Skocz do zawartości
bari88pl

Montaż elektrycznie składanych lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym do swojego B8 dołożyć elektrycznie składane lusterka. Czy ktoś już może przerabiał ten temat? Czy wystarczy dorwać tylko mechanizmy do lusterek i przełącznik do ich regulacji? Czy trzeba jeszcze wymieniać jakieś moduły? Oryginalnie mam lusterka z lampką doświetlającą przestrzeń wkoło drzwi bez asystentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się, też mi tego brakuje w wyposażeniu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić nowe lusterka, przełączać i kodować. To wszystko

nadal musisz wiedzieć, czy Jednotka drzwi ma podporu składu, ale zrobiłem to dwa razy i było OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze wymienić przełącznik od lusterek .Mam takie jak coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może numery modułów drzwiowych które to obsługują? Czy np. mając wersję highline moduły też mogą byc bardziej "wypasione" czy jedno z drugim nie ma nic wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam składane i mam takie 

BC6C415A-1B64-4577-8966-61C203F01E25.jpeg

FF796C95-9945-4893-8717-DB645A42E3AA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi pinami? Bo widze na allegro, że są różne wersje, czy to tylko kwestia obsadzenia wtyczki odpowiednimi kabelkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w innym wątku jest mowa o tym, jak te składane lusterka wkurzają ;-) ciekawie ten świat poukładany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał się w to bawić to mam na zbyciu lewe lusterko el. Składane i odpowiedni przełącznik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie jak zaprogramowac te lusterka ?? np    VCDS     ???   zeby sie skladaly przy zamykaniu ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Chcialbym rowniez zamontowac skladane lusterka. Dowiedzialem sie, ze przelacznik nie musi posiadac takiej funkcjonalnosci, gdyz mozna zakodowac w taki sposob, ze wraz z zamknieciem auta lusterka sie skladaja same, rowniez jest kwestia modulu jak koledzy pisali powyzej

Obecnie mam lusterka elektryczne, pogdrzewane samosciemnijace wraz z dioda oswietlajaca obszar pod lusterkiem. 

Pytanie zagadka. Jesli chce takie same lusterka, z tymi samymi funkcjami, lecz skladane, to na ile kabli powinienem zwrocic uwage?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po montażu elektrycznie składanych lusterek szukam kodowania które zamknie je podczas załączania zapłonu a złoży gdy będę zamykał samochód. 

Składanie działa z przełącznika który dołożyłem. 

Proszę o wasze wskazówki w tym temacie .

Czybym musiał dać inne moduły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , musisz dodać tą funkcje w 5F ( bodajże w adaptacjach ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz gdzie dokładniej szukać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, miikii napisał:

A nie wiesz gdzie dokładniej szukać? 

Możesz spróbować tak jak jest w Golfie:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super filmik bardzo dziękuję. Niestety nic to nie zmieniło w działaniu składanych lusterek podczas zamykania z pilota ?

Oglądam w necie różne instrukcje i powinno działać a u mnie nie działa. coś musze robić nie tak. Sprawdzę to jeszcze dziś i dam Wam znać. 

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miikii - ile pinów maja lusterka, które dokładałeś?

Może ktoś ma informacje z pewnego źródła jak się ma ilość pinów na funkcje lusterka?

Z moich informacji wynika, że lusterka mają od 1 do 3 wiązek.

- pierwsza wiązka z wtyczką 16 pinową może mieć od 6 do 15 pinów (w zależności od ilości funkcji - max wypas ma elektryczną regulację, elektryczne składanie, podświetlenie ambiente, podgrzewanie, kierunkowskaz LED, pamięć dla opcji mode),

- druga wiązka 2 piny - odpowiada za side assist,

- trzecia wiązka 1 pin - kamera.

Czy w opcji z fotochromem są dodatkowe piny? Bo widziałem lusterka 11 pin z opcją fotochrom i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotochrom to dwa dodatkowe piny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat składanych lusterek udało mi się ogarnąć.

Postępowałem zgodnie z instrukcją z forum golf6.pl którą też tu zamieszczę. Tam ją znalazłem i chcę by była też tutaj. Przyda się dla osób które dokładają te lusterka. 

Kodowanie samo w sobie nie wystarczy, musi być dobra Adaptacja której właśnie u mnie brakowało. Po adaptacji z forum golf6.pl wszystko zaczęło pięknie działać.

PDF_19253_VW_MK7_Golf_Power_Folding_Mirror_Kit_Install.pdf

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

A czy mogę się tu podpiąć z pytaniem jak w B8 1.8 TSI ustawić, żeby prawe lusterko po wbiciu wstecznego obniżało się pokazując krawężnik?

W Jeccie wystarczyło ustawić pokrętło na R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności