Skocz do zawartości
MORTY

Side assist plus z lane assist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy jest możliwość wymiany lusterek zewnętrznych na lusterka składane z systemem side assist?Posiadam system kamer 360 ale lusterka nie są składane i brak funkcji martwego pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ale do side assist musisz dorzucić radary pod tylnym zderzakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T

7 minut temu, Eldar napisał:

Jest ale do side assist musisz dorzucić radary pod tylnym zderzakiem.

Te radary to do tylnego zderzaka jako asystent wyjazdu z miejsca parkingowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, radar z tyłu to side assist i asystent wyjazdu tyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie kto by się podjął takiej przeróbki i jaki orientacyjny jest tego koszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, badałem temat, czesci ~ 4500 zl brutto, robota 800 brutto, malowanie obudowy lusterka 200 zl, w Berlinie cena podobna. Jak chcesz namiary pisz. 

Edytowane przez karool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, karool napisał:

Czesc, badałem temat, czesci ~ 4500 zl brutto, robota 800 brutto, malowanie obudowy lusterka 200 zl, w Berlinie cena podobna. Jak chcesz namiary pisz. 

Poproszę o namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zawiera cena części? Bo spora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ysebulba napisał:

Tu masz za 4200 brutto na gotowo,

https://shop.vagsystems.com/pl/zestawy-bezpieczeństwa-jazdy/360-41150.html

Co i tak uważam za cenę wygórowaną bo części to ok 2000 ( oczywiście nie nowe) .

Dostałem odpowiedz z tej firmy i koszt montażu wraz z karibracją to 5200 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na dodatek ktos ma chyba problemz tlumacznieniem u nich, bo:

2x oryginalne lusterka VW Passat B8 zagruntowane (w zależności od modelu) to obudowa lusterka nie kompletne lusterko jak widac po zdjeciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego MORTY, jeśli będziesz zmieniał lusterka zewnętrzne na składane, a masz kamery 360, to jeśli kupisz 'nowe' lusterka też z kamerami, pamiętaj, aby przed podłączeniem systemu (przed włączeniem zapłonu) podmienić te kamery na swoje. Jeśli tego nie zrobisz to wywali Ci błąd kalibracji kamer. Ja zmieniałem właśnie takie lusterka z 360 na składane i na jednych drzwiach nie zmieniłem kamerki i ten błąd mi się pojawił. Na drugich drzwiach zamieniłem kamerkę na swoją i błędu brak. Później na tych pierwszych drzwiach podmieniłem kamerkę na swoją -> wszystko działa, ale błąd kalibracji już został:-(

 

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System 360 można skalibrować od nowa jak są błędy kamer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem:-) Tylko po co, jeśli można tego uniknąć zawczasu:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, 

 

Mam Passat Alltrack z 2016 ze składanymi lusterkami, ale bez Side Assist, który chciałbym dołożyć (zastanawiam się nawet nad kamerami 360). Cały zestaw do przeróbki z radarami jest dostępny w okolicach 1400 zł np z Aliexpress.  

Czy ktoś tutaj na forum montuje takie rzeczy z kodowaniem, chętnie skorzystam z pomocy ?

 

 

Edytowane przez siriuslee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2020 o 10:18, siriuslee napisał:

Podbijam temat, 

 

Mam Passat Alltrack z 2016 ze składanymi lusterkami, ale bez Side Assist, który chciałbym dołożyć (zastanawiam się nawet nad kamerami 360). Cały zestaw do przeróbki z radarami jest dostępny w okolicach 1400 zł np z Aliexpress.  

Czy ktoś tutaj na forum montuje takie rzeczy z kodowaniem, chętnie skorzystam z pomocy ?

 

 

@Eldar Ci to ogarnie kompleksowo z kodowaniem i kalibracją jeśli zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już jesteśmy w kontakcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pytanie odnośnie dodania funkcji LANE ASSIST do swojego B8 MY2015 posiadajcy system front assist (ACC-Aktywny tempomat ACC z automatyczną regulacją prędkości), czytanie znaków., speed limit - tylko 3 funkcje Assystenta.

ACC (Adaptive Cruise Control) - jest, a LA - Lane Assist - brak (żadnych funkcji na wyświetlaczu AID oraz DP)

"Asystent jazdy w korkach - czyli połączenie aktywnego tempomatu ACC i systemu Lane Assist, który działa przy prędkościach od 0 do 60 km/h. W ramach swoich możliwości system utrzymuje odpowiednią odległość od jadącego z przodu pojazdu i dostosowuje prędkość samochodu do ruchu panującego na drodze. Pomaga ponadto kierowcy utrzymać wybrany pas ruchu." U mnie chyba nie pomaga, bo go nie ma?!

Wniosek:

Aktywny tempomat ACC z automatyczną regulacją prędkości  - jest,  ale brak systemu Lane Assist - Asystent utrzymania pasa ruchu Lane Assist - asystent utrzymania pasa ruchu Lane Assist. Kamera wbudowana w stopkę lusterka wewnętrznego rejestruje linie ograniczające pas ruchu. Gdy system stwierdzi, że samochód zjeżdża z obranego pasa ruchu, zwróci kierowcy uwagę lekkim drżeniem kierownicy, a także w wybranych sytuacjach skoryguje kierunek jazdy.

Zastanawia mnie, co muszę mieć, jakie podzespoły (posiadam tylko czujniki zbliżeniowe, żadnych kamer tylko jedna w stopce lusterka wew.) Może wystarczy tylko przekodowanie przy pomocy OBD11?

Dzięki forum wiem o radarach, kamerach bocznych (w lusterkach). Wiedza trochę chaotyczna wymagająca uzupełnienia.

Czy gra jest warta zachodu?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czytanie znaków to znaczy, że masz kamerę w stopce lusterka wewnętrznego ( taki trójkąt widoczny z zewnątrz na gorze szyby na środku) .  Czyli potrzebujesz tylko kodowania żeby mieć line assist . Asystent jazdy w korku tzw.  trafić assist  to inny  asystent , żeby go zakodować musisz mieć automatyczną skrzynie biegów. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Również posiadam DSG7. Mam rozumieć, że po kodowaniu funkcja LA również się pojawi na wyświetlaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności