpylacz płynu wypiął się z mocowania w lampie stopu i pod ciśnieniem wskoczył do wnętrza klapy. Przy próbie popsikania tylnej szyby lało się do środka i kapało spod plastików górnych klapy. Rozbebeszyłem tapicerkę (plastiki) klapy a rystarczyło wysunąć na zewnątrz lampę stopu- jest na zatrzaskach i trzba ją podważać z boku do zewnątrz i wypinać zatrzaski od dołu płaskim śrubokrętem. Owinąlem taśmą narzedzie bo łatwo odszczypać lakier. Winny był pęknięty zatrzask rozpylacza. Jest wpięty w lampę stopu na wtyk i uszczelniony oringiem. Jakiś gamoń połamał mocowanie i rozpylacz wypadał z gniazda. Zrobilem to po swojemu nawiercając 2 otworki w płaskich częściach wewnętrzych lampy i złapałem rozpylacz małą trytką aby siedzieł na miejscu. Reszczę od góry po odtłuszczeniu ekstrakcyjną uszczelniłem i umocowałem silikonem sanitarnym bezparwnym z pistoletu (wyciskacza) jak wyschlo to złapało na amen. Nic nie cieknie i mocno trzyma. Lampę stopu na koniec wtykamy w naskę i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności