Jump to content
Sign in to follow this  
Bulo

Problem z zawieszeniem adaptacyjnym DCC

Recommended Posts

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB)
    Rok prod: 2009

Witam ! Posiadam passata b6 2009r. silnik 2.0 tdi CR. Kod silnika CBBB. Samochód jest wyposażony w system DCC (adaptacyjne zawieszenie) . Posiada do wyboru 3 tryby jazdy sport/normal/comfort. Od jakiegoś czasu system przestał działać tzn. wewnątrz pojazdu pulsuje przycisk którym zmieniałem prace systemu. Nie mogę przełączyć samochodu w inny tryb jazdy. Samochód nie wyświetla żadnych komunikatów na wyświetlaczu , na liczniku też nie zapaliła się żadna kontrolka. Czy ktoś miał może podobny problem ? Dodaję poniżej zdjęcia błędów z komputera oraz zdjęcie czujnika który znajduje się za kołem z lewej strony w zawieszeniu. Numer fabryczny tego czujnika to 3CO 907 503. Niestety nigdzie nie mogę takiego znaleźć. Czy on jest powodem problemu ? 

IMG_20180105_144907.jpg

IMG_20180105_144922.jpg

IMG_20180105_144935.jpg

IMG_20180423_172711.jpg

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB)
    Rok prod: 2009

Moja wersja samochodu nie posiada xenonów. A patrząc na błędy z komputera "czujnik układu poziomowania pojazdu - przedni lewy" to jest to jedyny czujnik który znalazłem w tym miejscu. Oczywiście patrząc tak na odkryte elementy i nie rozbierając niczego. Tylko czy rzeczywiście ten czujnik może mieć coś wspólnego z problemem z DCC ?

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG
    Rok prod: 2010

Rozłącz wtyczkę, oczyść, potraktuj jakimś conectorem czy innym sprayem, sprawdź dźwigienki... i zobacz co wtedy. Następnie poszukaj czujnika na podmianę.

8 godzin temu, Bulo napisał:

Numer fabryczny tego czujnika to 3CO 907 503. Niestety nigdzie nie mogę takiego znaleźć. 

3C0907503

Na Allegro jest ich dużo, już od 99zł.

https://allegro.pl/listing?string=3c0907503&order=p&bmatch=baseline-cl-n-aut-1-5-1123

Edited by Krawcol82