Skocz do zawartości
Krzysiek_WW

Info - ciśnienie w oponach.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby nie było twojego rozmiaru opon, pod tym linkiem masz generator. 

http://htmlpreview.github.io/?https://raw.githubusercontent.com/joltcoke/rdks-tool/master/generator.html

Musisz tylko pamiętać, że sterownik układu kontroli ciśnienia w oponach jest podłączony pod zacisk 30, tzn. zasilanie z akumulatora.  Ja miałem wolne miejsce  w tablicy bezpieczników F13, i tam się wpiąłem. Fabrycznie powinno być pod SC7. 

20201113_083508.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje auto miało w letnich oponach czujniki. Kupiłem drugie felgi i czujniki 5Q0907275B VW Audi Skoda OE. Niestety po przejechaniu już chyba 600km system ich nie wykrył. Mam obdeleven i próbowałem ręcznie wyszukać numery czujników to pokazały mi się tylko tylne dwa dziewiecio cyfrowe. Wpisałem te numery w adaptacji lecz wartości nie pokazały się na wyświetlaczu. Czy jest jakaś inna opcja resetowania, wymuszenia szukania czujników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z kodowaniem czy może ktoś coś mi pomóc, może jakiś schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie prawie wszystko robiłem tak samo, jak na tym schemacie poza blokiem 03 gdyż tamta pompa jest 30 bajtowa, a u mnie 47 i wygląda to tak:

20201206_165348.thumb.jpg.d3507d02194ee326451f383fb168a725.jpg

A nie chce czegoś popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, takie pytanko, czy do aktywacji wskazań na liczniku i Discovery Pro wystarczy VCDS czy potrzeba jakiegoś innego oprogramowania, patrzyłem na ross techu ale tam jest po hiszpańsku ? z tego co widzę to większość rzeczy robi na VCDS'ie ale przy radiu używa jakiegoś innego programu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje dokupić czujniki do drugiego kompletu felg, znalazłem na Ali komplet za 130 zł, zdaje sobie sprawę, że to podróbka i opinie ma jedna dobra, jedna złą, ale czy ktoś z was kupował takie na ali?

https://pl.aliexpress.com/item/4000266250580.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6ca66a95UQJVPa&algo_pvid=ec440b8d-005e-4e41-b094-2d75fa2383a1&algo_expid=ec440b8d-005e-4e41-b094-2d75fa2383a1-0&btsid=2100bdd716145351567535270ee197&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup takie co mają opinie 4,9-5 i jak najwięcej zamówień bo ci wszyscy ludzie nie mogą się mylić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co mają najwięcej zamówień to średnią mają 4.5, czym mniej zamówień to lepsza średnia. Zastanawiam się czy jednak nie zaryzykować, jednak dobija mnie myśl że złoże komplet opon a potem trzeba będzie i tak kupować oryginały.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na olx i allegro po numerze części, ja tak miesiąc temu ori nieużywane czujniki za 100 zł komplet wynalazłem, produkcja grudzień 2019, jeszcze obklejone banderolkami z kodem i w kartonikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na próbę. Komplet czujników czeka na lato ale jednego zamontowałem do kompletu kół zimowych. Szwankowało mi przednie lewe koło, po wymianie czujnika wszystko działa. Pytanie czy na pewno czujniki są oryginalne? Zapłaciłem 25zł za szt. + zaworek TPMS-07 9zł za szt.  

 

20210228_205956.jpg

20210228_210004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.02.2021 o 23:23, saper_wroc napisał:

Szukaj na olx i allegro po numerze części, ja tak miesiąc temu ori nieużywane czujniki za 100 zł komplet wynalazłem, produkcja grudzień 2019, jeszcze obklejone banderolkami z kodem i w kartonikach.

Ciężko mi uwierzyć, że ktoś sprzedał oryginalne za tą cenę, na allegro jest dużo aukcji, które wskazują ze są nowe i oryginalne. Natomiast te z ali również maja znaczki VW... i teraz pytanie jak to sprawdzić, że to oryginał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukacie nowych i oryginalnych czujników ciśnienia VW to wystawiłem takie na sprzedaż na naszej giełdzie, założyłem do swojego VW i śmigają bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, domontowałem sobie TPMSa i zakodowałem wg hiszpańskiego opisu z RossTecha. 

Mam kilka pytań odnośnie wyświetlania na Discovery. Podczas jazdy ciśnienie wyświetla się prawidłowo,

natomiast na postoju jedno koło pokazuje ciśnienie 0,6 Bara. Gdy ruszę, aktualizuje się do poprawnej wartości.

Czego to może być wina ?

Dodatkowo nie mam wyboru rodzaju opon oraz obciążenia w menu. Czy to tylko da się aktywować 

poprzez wgranie pliku konfiguracyjnego ODISem lub VCP ?

Czy za pomocą VCDSa da się zmienić domyślne zadane ciśnienie ?

pozdrawiam.

simono

tpms.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, raduss napisał:

Dzięki, tak myślałem że bez ODISA czy VCP się nie obejdzie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

podłączyłem i zakodowałem TPMS wg opisu stąd i ross techa.. System zadziałał i pokazał ciśnienie, ale co każde uruchomienie auta wyskakuje błąd:

12652550 - invalid data record. B2005 00 [009]

 

Poszukałem i wygląda na to że konieczne jest jednak zakodowanie tych parametrów przez ODIS lub VCP. 

Czy ktoś miał podobny problem?

Czy ktoś z forumowiczów ma taki sprzęt i jest z Warszawy? A może zadziała to na chińskim klonie??

Ps. @simono poradziłeś sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

żeby założyć sterownik TPMS obejdzie się bez demontażu zderzaka w kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , tylko musisz zdjąć osłonę podwozia , która jest przykręcona do zderzaka .

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności