Skocz do zawartości
donpablobb

Jakie lampy przód b5 FL zamienniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jakie lampy, jakie zamienniki do przodu do b5 fl polecacie? Wymieniałem kiedyś jedną na TYC - dramat, wymieniona przez sprzedawcę na Depo. Lepiej ale bez rewelacji. Czy jesteście w stanie polecić jakiś dobry zamiennik? Chcę wymienić drugą lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Połowa lamp to dramat, reszta lepiej, ale bez rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z trochę innym pytaniem. Mam zamiar zmienić reflektory (w sumie muszę, bo są w takim stanie, że szkoda gadać) na takie LPVW56 lub LPVW55. Szukam zdjęć jak wyglądają te Black w czarnym samochodzie i coś nie bardzo mogę znaleźć. Ma może ktoś zamontowane takie lub podobne lampy w wersji black i mógłby podzielić się opinią jak wyglądają albo jeszcze lepiej wrzucić fotkę? I czy ma ktoś doświadczenie z trwałością pasków LED w tych lampach - podobno da się je wymienić, ale trzeba rozkleić lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wioska panie, wioska. I te paski ledowe to pozycyjne, nie dzienne (DRL).

A jakość wykonania i świecenia tak jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to pozycyjne :). Co do jakości i świecenia, to te "tuningowe" podobno są lepiej wykonane od zwykłych i rzadziej trafiają się buble. Kurna, muszę zmienić i jak już to chciałem na coś fajnego, a nie to samo co mam xD. I dlatego takie pytanie. Te czarne wyglądają na zdjęciu lepiej, ale w samochodzie to co innego. Ale wezmę chyba Chrom - nie mam chromowanych pasków na listwach i zderzakach, więc tej czerni byłoby za dużo. Gdyby nie "bmw-mania" to brałbym tz "Angel Eyes". Zresztą postaram się wybrać takiego sprzedawcę abym mógł je wymienić na Hella jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz na facebuku na grupie passata. Tam pewnie wielu będzie miało takie lub podobne lampy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz do wyboru-mogą "fajnie" wyglądać (kwestia gustu) lub możesz widzieć drogę przed autem. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krawcol82 napisał:

No to masz do wyboru-mogą "fajnie" wyglądać (kwestia gustu) lub możesz widzieć drogę przed autem. Wybór należy do Ciebie.

Stąd moja uwaga, że wybiorę takiego sprzedawcę abym mógł w razie czego wymienić na Hella :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Artur_S napisał:

Zresztą postaram się wybrać takiego sprzedawcę abym mógł je wymienić na Hella jakby co.

Jak finansowo to nie problem to bierz Hella od razu. Szkoda się tym gównem męczyć.

Tym bardziej, ze na początku może być fajnie, bo dadzą więcej światła niż stare, zniszczone oryginały. Wciąż to będzie jednak gorzej niż byś zregenerował swoje czy kupił nowe Hella. Z czasem będzie coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jihad napisał:

Jak finansowo to nie problem to bierz Hella od razu.

Nie taki duży. Po prostu chciałem przy okazji trochę uatrakcyjnić wygląd. A ponieważ nie jestem zwolennikiem spojlerów, obniżania itp to pomyślałem o lampach - najpierw przednich, bo i tak muszę wymienić, a później tylnych. Poszukam jeszcze na fb może znajdę jakieś opinie. A moje do regeneracji raczej się nie nadają - urwane regulacje, polerowane już raz były, a ostatnio mi jeszcze ktoś przyłożył w jeden reflektor, tak że musiałem usunąć plastik i farbę z niego (bo został) i na dodatek okazało się, że uszkodzony został mechanizm regulacji wysokości - środek lata jak chce, coś musiało puścić i jakieś kawałki latają w środku - silniczek cały na szczęście, cud że nie pękło "szkło".

Edytowane przez Artur_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odswieże temat...Tez mnie dopadla wymiana lamp.Czytam caly temat i wnioskuje ze lepiej ori hella,jak dobry zamiennik.?Mam dobra cene za depo.Ale teraz mam metlik co zrobic ,aby nie zalowac decyzji.Nawet sie zastanawialem nad uzywanymi hella?Co radzicie???

Edytowane przez andyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, andyk napisał:

Czytam caly temat i wnioskuje ze lepiej ori hella,jak dobry zamiennik.

Te zamienniki tylko z wyglądu przypominają oryginalne reflektory. I to z daleka.

Tu już wszystko zostało napisane. Najlepsze są oryginalne na pierwszy montaż lub część zamienna dostępna w ASO, potem regenerowany oryginalny reflektor, potem długo, długo nic i następnie zamiennik bardzo podobny do oryginału, a świecący dużo gorzej (głównie geometria), drżące soczewki, odbłyśniki to klasyka, materiały, które szybciej się zużyją i na końcu wymiary lamp, rozmieszczenie uchwytów, które często uniemożliwiają poprawne spasowanie z resztą karoserii.

Zamienniki są mimo wszystko lepsze od starych, zżółkniętych reflektorów, które dają 70% mniej światła niż nowe, bo klosz staje się powoli nieprzepuszczalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, andyk napisał:

Czytam caly temat i wnioskuje ze lepiej ori hella,jak dobry zamiennik

w sumie to sobie sam odpowiedziałeś na to pytanie ale moje zdanie jest takie że sam jestem przed wymianą przednich lamp i mam zamiar kupić ori helenki bo nie będę bawił się w zamienniki bo widziałem jak świecą u kolegi na aucie to pierwsze a po za tym oryginalnie Passat b5 ma bardzo słabe światła ale to już wina fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.I wszystko jasne.Dzieki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

od niedawna jestem posiadaczem passata b5 V6 2.5TDI 2000r

pytanko , czy lampy przód maja mieć żarówki H4 czy H7 bo u mnie z prawej strony jest jedna H4 i H1 a z lewej( kierowcy ) H7 i H1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2000 r powinny H7 - tak mijania jak i drogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności